Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

08. 02. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5807

 W sobotni ranek 23 lutego 2007 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwinie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział 15 uczestników podzielonych na dwie grupy wiekowe, młodsza grupa wiekowa – uczniowie szkoły podstawowej oraz starsza – uczniowie gimnazjum. Rolę przewodniczącego komisji objął prezes OSP Władysław Kóska, sekretarzem wybrany został Józef Distel. Ponadto w komisji znaleźli się także Grzegorz Gawęda oraz Jan Ozimina.

Wśród młodszych uczestników znaleźli się: Jakub Ślosarczyk z Bestwinki, Iwona Kwiecień z Bestwinki, Justyna Ślosarczyk z Bestwiny, Damian Handzlik z Bestwiny, Kajetan Grzywa z Janowic, Mateusz Ochman z Janowic, Grzegorz Chromik z Janowic oraz Paulina Lindert z Bestwiny. Aż 3 zawodników zdobyło maksymalną liczbę punktów. W zaistniałej sytuacji komisja postanowiła przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył Damian Handzlik, drugie Mateusz Ochman, trzecie zaś Justyna Ślosarczyk.

 W starszej grupie wiekowej zmagali się Ewa Dawidek z Bestwinki, Damian Tomanek z Bestwinki, Wojciech Janeczko z Kaniowa, Wojciech Lindert z Bestwiny, Andrzej Pustelnik z Janowic, Bartłomiej Czubin z Janowic oraz Iwona Lindert z Bestwiny. Zwycięzcą został Damian Tomanek, drugie miejsce zajęła Ewa Dawidek, trzecie zaś przypadło Wojciechowi Lindert. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obu grupach wiekowych otrzymali piękne nagrody książkowe.

 Podczas turnieju wytypowano również prace do powiatowego etapu konkursu plastycznego „Młodzież zapobiega pożarom”. W grupie młodszej, były to prace przedszkolaków z Bestwinki: Kamili Skoczylas, Marty Komraus oraz Jakuba Bierońskiego. Wśród przedszkolaków z grupy starszej wytypowano prace: Klaudiusza Krysty oraz Patrycji Wasik z Bestwinki, Julii Bogusz z Janowic oraz Szymona Woźniak również z Janowic. Komisja wyróżniła także prace uczniów klas 1-3: Zuzanny Międzybrodzkiej z Bestwiny, Katarzyny Jopek z Bestwiny, Norberta Czana z Janowic, Tomasza Pękala z Janowic oraz Michała Hebda z Bestwiny. Wśród uczniów klas od 4 do 6 wskazano prace: Natalii Durtan z Bestwiny, Martyny Grygierzec z Bestwiny, Pauliny Kobiela z Bestwinki, Mateusza Masny z Bestwiny oraz Angeliki Góra z Janowic.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za sukcesy w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 15 marca w Jasienicy.

Do góry