Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kajak poliści UKS Set Kaniów podsumowali sezon

08. 02. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4813

 Wczoraj w świetlicy szkoły Podstawowej w Kaniowie przy której zarejestrowany jest Uczniowski Klub Sportowy Set odbyło się z udziałem wójta gminy Bestwina Stefana Wodniaka oraz przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Zużałka, który jest jednocześnie wiceprezesem UKS Set, uroczyste podsumowanie sezonu 2007. (zdjęcia w GALERII )

Prezes klubu - Halina Błaszkiewicz podziękowała wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie klubu i gminy na wszystkich wodnych arenach, gdzie występowali oraz przypomniała wyniki, jakie osiągnęli kajak poliści w 2007 roku. Oprócz zawodów w kajak polo, młodzicy UKS Set  uczestniczyli także, nie bez sukcesów, w zawodach w kajakarstwie klasycznym zdobywając punkty do klasyfikacji klubów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Do kadry narodowej powołanych jest  aż 21 zawodników, co świadczy o wysokim poziomie szkolenia prowadzonego przez Dariusz Pilarza i Katarzynę Pilarz. W zawodach międzynarodowych występowało 28 zawodników.

W  2007 roku zawodnicy UKS Set Kaniów uczestniczyli w następujących zawodach:
- międzynarodowych:
Mistrzostwa Europy – Francja - 9 zawodników
Mistrzostwa Niemiec-Essen -  13 zawodników
Międzynarodowy turniej Holandia -  2 zawodników
Międzynarodowy Turniej Praga - wyjazd klubowy
Międzynarodowy Turniej Litwa - wyjazd klubowy
Międzynarodowy Turniej Budapeszt -  wyjazd klubowy
Międzynarodowy Turniej Kajak-Polo -  w Kaniowie
- ogólnopolskich :
Mistrzostwa Polski Seniorów  - złoty medal seniorki i brązowy medal seniorzy
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych – juniorzy srebrny medal, juniorki medal brązowy, młodzicy – złoty medal,
Festiwal Sportów Wodnych 
- wojewódzkich:
Długodystansowe Mistrzostwa Śląska
Memoriał R.Gałuszki i Turniej Kajak-Polo  
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików kajak-polo  
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie klasycznym
Mini Triathlon i Puchar Starosty Bielskiego  
Należy podkreślić iż trener Dariusz Pilarz jest trenerem koordynatorem kadry narodowej kajak-polo. To pod jego kierunkiem w roku 2007 drużyna U-21 zdobyła V miejsce a drużyna seniorek VII miejsce podczas Mistrzostw Europy kajak-polo we Francji.
Do góry