Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wyniki Turnieju Dzikich Drużyn

08. 07. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4816
 Dziesięć zespołów wystąpiło ostatecznie w Turnieju Dzikich Drużyn (zdjęcia w GALERII ) organizowanym przez LKS Przełom Kaniów i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie. Chętnych było więcej, jednakże ramy czasowe nie pozwalają na zbyt dużą ilość drużyn, jeśli stosuje się inny system rozgrywek niż pucharowy. Organizatorom zależało, żeby każda drużyna rozegrała co najmniej kilka meczów, stąd zdecydowano się podzielić uczestników na dwie grupy, a w nich rozgrywać mecze „każdy z każdym”.
Rozgrywki eliminacyjne w grupie B drużyna o nazwie LABAMBA zakończyła bez porażki i z kompletem punktów zajęła I miejsce. Miejsce drugie, również dające awans do półfinału, zajęli CZWÓRKOWICZE, zdobywając 7 punktów. Tyle samo punktów miała KOPALNIA, w bezpośrednim pojedynku z CZWÓRKOWICZAMI zanotowano remis, jednakże  korzystniejszy bilans bramek mieli CZWÓRKOWICZE i to oni awansowali dalej.
W grupie A również z kompletem punktów I miejsce zajęli CZECHOWICZANIE, miejsce drugie z 7 punktami wywalczyli sobie CYRONIE, ulegając tylko CZECHOWICZANOM i remisując z GMINĄ BESTWINA TEAM 1:1.

W pierwszym półfinale CZECHOWICZANIE pokonali CZWÓRKOWICZÓW  2:1, a bramki zdobyli: Mirosław Danel i Łukasz Szędzielarz dla CZECHOWICZAN oraz Marcin Kuś dla CZWÓRKOWICZÓW. W drugim meczu spotkali się CYRONIE z LABAMBĄ. Po golach Pawła Łukosza i Szymona Skęczka wygrała LABAMBA. Kiedy drużyny wychodziły na boisko aby rozegrać już mecze finałowe do organizatorów wpłynął protest, że w LABAMBIE grał zawodnik, który nie był zgłoszony do rozgrywek. Organizatorom nie pozostało nic innego, jak tylko przyznać walkower CYRONIOM i tej drużynie przyznać prawo walki o I miejsce. Wobec takiej decyzji organizatorów obrażona LABAMBA udała się do szatni i nie przystąpiła do meczu o III miejsce, które w tej sytuacji przypadło CZWÓRKOWICZOM.
W finale naprzeciwko siebie stanęli po raz drugi CZECHOWICZANIE i CYRONIE. W fazie eliminacyjnej po golach Janusza Maroszka wygrali 2:0 CZECHOWICZANIE. Tym razem, jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Grygierzec z CZECHOWICZAN. CYRONIE celnym trafieniem odpowiedzieli zaraz po wznowieniu gry od środka a celnym trafieniem popisał się Robert Jurczyga. Kolejną bramkę dla CZECHOWICZAN zdobył Janusz Maroszek a wyrównał ponownie Robert Jurczyga. Janusz Maroszek raz jeszcze pokonał bramkarza CYRONI,  a formalności dopełnił Łukasz Szędzielarz, strzelając czwartego gola .
CZECHOWICZANIE – CYRONIE 4:2
CZECHOWICZANIE występowali w składzie: Kornel Ryszka, Mateusz Słowiaczek, Dariusz Soloch, Przemysław Światłowski, Łukasz Szędzielarz, Mateusz Grygierzec, Mirosław Danel, Janusz Maroszek, Sławomir Wróbel.
CYRONIE: Mateusz Stanoch, Grzegorz Granatowski, Robert Jurczyga, Seweryn Szypuła, Mirosław Wdowiak, Tomasz Mikłasz, Tomasz Botorek,. Rafał Pokusa, Damian Ślęzak.
Każdy z zawodników zwycięskich drużyn otrzymał pamiątkową statuetkę, a CZECHOWICZANIE dodatkowo sportowe torby.
Tytuł Króla Strzelców zdobyło dwóch zawodników : Dawid Rzeszut z CZWÓRKOWICZÓW i Robert Jurczyga z CYRONI.
W trakcie Turnieju zawodnicy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, które osobiście serwował prezes LKS Przełom Kaniów Łukasz Furczyk.
Do góry