Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 09. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5501
Beskidzcy beniaminkowie IV ligi śląskiej, grupy 2 skonfrontowali obecną formę w Żywcu. Miejscowy Góral liczył na premierowy w sezonie łup punktowy, goście z Bestwiny na podtrzymanie serii po przełamaniu się ubiegłej soboty.
Zbyt bojaźliwy start meczu żywczanie przypłacili stratą bramki. W 7. minucie Rafał Pawlus obronił wprawdzie strzał Adriana Miroskiego z rzutu wolnego, ale ponowienie akcji wrzutką Patryka Wentlanda zakończyło się idealnym wykończeniem Jakuba Raszki. Niebawem derbowa potyczka nabrała rumieńców, bo Góral wykazał się wolą osiągnięcia celu wyczekiwanego przełamania. Przed upływem kwadransa z dogrania Tomasza Janika do wyrównania doprowadził Jakub Pieterwas. Gospodarze na tym nie poprzestali, by w 31. minucie powtórnie fetować gola, który wzbudził sporo kontrowersji. Miłosz Węglarz dośrodkował z kornera, ale próbujący złapać piłkę Kacper Mioduszewski popełnił poważny błąd. Futbolówkę z rąk wypuścił, na domiar złego w kierunku „świątyni” i choć Mateusz Droździk wyekspediował ją, to arbiter za podpowiedzią sędziego liniowego wskazał na środek boiska.
Czytaj więcej
21. 09. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5451
To już 5️⃣0️⃣ lat Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Bestwina" sławi folklor lachów bestwińskich na polskich i międzynarodowych scenach.
Podczas uroczystości wielopokoleniowy zespół odznaczony został Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze "GLORIA ARTIS" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Podziękowania za wspaniałe lata pracy i propagowanie kultury lachowskiej składali m.in. radna sejmiku woj. śląskiego Ewa Żak, starosta Andrzej Płonka, wicestarosta Andrzej Kamiński, radny powiatu Grzegorz Gawęda, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, naczelnik Wydziału Kultury Magdalena Więzik oraz dyrektor ROK w Bielsku-Białej Leszek Werpachowski.
Gratulujemy i dziekujemy wszystkim były i obecnym członkom zespołu oraz prezesom, choreografom i kierownikom muzycznym. Życzymy wszelkiej pomyślności, sukcesów i zdrowia!
21. 09. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6452
Weekend 18 – 19 września w naszej gminie obfitował w wiele wydarzeń, jedne miały lokalny, inne ponadlokalny charakter, w tej informacji będzie o imprezie najwyższej rangi, czyli Lotto XXIV Mistrzostwach Polski Seniorów i II Mistrzostwach Polski Młodzików w Kajak Polo, które odbywały się w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Swoją obecnością zaszczycili tę imprezę: brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Justyna Iskrzycka, prezes Śląskiej Federacji Sportu, Krzysztof Koniuszy, kierownik Szkolenia Śląskiej Federacji Sportu, Monika Porszke, prezes Śląskiego Związku Kajakowego, Czesław Górka, Jarosław Jasionka z redakcji miesięcznika "Mój Powiat" (Starostwo Powiatowe sfinansowało puchary dla młodzików), przewodniczący Rady Gminy Bestwina, Jerzy Stanclik, kierownik Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy Bestwina, Piotr Kine, sołtys sołectwa Kaniów, Marek Pękala, oprócz nich 9 klubów z całej Polski i 27 drużyn. Zdjęcia z soboty TUTAJ, z niedzieli TUTAJ
Zawody rozpoczęły się w sobotę od odprawy kierowników, a pierwsze mecze na trzech boiskach rozegrano o godzinie 7:30. W sumie, aby wyłonić mistrzów Polski w 2021 roku, rozegrano 102 mecze, w sobotę rywalizacja zakończyła się już praktycznie o zmroku, bo około 19:30, w niedzielę ostatni mecz finałowy zakończył się sporo po godzinie 16:00, po czym nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn, ale nie jest to do końca prawdziwa informacja, ponieważ zanim na podium stanęły najlepsze drużyny gospodarze uhonorowali brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Justynę Iskrzycką, a spiker zawodów, wiceprezes UKS Set Kaniów, Jerzy Zużałek, przypomniał związki Justyny z UKS Set Kaniów i Kaniowem, m.in. Jej czterokrotne pod rząd zwycięstwa w organizowanych w Kaniowie triathlonach o Puchar Starosty Bielskiego oraz zdobyciu w 2012 roku tytułu Mistrzyni Polski w Kajak Polo z drużyną UKS Set Kaniów, w której oprócz Justyny wystąpiły: Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Paulina Paszek, Patrycja Ryszka i Ewelina Pilarz.
Czytaj więcej
21. 09. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5602
Pogoda w sobotę, 18 września, nie była zbyt przychylna tym wszystkim, którzy zaplanowali imprezy plenerowe w naszej gminie, a przecież trochę ich było. Co prawda nie padało, ale zimny i mocny wiatr nie sprzyjał ani zawodnikom, ani kibicom, ani uczestnikom zabawy tanecznej, jaka odbywała się w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina”.
Najwcześniej rozpoczęli swoje zawody kajak poliści i wędkarze.
W Jesiennych Zawodach Wędkarskich, które tradycyjnie miały charakter sportowo – rekreacyjny, wzięło udział 46 wędkarzy. Chociaż jedną sztukę udało się złowić 21 wędkarzom, a najlepiej spisał się Jacek Janusz, który na wagę położył 7,03 kg. Trochę mniej, bo 6,55 kg złowił Kazimierz Łątka, a trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Pasierbkowi – 2,34 kg. Pełna lista wędkarzy, którzy cokolwiek złowili w rozwinięciu, a więcej zdjęć TUTAJ. Nagrodami były vouchery o wartości od 50 do 300 zł. Tyle o sportowym charakterze.
O rekreacyjny charakter zadbali: Tomasz Gibas, Janusz Niemiec, Jacek Janusz i Artur Dorobisz, którzy ugotowali dla wszystkich świetną fasolkę po bretońsku. Były dokładki i został złożony wniosek o zakup większego garnka.
Należy również wymienić tych, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów, a byli to: Wojciech Wuss, Szymon Misiek i Szymon Święs. Oczywiście nad całością czuwali prezesi SW KKK: Roman Sas i Dominik Malinowski.
Czytaj więcej
21. 09. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5817
W związku z pracami renowacyjnymi elewacji Muzeum Regionalnego w Bestwinie przy ulicy Kościelnej w dniach od 21 do 28 września 2021 roku (na odcinku przy Muzeum) zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
Za utrudnienia przepraszamy.
Gminny Ośrodek Kultury
21. 09. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5116
W najbliższy weekend nasze drużyny seniorskie zagrają:
sobota, 18.09.2021, godz. 13:00 Góral Żywiec – LKS Bestwina – IV liga,
niedziela, 19.09.2021, godz. 16:00 LKS Wisła Wielka – KS Bestwinka – liga okręgowa,
sobota, 18.09.2021, godz. 16:00, LKS Kaniów – Zapora Wapienica.
W swoich grupach wiekowych grać będą również drużyny młodzieżowe ww. klubów.
Ponadto na stadionie LKS Bestwina odbędzie się IV Wojewódzki Piłkarski Turniej 10-latków pn. „Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków”.
Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” organizuje swoje Jesienne Zawody Wędkarskie (początek o godz. 7:00 w sobotę), a UKS Set Kaniów jest organizatorem XXIV Mistrzostw Polski Seniorów i II Mistrzostw Polski Młodzików w Kajak Polo. Kajak poliści rozegrają pierwsze mecze już o godz. 7:30 również w sobotę, ćwierćfinały, półfinały i mecze finałowe odbędą się w niedzielę.
Dopełnieniem całości będą obchody Jubileuszu 50-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina”. Uroczysta Msza św. odbędzie się 0 15:30, o 19:30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Trojan Band”. Impreza odbędzie się w sobotę.
21. 09. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5325
T S P 2021Turniej odbędzie się w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie w sobotę, 25 września 2021 r. od godz. 9:00.
Zapisy na Turniej prowadzone są poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 23 września.
W celu zgłoszenia się na Turniej należy wypełnić kartę zgłoszeniową stanowiącą załącznik do Regulaminu. Rozgrywki odbywać się będą bez podziału na grupy wiekowe i bez względu na płeć.
Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica/opiekuna na udział w Turnieju.
Wstęp wolny, organizatorzy zapewniają napoje chłodzące.
Turniej odbywa się wg zasad stosowanych w siatkówce plażowej. Rozgrywki toczyć się będą w dwóch grupach po 4 zespoły, w eliminacjach każdy zespół z danej grupy zagra z każdym zespołem w tej grupie. Po eliminacjach zostanie utworzona grupa mistrzowska, w której zagrają po dwa najlepsze zespoły z eliminacji i znowu odbędzie się gra „każdy z każdym”. Zwycięzcą zostanie drużyna, która uzyska najwięcej punktów.
Regulamin Turnieju, Formularz zgłoszeniowy oraz Zgoda rodziców dla niepełnoletnich uczestników do pobrania TUTAJ
Zgłosiły się już drużyny:
1. Strażacy
2. Lamusy
3. Bad Boys
4. Bracia
5. Puszka Pandory
6. Pawłuszkiewicz Koziński
21. 09. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5759
MPS i MPMW najbliższy weekend (18 – 19 września) sporo będzie się działo w naszej gminie. Tradycyjnie na boiska wybiegną piłkarze, ale oprócz normalnych meczów w odpowiednich klasach i grupach rozgrywkowych odbędzie się na stadionie w Bestwinie również turniej finałowy piłki nożnej – IV Wojewódzki Piłkarski Turniej 10-latków pn. „Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków”.
„Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków” to hasło, które już zyskało uznanie i kojarzy się jednoznacznie z rozgrywkami, których pomysłodawcą jest Prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Katowicach, Andrzej Sadlok. Współorganizatorami rozgrywek są: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Polski Związek Piłki Nożnej i Śląski Związek Piłki Nożnej.
Jednakże najwcześniej do rywalizacji przystąpią kajak poliści i wędkarze, wszak Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” organizuje swoje Jesienne Zawody Wędkarskie (początek o godz. 7:00 w sobotę), a UKS Set Kaniów jest organizatorem XXIV Mistrzostw Polski Seniorów i II Mistrzostw Polski Młodzików w Kajak Polo. Kajak poliście rozegrają pierwsze mecze już o godz. 7:30 również w sobotę.
Dopełnieniem całości są również obchody Jubileuszu 50-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina”. Uroczysta Msza św. odbędzie się 0 15:30, o 19:30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Trojan Band”.
Mam nadzieję, że naszym mieszkańcom uda się tak zorganizować czas, aby wziąć udział w kilku imprezach, ponadto finałowe mecze w mistrzostwach Polski w kajak polo odbywać się będą w niedzielę o takiej porze, która pogodzi kibicowanie piłkarzom i kajak polistom, a mam nadzieję, że nasze drużyny żeńskie i męskie walczyć będą o najwyższe trofea, więc doping byłby jak najbardziej wskazany, nie wspominając już o tym, że jest to niezwykle widowiskowa impreza. Zapraszam więc do Kaniowa na XXIV Mistrzostwa Polski Seniorów i II Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajak Polo.
21. 09. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5493
Stoisko gminy B naGmina B na 2Gmina B na 3W dniach 11 – 12 września Kozy stały się stolicą powiatu bielskiego. Odbywały się tutaj: Święto Powiatu Bielskiego, Dni Kóz i Dożynki Gminne.
Wszystkich uczestników przywitał Starosta Bielski, Andrzej Płonka, życząc udanych spotkań i dobrej zabawy.
Program imprezy przewidywał moc wrażeń kulturalnych, ale również tych smakowych - Przegląd Potraw Regionalnych "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego" i Festiwal Koziańskich Duszonek.
W tym roku formuła Przeglądu Potraw Regionalnych "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego" została zmieniona i zamiast stoisk konkretnych Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowało się 10 stoisk gminnych. Każda gmina przygotowała 5 kategorii potraw: zupa, produkt, danie główne, ciasta i desery oraz napoje i nalewki.
Komisja Oceniająca postanowiła nagrodzić w kategorii napojów i nalewek gminę Bestwina za nalewkę z mniszka lekarskiego.
Oto pełna lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach:
W kategorii zup:
Czytaj więcej
21. 09. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5556
Szanowni Państwo,dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Janowice ulica Pszczelarska od nr 5 do nr 45, Miodowa nr 15, Bestwina ulica Okrężna nr 16, 20, 22,
Rozpoczęcie: 2021-09-15 08:00
Zakończenie: 2021-09-15 12:00