Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zwycięstwo Orłów Janowic

08. 08. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4343
 Organizowane w naszej gminie turnieje siatkówki to nie tylko rywalizacja na boisku. Już wcześniej, podczas zgłaszania drużyn, daje się zauważyć prześciganie w wymyślaniu co ciekawszych nazw. Tak samo było tym razem. Do II Janowickiego Turnieju Siatkówki zgłosiły się : Obite Kolana, Wioślarze Widmo, Dziadek i Studenci, Orły Janowic, Grom i Trutnie.
Faza eliminacyjna to, po losowaniu, rywalizacja w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.
W grupie A dwa zwycięstwa odniósł Grom, a jedno Orły Janowic. Trutnie, bez zwycięstwa odpadły z dalszej rywalizacji.
W grupie B najlepsza była drużyna  Dziadek i Studenci (Dziadek pozostał ten sam, natomiast ubiegłoroczni Absolwenci zrobili się już Studentami – to nawiązanie do zeszłorocznej nazwy tej drużyny „Dziadek i Absolwenci”). Obite Kolana odniosły jedno zwycięstwo, z rozgrywek odpadli Wioślarze Widmo.
W drugiej rundzie zmierzyli się: Grom – Obite Kolana 2:1
Dziadek i Studenci – Orły Janowic 0:2

W meczu o 3 miejsce Obite Kolana pokonały 2:1 drużynę Dziadek i Studenci w setach 10:15, 15:9, 15:7.
W finale Grom zmierzył się z Orłami Janowic. Te dwie drużyny grały już wcześniej ze sobą, w grupie A i wtedy, niejako na rozgrzewkę, lepszy okazał się Grom wygrywając 15:10. Tym razem Orły Janowic, przypominając sobie o nazwie, wykonywały wysokie loty i pewnie pokonały Grom 2:0 (15:9, 15:13).
Nagrody za 1 i 2 miejsce ufundowało Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie a za miejsce 3, dzięki zaangażowaniu radnego Jacka Łuszczaka, firma POLBRASS sp. z o.o.
Nad przebiegiem Turnieju pieczę sprawowali radni  Andrzej Wojtyła i Jerzy Zużałek. Był to drugi i chyba ostatni turniej organizowany przez nich w Janowicach. Będący jeszcze w sobotnim,  piknikowym nastroju strażacy z OSP Janowice zapowiedzieli, że w przyszłym roku to właśnie oni zorganizują w pełni profesjonalny, z sędziami posiadającymi licencję Polskiego Związku Piłki Siatkowej, III Janowicki Turniej Piłki Siatkowej.
No cóż, wypada tylko z niecierpliwością oczekiwać na realizację tych planów.
Zwycięzcy grali w składach: 3 MIEJSCE  - OBITE KOLANA:Łukasz Kraus – kapitan,Dariusz Lorenc,Maciej Wójtowicz,Kamil Grygierczyk,Tomasz Nowak,Mateusz Waluś
2 MIEJSCE – GROM:Filip Ulbrich – kapitan,Marcin Nikiel,Szymon Nikiel,Daniel Markiel,Adam Borys,
Mariusz Markiel
1 MIEJSCE – ORŁY JANOWIC:Krzysztof Grzybowski – kapitan,Maciej Wójcik,Sławomir Wójcik,Piotr Wójcik,Marcin Drzazga,Zbigniew Wójcik,Paweł Wójcik,Władysław Wójcik.

Do góry