Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kulturalnie i politycznie

07. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5580

    Zapraszamy na spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko, które odbędzie się już jutro - 10.X o godz. 10.00 w Czytelni biblioteki. Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora z autografem!

O autorze:
Kazimierz Szymeczko urodzony 11 czerwca 1965 roku w Rudzie Śląskiej. Zodiakalny Bliźniak, prywatnie jedynak. Od roku 1984 polonista w szkołach na terenie Rudy Śląskiej, Zabrza i Skoczowa. Od ponad 10 lat bibliotekarz (praca spokojniejsza, a co za tym idzie nieco więcej czasu na myślenie o pisaniu i nie tylko). Zawodowo zrealizował się lepiej w bibliotece, niż pracując z całą klasą przy rodzajach przydawek. Ukończył kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa, co okazało się brzemienne w skutkach, gdyż tam właśnie zmuszono go do pisania pierwszych esejów. Nauczyciel dyplomowany.

W następnym dniu, 11 października o godz. 17 odbędzie się wernisaż "Na szkle malowane" mieszkającej w Kaniowie Olgi Tomanek. Olga jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, o których już można było poczytać we wcześniejszej zapowiedzi.

W najbliższy wtorek, 16 października o godz. 18 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się spotkanie z członkiem zarządu województwa śląskiego Marianem Ormańcem. Marian Ormaniec jest prezesem zarządu wojewódzkiego PSL i kandyduje do Sejmu z jego listy.

Do góry