Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Bestwina

07. 09. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6138
 Trzeba bardzo kochać siatkówkę plażową, żeby w strugach deszczu biegać po piasku i walczyć o punkty. Ci, którzy mimo niesprzyjającej aury przyjechali dzisiaj na żwirownię do Kaniowa, aby walczyć o tytuł Mistrzów Gminy Bestwina Amatorów w Siatkówce Plażowej oraz Puchar Przewodniczącego Rady Gminy na pewno tą dyscyplinę bardzo lubią.
Pogoda nie rozpieszczała zawodników. Bardzo trudno gra się mokrą piłką, na dodatek do takiej piłki klei się piasek i przy górnym odbiciu nieraz wpada do oczu lub między zęby.
Ale dla prawdziwych sportowców takie przeszkody to pestka.
Zawodnicy zostali rozlosowani do dwóch grup, każda grupa walczyła na odrębnych boiskach systemem „każdy z każdym”.

Pierwszą grupę eliminacyjną bez porażki zakończyła para

 Kamil Świtek – Przemysław Bednar i zmierzyła się w finale ze zwycięzcą drugiej grupy – Brzeszczanami: Danielem Pochopieniem i Markiem Drobiszem. Brzeszczanie są już znani w naszej gminie, ponieważ startowali z powodzeniem w latach poprzednich w naszych mistrzostwach zajmując zawsze miejsce w pierwszej trójce.

 Dzisiaj okazali się bezapelacyjnie najlepszymi zawodnikami, pokonując w finale swoich przeciwników 2:0.
W walce o trzecie miejsce starły się pary:

 Marek Zając – Jarosław Bieroński oraz Dariusz Papierniak – Jarosław Świerczek. Ten mecz był bardzo zacięty, konieczne było rozegranie tie – breaka, w którym lepsi okazali się Kaniowianie Marek i Jarosław.

Więcej zdjęć w Galerii 

Do góry