Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 09. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5762
Sporym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy, jak również ościennych miejscowości cieszył się sobotni Rajd Śląska, którego jeden z odcinków - OS ARCHE prowadził drogami Bestwinki i Kaniowa. W wielu miejscach zbierały się duże grupy kibiców, można było zauważyć prawdziwe pikniki pod chmurką, samochodowy rajd wykorzystano również dla odnowienia znajomości, czy też dobrosąsiedzkich stosunków. Swój fanklub miał Marcin Kanik, mieszkaniec Bestwiny, były zastępca wójta naszej gminy, kierowca rajdowy kierujący hondą w kategorii HR 4. Fani Marcina Kanika stali w Bestwince przy ul. Pastwiskowej z banerem i dopingowali swojego kolegę. Swoich kibiców miał również mieszkaniec Kaniowa, Łukasz Godula prowadzący peugota 206 w kategorii RallyN2 . Zdjęcia TUTAJ
Jak wiadomo, około godziny 11.00 w Chybiu na ul. Leśnej (pow. cieszyński) doszło do wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na trasie Rajdu Śląska. Niestety w wypadku śmierć poniosła pilotka rajdowa Agnieszka Pyra, prywatnie żona kierowcy, który został przewieziony do szpitala, a organizatorzy rajdu zadecydowali o przerwaniu zawodów. Wyniki po czwartej próbie uznano za końcowe. Z uwagi na krótki dystans, jaki został pokonany, zwycięzcy rajdu otrzymali jednak tylko 1/3 punktów.
Czytaj więcej
21. 09. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5151
Nareszcie – te słowa ulgi dało się słyszeć na stadionie w Bestwinie po wczorajszej konfrontacji ze znacznie bardziej rutynowanym zespołem z Rybnika. Gospodarze, którzy we wcześniejszych IV-ligowych meczach grali nieźle, ale bez potrzebnego łutu szczęścia, tym razem nadarzającej się szansy na odniesienie zwycięstwa nie zaprzepaścili. Trudno jednak, aby tak się stało, skoro już po kwadransie rywalizacji ma się w zanadrzu konkretną zaliczkę.
Błyskawicznie po premierowym gwizdku arbitra miejscowi kibice mogli unieść ręce w górę. Podobnie zresztą piłkarze, a w szczególności Damian Gacek, który samotny, niemal 40-metrowy rajd zwieńczył pewnym ulokowaniem futbolówki w „świątyni” ROW-u. W 14. minucie wynik podwyższył Michał Gacek, wślizgiem wieńczący dogranie Krystiana Patronia z rzutu wolnego. Nie minęły pełne 2 kwadranse sobotniego starcia, a beniaminek „odjechał” przeciwnikowi na 3:0. Po stałym fragmencie Patronia goście niebezpieczeństwo zażegnali na moment, a z ponownej wrzutki Patryka Wentlanda skorzystał z najbliższej odległości M. Gacek.
Znakomita, a co najważniejsze do bólu skuteczna pierwsza część w wydaniu bestwinian, okazała się kluczem do sięgnięcia po historyczny łup. Podopieczni Sławomira Szymali – i to również zasługuje na uznanie – po pauzie wcale nie myśleli wyłącznie o tym, aby bronić dostępu do własnej bramki. Dowodem na to trafienia wprowadzonego z ławki Jakuba Raszki, notującego debiutanckiego gole w barwach LKS-u. W przypadku bramki na 4:0 pomocnik sfinalizował akcję lewą flanką, by kilka minut później głową wykończyć uprzednie zagranie Artura Sawickiego. Ostatni akcent potyczki to honorowy gol dla rybniczan, na którego przyjezdni zasłużyli. Bilans zysków po stronie ekipy z Bestwiny nie okazał się pokaźniejszy, bo w poprzeczkę wcelował Raszka, z bliska chybił Antoni Olek, zaś w golkipera ROW-u przymierzył z okolic 10. metra Sawicki.
LKS Bestwina - KS ROW Rybnik 5:1 (1:0 D. Gacek (2'), 2:0 M. Gacek (14'), 3:0 M. Gacek (24'), 4:0 Raszka (80'), 5:0 Raszka (85')
LKS Bestwina: Mioduszewski - Miroski (46' Kamionka), M. Gacek, Gołąb, Makowski (82' Szymański), Włoszek (46' Raszka), Olek, Patroń (70' Droździk), Wentland (78' Mielnikiewicz), D. Gacek (63' Kosmaty), Sawicki
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
 
21. 09. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5505
W sobotę, 11 września około godziny 11.00 w Chybiu na ul. Leśnej (pow. cieszyński) doszło do wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na trasie Rajdu Śląska. Niestety w wypadku śmierć poniosła pilotka rajdowa Agnieszka Pyra, prywatnie żona kierowcy, który został przewieziony do szpitala. Impreza została przerwana.
Wypadek miał miejsce na końcu stosunkowo prostego odcinka drogi (ok. 150-200m), zakończonego zakrętem w lewo o około 90 stopni. Honda Civic z numerem bocznym 40 uderzyła w ogrodzenie posesji po lewej stronie, kilkanaście metrów przed zakrętem. Kuta brama przebiła karoserię pojazdu. Pasażerka nie miała szans, zginęła na miejscu. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach.
Organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu imprezy. Środowisko rajdowe pogrążyło się w głębokim żalu.
Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy - poinformowali organizatorzy rajdu.
Zdjęcie 1 z miejsca wypadku, 2 z ul. Pastwiskowej w Bestwince.

 

21. 09. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6815
RajdW sobotę 11 września, mieszkańców Bestwinki i Kaniowa czeka atrakcja, samochodowy Rajd Śląska. Dla jednych atrakcja, innym zapewne będzie taka impreza przeszkadzać, ale przecież takie rajdy odbywają się raz na kilkanaście lat, więc można się z tym pogodzić, nawet jeśli nastąpią utrudnienia, a te będą, ponieważ nastąpi zamknięcie ulic, które wymieniam poniżej w godzinach od 7:30 do 17:20 z przerwą na rozładowanie ruchu lokalnego od 11:30 do 13:20. Do samego rajdu jest jeszcze kilka dni, więc można sobie zaplanować ten dzień w taki sposób, aby móc albo bez problemów załatwić własne sprawy, albo spokojnie kibicować. Mapa w większej rozdzielczości do pobrania TUTAJ (plik .pdf)
Start zaplanowany jest w Bestwince na ul. Gandora po lewej stronie patrząc na kościół, następnie rajd poprowadzony będzie ul. Długą, potem Braci Dudów, Pastwiskową i Akacjową powrót na Braci Dudów, wyjazd na Dankowicką a z Dankowickiej (to już w Kaniowie) wjazd w Nad Łękawką, z niej wjazd na Łabędzią, z Łabędziej w Bażancią, potem Mirowską do Sarniej, Sarnią do Batalionów Chłopskich, następnie Osiedlową do Wędkarskiej, Wędkarską do ul. Kóski, przejazd na wprost w ul. Furczyka, tą do ul. Krzywolaków, na skrzyżowaniu prosto w Myśliwską i skręt w prawo w stronę Czechowickiej, gdzie będzie meta. W Rajdzie weźmie udział 106 załóg, z czego 61 to RSMP, a pozostałe to Rajd Okręgowy RSMŚL Rajd Mikołowsko - Żorski.
Organizatorem Rajdu jest Fundacji Automobilistów - Automobilklub Ziemi Tyskiej - www.azt.tychy.pl
Czytaj więcej
21. 09. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5841
Zajmujący po 4 kolejkach drugie miejsce (trzy zwycięstwa, jedna porażka) w tabeli LKS Przełom Kaniów najbliższe spotkanie rozegra w niedzielę, 12 września, o godz. 10:00 w Czańcu z drugą drużyną LKS Czaniec, która z dorobkiem 5 punktów (jedna wygrana, dwa remisy) zajmuje 9 miejsce w tabeli bielskiej A-klasy.
W lidze okręgowej KS Bestwinka nadal, po 4 kolejkach, jest bez punktu i czeka go bardzo trudne zadanie, ponieważ kolejny mecz przyjdzie mu zagrać z wiceliderem (4 wygrane, 1 remis, 0 porażek) GLKS Wilkowice, ale ten mecz odbędzie się dopiero w środę, 15 września, o godz. 17:15 w Wilkowicach.
W IV lidze LKS Bestwina będzie szukał szansy na zdobycie pierwszych punktów w rundzie jesiennej w starciu z ROW 1964 Rybnik w sobotę, 11 września, o godz. 16:00 na własnym boisku. ROW 1964 Rybnik zajmuje 10 pozycję i w 5 kolejkach zdobył 6 punktów, 1 raz wygrywając i 3 razy remisując, bramki 11:12. LKS Bestwina ma zerowe konto, bramki 5:12.
21. 09. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4772
UKS SetDwa dni temu przyszły powołania dla naszych zawodników, członków Uczniowskiego Klubu Sportowego "Set" Kaniów, na Puchar Europy w kajak polo, który odbędzie się 11-12.09.2021 w St.Omer we Francji w grupach:
seniorów: Dawidek Bartłomiej, Pilarz Łukasz, Michalec Paweł
w grupie U-21 kobiet -  Hania Sojka
w grupie młodzieżowej - Cebula Dawid.
Gratulacje!!!
21. 09. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5624
U 16 PragaU16 1 PragaU16 PragaW czeskiej Pradze odbył się w ostatni weekend XIX International Prague Tournament, z którego zawodniczki i zawodnicy UKS SET Kaniów wrócili z III miejscem w kategorii U16.
Brązową drużynę, dosłownie i w przenośni, wszak w praskich turniejach tradycją jest, że uczestnicy otrzymują medale i puchary piernikowe, więc uzupełniam: piernikowo-brązową albo brązowo-piernikową drużynę UKS Set Kaniów tworzyli: Maja Pyjas, Szymon Machalica, Adam Mirecki, Wojciech Szafarczyk, Przemysław Gruszka, Sebastian Szafarczyk i Maksymilian Borlicki.
Kto interesuje się kajak polo, zwłaszcza tym w kaniowskim wydaniu, ten z łatwością zauważy, że w skład drużyny wchodzili zawodnicy znacznie odbiegający in minus od wieku 16 lat, więc tym większe gratulacje dla naszej drużyny. BRAWO!!!
21. 09. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5725
DSC 7998DSC 7999DSC 8073DSC 8074W Bydgoszczy, w dniach 01 – 04 września br., odbyły się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Trzech Postawach (klęcząc, leżąc, stojąc).
Celem zawodów było wyłonienie mistrza i mistrzyni Polski w strzelectwie pneumatycznym w trzech postawach na rok 2021, krzewienie kultury fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku oraz rozwijanie sportowego współzawodnictwa.
Kolejny raz w ostatnim okresie znakomicie zaprezentował się w nich kaniowianin, Ryszard Kawka, zwyciężając w punktacji generalnej i zdobywając tytuł Mistrza Polski. Brawo!!!
W każdej postawie zawodnicy oddawali po 40 strzałów, Pan Ryszard zdecydowanie zwyciężył w postawie klęcząc (33,4 pkt. przewagi), nieznacznie przegrał z najlepszym zawodnikiem leżąc (3,6 pkt.) i w pozycji stojąc też lepszy był od niego o 22,4 pkt. tylko jeden zawodnik. W sumie nasz strzelec wyborowy zdobył 1094,3 punktów i pokonał drugiego zawodnika w klasyfikacji o 15,2 pkt.
21. 09. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6191
Konkurs „Piękna wieś województwa śląskiego” organizowany jest od 2004 roku. W jego drugiej edycji w roku 2005 Kaniów zajął III miejsce w kategorii „Najpiękniejsza Wieś”, a w tym roku zwyciężył w tej samej kategorii i został Najpiękniejszą Wsią Województwa Śląskiego'2021!!!
Konkurs corocznie organizuje Zarząd Województwa Śląskiego. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, popularyzacja obrzędów i zwyczajów ludowych, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń, a także kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego.
Nagrody o łącznej wysokości 120 000 zł zostają przyznawane w pięciu kategoriach:
Najpiękniejsza wieś
Najpiękniejsza zagroda wiejska
Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi
Najlepsza strona internetowa sołectwa
Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe
Wnioski przyjmuje Departament Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, o wyborze najlepszych rozwiązań decyduje komisja konkursowa powołana przez Zarząd Województwa.
Sołectwo Kaniów wraz z okazałym pamiątkowym pucharem otrzymało nagrodę finansową w wysokości 27 000 zł.
21. 09. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5912
241048688 1012476412950169 8571027684527450178 n241100734 1012475629616914 5439524932511734060 n241308086 1012476662950144 3831823287552324409 n241529013 1012476212950189 8159339465195926817 nW ostatni weekend, 04 – 05 września, Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie wzięła udział w XV Wrzesińskim Festiwalu Orkiestr Dętych i zaprezentowała się wrzesińskiej publiczności i miłośnikom orkiestr dętych nad Zalewem Wrzesińskim, na Rynku oraz w Amfiteatrze im. Anny Jantar i walczyła o Nagrodę Publiczności, a była to jedyna nagroda, jaka w tym roku była przyznawana.

Nasza Orkiestra zaskarbiła sobie największą sympatię wrzesińskiej publiczności (i nie tylko, ponieważ można było głosować w internecie, kto obserwował profil Orkiestry na Facebooku mógł także oddać swój głos). Dwudniowy festiwal zakończył się wielkim występem wszystkich siedmiu zespołów.
W tym roku na Jubileuszowy Festiwal przyjechały orkiestry z Dąbrowy Zielonej, Kaniowa, Kozienic, Rajska, Tłuszcza i Żytna. W pierwszym dniu imprezy w sobotę, 4 września, zespoły wystąpiły nad zalewem Lipówka, a wrzesińska orkiestra zagrała w amfiteatrze z Kubą Badachem w ramach obchodów swojego 25-lecia i 35-lecia pracy artystycznej kapelmistrza Jacka Rybczyńskiego.
Drugi dzień festiwalu rozpoczął się od przemarszów ul. Jana Pawła II na rynek. Tam, w tradycyjnie gęstym tłumie widzów, odbył się krótki koncert z pokazami tanecznymi. Ostatnim punktem programu były występy na amfiteatrze. Każdy zespół miał pół godziny, by przekonać do siebie publiczność.

Czytaj więcej