Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Szlifowanie formy...

07. 07. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7065
Image

Kaniów, a ściślej mówiąc popularna „Żwirownia” w ostatni weekend lipca, tj. w dniach 27 – 29.07. br  gościć będzie najlepszych kajak – polistów w Polsce w kategorii juniorów, bo właśnie tutaj odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

W ubiegłym roku juniorzy zdobyli brązowy medal,  juniorki złoty a juniorzy młodsi również złoty medal, więc jest czego bronić.

Aby trafić z najlepszą formą na okres mistrzostw grupa zawodników, podobnie jak w latach poprzednich, pod okiem trenerki Katarzyny Pilarz szlifowała swoje umiejętności i pracowała nad kondycją na obozie w Ostródzie.

 Taki obóz to nie tylko ciężka praca, ale i okazja do wspólnej zabawy, lepszego poznania się zawodników, zawiązania przyjaźni. Zawodnicy, którzy uczestniczyli pierwszy raz w obozie musieli obowiązkowo przejść chrzest. Śmiechu było co nie miara…ale nie wszyscy się śmiali…przygotowana dla adeptów kajak – polo mikstura chyba nie za bardzo im smakowała, co zresztą widać po minach…No, ale żeby mieć formę i kondycję to trzeba dbać o żołądek, a któż, jak nie starsi koledzy wie, co jest dobre i czy smakuje, czy nie, to jednak trzeba odpowiednią dawkę przełknąć…a jeśli ktoś miał opory, no to niestety i tak musiał przez to przejść po drobnych, ale mało przyjemnych „zachętach”.

Uczestniczący w obozie starsi zawodnicy „wyskoczyli” w międzyczasie na Litwę, no i oczywiście nie pozostało im nic innego, jak ograć tam wszystkich, skoro już tak daleko od Kaniowa wyjechali. 

 Drużyna pierwsza w składzie:Paweł Michalec, Krzysztof Schiller, Łukasz Pilarz, Piotr Bajerski, Adam Roman odniosła bezapelacyjne zwycięstwo w tym Turnieju pokonując w finale drużynę  Rosji 8:4.
 Na 3 miejscu uplasowała się Litwa, 4 miejsce zajęła Irlandia a 5 druga drużyna UKS "Set" złożona z juniorów(Tomasz Hoffmann, Tomasz Kabut, Mateusz Paszana, Marzena Wala i gościnnie zawodnik Wdy Czarna Woda - Paweł Rybiński).
W Turnieju uczestniczyło 9 drużyn.
Zawodnicy, którzy nie brali udziału w Turnieju na Litwie wystartowali w Ostródzie w Festiwalu Smoczych Łodzi. Nasza drużyna wystąpiła pod nazwą "Kaniów i przyjaciele", ponieważ ze względu na wyjazd do Wilna najlepszych zawodników posiłkowała się innymi osobami, które wyraziły chęć pościgania się 20-osobowymi łodziami. Warunkiem był udział w 20-osobowym składzie co najmniej 8 kobiet.
"Kaniów i przyjaciele" zajęli w wyścigach 3 miejsce. (Jak głosi legenda rodowód smoczych łodzi sięga ponad 2000 lat. Dla upamiętnienia śmierci Qu Yuana – poety i cesarskiego doradcy, chińscy rybacy corocznie urządzali wyścigi między wioskami na łodziach wieloosobowych.
Ta idea przetrwała do naszych czasów. Na początku lat 90-tych powstała Europejska i Światowa Federacja Smoczych Łodzi, która określiła techniczne wymagania sprzętowe, kategorie i dystanse.
http://gminabestwina.avx.pl/joomla/images/Newsy/smocza1.jpgPoczątek sportu łodzi smoczych w Polsce to rok 1997, kiedy zostały zorganizowane pierwsze zawody na Motławie w Gdańsku z międzynarodową obsadą. W 1999 r. została powołana „Polska Federacja Smoczych Łodzi”, która była organizatorem Mistrzostw Europy w 2002 r.
i Mistrzostw Świata w 2003 r. w tej kategorii na poznańskiej Malcie.
Smocza Łódź to również rekreacja nowej cywilizacji XXI-go wieku. To sport wielopokoleniowy, prorodzinny, silnie integrujący różne środowiska i grupy społeczne. To powrót do naturalnych zjawisk życia w grupie.)

Obecnie zawodnicy ostro trenują od rana do wieczora na swoim obiekcie. Do mistrzostw pozostały dwa tygodnie. Zapraszamy do dopingowania naszych młodych zawodników. Jest to niezmiernie widowiskowa dyscyplina. Klub ciągle prowadzi nabór chętnych do uprawiania kajak – polo, zachęcamy więc do spróbowania swoich sił. Są wakacje, jest okazja do potrenowania i ciekawego spędzania wolnych chwil….a nóż ktoś odkryje w sobie talent i zamiłowanie do tego sportu? Jest to również okazji do nauki pływania, bo pomimo, że wszyscy zawodnicy muszą występować w kamizelkach, to i tak trenerzy uczą wszystkich pływania, bo bezpieczeństwo zawodników stawiane jest na pierwszym miejscu, a umiejętność pływania przyda się każdemu, niezależnie od tego czy zostanie kajak – polistą, czy nie.

Do góry