Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Rusza liga okręgowa

17. 08. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1125

W najbliższy weekend pod szyldem AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej ruszają ligowe rozgrywki.
LKS Bestwina w sobotę, 5 sierpnia, podejmować będzie na własnym boisku LKS Orzeł Łękawica. Początek meczu o godz. 17:00.
Poprzedni sezon w lidze okręgowej przyniósł bardzo pozytywną postawę LKS-u Bestwina. Na taki w klubie liczą i tym razem.
Oblicze drużyny z Bestwiny w porównaniu do minionych rozgrywek nie zmieniło się praktycznie wcale. Wyjątkiem w tym względzie stanowi jedynie obsada bramki. Tej strzegł będzie w nowym sezonie inny duet, aniżeli dotychczas. Opuszczającego klub Rafała Zielińskiego i kończącego przygodę z futbolem Bartłomieja Droździka zastąpił na wstępie przygotowań powracający w szeregi LKS-u po okresie wypożyczenia Mateusz Kudrys. Druga z postaci, która powalczy o miejsce między słupkami to Krzysztof Pieczonka. 21-letni golkiper przybył do Bestwiny z Iskry Pszczyna.
Do innych zmian w Bestwinie w zasadzie nie doszło, choć akurat piłkarzy testowanych latem nie brakowało. Ci zdecydowali się ostatecznie na pozostanie w swoich macierzystych klubach. Do zespołu występującego w „okręgówce” został włączony kwartet juniorów – Jan Francuz, Tomasz Drewniak, Sebastian Niemczyk i Mateusz Kal.
Czy bliźniaczo podobna drużyna, składająca się z 21 zawodników, może nawiązać do tej, która była o włos od podium w sezonie 2016/2017? – Chcemy znaleźć się w pierwszej części tabeli. Byłoby fajnie „zakręcić” się w okolicach podium, liczę więc, że namieszamy w lidze – stwierdza trener Sławomir Szymala, którego największym zmartwieniem na ten moment jest niedyspozycja zdrowotna Artura Sawickiego.
Formę bestwinian na podstawie letnich testów ocenić nie sposób. Obok wygranych 3:1 nad Kuźnią Ustroń i 4:3 w starciu z Niwą Nowa Wieś, podopieczni trenera Szymali doznali nieoczekiwanych porażek do „zera” z Tempem Białka (0:2) oraz Odrą Centrum Wodzisław Śląski (0:6).
Źródło: www.sportowebeskidy.pl

#bestwina #lksbestwina #okręgówka

Do góry