Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zarząd OSP Kaniów zapisuje do straży pożarnej

08. 01. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5782
 W najbliższą niedzielę, tj. 3 lutego od 10 do 12 w Domu Strażaka w Kaniowie czekać będą strażacy na chętnych do wstąpienia w szeregi OSP.
Męstwo,odwaga,zdolność do poświęceń,wytrwałość oraz umiejętność działania w trudnych warunkach to cechy które charakteryzują członków OSP.
Członek OSP to osoba zdyscyplinowana,  przestrzegająca  regulaminy, przepisy, ściśle wykonująca rozkazy przełożonych .
Druhowie  OSP reprezentują polskie pożarnictwo i odpowiadają za dobre imię swej jednostki oraz związku .Niosą pomoc znajdującym się w potrzebie ,koleżeństwo oparte na szacunku i trosce o swojego kolegę stanowi jedną z podstawowych cnót członka OSP.
W bieżącym roku straż pożarna w Kaniowie obchodzić będzie jakże piękny jubileusz 100-lecia, na które to uroczystości zarząd OSP już dzisiaj serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Kaniowska jednostka wcielona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Oprócz sekcji podstawowej działa w niej również sekcja ratownictwa wodnego. Osoby, które są członkami straży pożarnej mają możliwość uczestniczyć w szkoleniach i zdobywać wiele uprawnień  takich jak; ratownik WOPR,sternik motorowodny,ratownik medyczny,uprawnienia do obsługi piły  spalinowej, każdy może nauczyć się szybkiego wiązania lin oraz technik wysokościowych .
Do dyspozycji członków OSP jest wóz bojowy ciężki, kompletnie wyposażony /aparaty tlenowe,drabiny,deska ratownicza/
Jest również lekki samochód pożarniczy, uzbrojony w piły spalinowe ,motopompę przenośną ,torbę ratownictwa medycznego,sanie do ratownictwa lodowego, ubrania do nurkowania,podstawowy sprzęt ABC .
Ponton RIB wyposażony w silnik Honda 30 i pełne wyposażenie ratunkowe to podstawowy sprzęt sekcji ratownictwa wodnego . OSP Kaniów dysponuje sprzętem do działań przeciwpowodziowych oraz niszczenia niebezpiecznych owadów.
Jeżeli chcesz i Ty także możesz zostać członkiem społeczności pożarniczej. Wstąp do Domu Strażaka w każdą drugą niedziele miesiąca o godzinie 10,00.
Zaproszenie kierujemy do pań oraz dziewcząt,chłopaków i panów.
Młodzież w Drużynie Pożarniczej ma do dyspozycji bezpłatny dostęp do internetu w strażackiej świetlicy,możliwość uczestnictwa w tanich biwakach i obozach organizowanych przez związek OSP.
Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
Telefon 0322157376 OSP Kaniów.
0509361269 Komendant Gminny
608279738 Naczelnik
609125963 Sekretarz
Do góry