Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Lontex zwycięzcą siatkarskiej ligi

08. 05. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4585
Agropunkt - Makowski Team I edycja Gminnej Ligi Siatkówki Amatorów, której portal WWW.gminabestwina.info (radny Jerzy ZużałekZwycięzcy - Lontex ) wraz z portalem WWW.janowice.glt.pl (radny Andrzej Wojtyła) i WWW.kultura.bestwina.pl (dyrektor CKSiR Grzegorz Boboń) byli organizatorami dzisiaj około godz.15 dobiegła końca.
Wcześniej jednak w prawie każdą sobotę, systemem „każdy z każdym”, 10 uczestniczących drużyn rozegrało 55 meczów. Najrówniej grały Lontex i Makowski Team, a swego rodzaju niespodzianką In minus było odpadnięcie w walce o finał cichych faworytów tych rozgrywek, tj.Obitych Kolan.
Dzisiaj znów Lontex(Rafał Walusiak,Paweł Żelazny,Tomasz Kubica,Łukasz Kobiela,Szymon Stefaniak,Dominik Hulbój,Maciej Nycz,Michał Łuszczak,Rafał Gryga) nie Finaliści GLSA zawiódł kibiców i w finałowej potyczce odniósł trzy zwycięstwa i w pełni zasłużenie wygrał całą Ligę:
Lontex – Makowski Team 2:0 (28:26; 25:23)
Lontex – Agropunkt 2:1 (25:22; 22:25; 15:9)
Lontex – Orły Adama 2:0 (25:23; 25:23).
Drugie miejsce zajął Makowski Team ulegając tylko Lontexowi a w pozostałych meczach pokonał Orły Adama 2:0 (25:20; 25:17) i Agropunkt 2:1(20:25; 25:15; 15:10).
Na trzecim miejscu zakończył Ligę Agropunkt zwyciężając Orły Adama 2:0 (25:23; 25:23).

Orłom Adama przypadło czwarte miejsce, ale jak widać po punktacji w setach, jedynie w meczu z Makowski Team można było zauważyć wyraźną dominację zwycięzców, w pozostałych meczach przegrywali sety minimalną, 2-punktową różnicą.
W pozostałych meczach rywalizacja również była zacięta i większość setów kończyła się tylko dwupunktowa przewagą.
Paweł Żelazny - najlepszy zawodnik GLSA Zwycięzcą klasyfikacji na najlepszego zawodnika Ligi został zawodnik Lontexu – Paweł Żelazny i odebrał z rąk fundatora – przewodniczącego Rady Gminy Bestwina Jerzego Zużałka nagrodę oraz pamiątkową statuetkę.
Za miejsca od I do III zawodnicy otrzymali pamiątkowe pucharki, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a za miejsce IV pucharki i dyplomy. Nagrody te ufundowało Centrum Kultury,Sportu i Rekreacji w Bestwinie.
A już wkrótce rozpocznie się liga w siatkówkę plażową, tym razem jednak, ze względu na to, że grają zespoły dwuosobowe, ograniczona do mieszkańców gminy Bestwina. Zapowiedź już niebawem .
Organizatorzy dziękują zawodnikom za udział, walkę fair play i wzajemne sędziowanie sobie meczów, a panu Mirosławowi Tycowi – sędziemu PZPS za sędziowanie półfinałów i finałów.
Więcej zdjęć wkrótce.
Do góry