Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pogadali ze starostą

07. 07. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5717

Ulica Janowicka łącząca naszą gminę z Bielskiem – Białą od kilku lat jest tematem nr 1 wszystkich Zebrań Wiejskich w Janowicach, przenoszonym później na sesje Rady Gminy i Rady Powiatu, ponieważ jest drogą powiatową.

Na przełomie kadencji 2002/2006 oraz 2006/2010 starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka obiecał, że w końcu i ta droga doczeka się kapitalnego remontu.

Ponieważ w dalszym ciągu nic na temat remontu nie słychać mieszkańcy Janowic zaprosili starostę oraz władze naszej gminy do Janowic, aby przypomnieć o problemie i ustalić termin jego rozwiązania. W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Bestwina Stefan Wodniak, zastępca wójta Artur Beniowski, radni gminy: Stanisław Nycz, Jerzy Borutka, Andrzej Wojtyła, sołtys Jan Stanclik oraz członków Rady Sołeckiej: Stanisław Niemczyk, Andrzej Nycz, Marek Handzlik, Krystyna Grygier, Krzysztof Włoszek oraz Jacek Niemczyk.

Niestety, Andrzej Płonka nie potrafił sprecyzować od kiedy poruszanie się po ulicy Janowickiej będzie bezpieczne.Wszystkiemu, jak to przeważnie bywa, winne są pieniądze, a konkretnie ich brak w powiatowej kasie.
Do góry