Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

19 sierpnia odbędzie się XVII Święto Karpia Polskiego

17. 08. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 985

hpqscan000119 sierpnia br. na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbędzie się XVII Święto Karpia Polskiego organizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” oraz Gminny Ośrodek Kultury  w Bestwinie.
Wstępem do imprezy będą, jak co roku, zawody wędkarskie dla członków Stowarzyszenia, które rozpoczną się o godz. 6:00 na akwenie „Miasteczko”. O godz. 11:00, już na scenie terenów rekreacyjnych, odbędzie się podsumowanie zawodów.
O godz. 15:00 można będzie kibicować zawodnikom LKS „Przełom” Kaniów w meczu z GLKS Sokół Buczkowice.
Od godz. 16:00 uczestników Święta Karpia bawić będzie Kapela biesiadna „Janowianka” z Janowic, a po niej na scenie o godz. 17:00 pojawią się „Kiersi”, czyli zespół grający dobrą, nieprzerysowaną, śląską muzykę, do której świetnie się tańczy i której bardzo dobrze się słucha. Jego utwory królowały na Śląskiej Liście Szlagierów oraz na listach przebojów lokalnych stacji radiowych (Wesołe Ślonzoki, Radio Piekary). W TVP Katowice zespół był gościem programu "Koncert Życzeń" a w TV Silesia mogliśmy zobaczyć grupę w "Śląskiej Karuzeli" oraz w "Liście Śląskich Szlagierów".
Uroczyste otwarcie, wręczenie nagród oraz wyróżnień odbędzie się o godz. 18:30, a po nim, ok. 19:00 sceną zawładnie zespół „The Postman”, czyli Polscy Beatlesi z Polkowic. Przygoda z Beatlesami rozpoczęli w 1997 roku. Zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce, Niemczech, Szwecji, Czechach. Brali udział w licznych festiwalach, trasie "Lato z radiem" oraz  programach telewizyjnych  stacji TVN i TVP.

The Postman nie tylko oddaje klimat muzyki lat 60-tych, ale również wygląda jakby właśnie przybył z tamtej epoki. Szyte na miarę garnitury model’64, buty „bitelsówki” prosto z Liverpoolu, stylizowane fryzury przypominają epokę lat 60- tych. Zespół osiąga brzmienie słynnej czwórki dzięki kunsztowi muzycznemu używając replik legendarnego sprzętu na którym grali Beatlesi.
Zespół „Albatros” będzie przygrywał do tańca i bawił uczestników Święta Karpia do białego rana. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będzie wędzony karp oraz obficie zaopatrzony bufet prowadzony przez „Dworek Eureka” z Czechowic-Dziedzic.

Do góry