Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 09. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5862
Krajobraz po meczu w Jasienicy pozostaje takim, jakim był dotychczas. Drzewiarz wciąż nie dał się w lidze pokonać, beniaminek z Bestwiny nie może ruszyć z miejsca.
O podtrzymaniu trendu przesądziła de facto premierowa odsłona spotkania, w której dominowali jasieniczanie. Udokumentowali to także zdobyczami bramkowymi. W 28. minucie defensorzy LKS-u nie zdołali wytrącić z równowagi Szymona Lizaka, który będąc na 11. metrze ustawiony tyłem do bramki posłał futbolówkę w jej kierunku w taki sposób, że Kacper Mioduszewski musiał sięgać „do sieci”. Na finiszu tej części gry goście mogli mówić o pechu. Arbiter wskazał w 44. minucie „na wapno”, choć wcale robić tego nie musiał, wszak Marcin Gołąb nieszczególnie zawinił względem Bartłomieja Ślosarczyka. Faktem stała się egzekucja, jakiej z rzutu karnego dokonał za moment Dariusz Łoś.
Po zmianie stron obraz meczu zmienił się o tyle, że goście z Bestwiny po murawie poruszali się żwawiej. Uwierzyli także w możliwość osiągnięcia dobrego rezultatu. W 62. minucie akcję zakończoną strzałem przeprowadził Artur Sawicki, po drodze piłka odbiła się jeszcze od kolana Mateusza Włoszka, by zakończyć lot w bramce Drzewiarza. Gospodarze musieli toteż do końca drżeć o wynik. Marcin Kubina interweniował bez zarzutu, gdy w 67. minucie z rzutu wolnego strzelał Patryk Wentland. Za to po „centrze” Mateusza Droździka i koźle przed „świątynią” jasieniczan w samej końcówce uratowała poprzeczka.
Derby nie okazały się meczem na przełamanie dla beniaminka. Stąd pomeczowe wnioski. – Musimy coś zrobić z faktem, że ponownie „nie dojeżdżamy” na pierwszą połowę. Mogliśmy ugrać jakiś punkt, ale najwyraźniej ciągle czegoś w naszej grze brakuje – ocenia szkoleniowiec bestwinian Sławomir Szymala.
Drzewiarz Jasienica - LKS Bestwina 2:1
LKS Bestwina: Mioduszewski – Wentland, Gołąb, M. Gacek, Szymański (46' Makowski), Raszka (46' Włoszek), Olek, Droździk, D. Gacek (82' Mielnikiewicz), Patroń (70' Kosmaty), Sawicki
Zespół z Jaworza do konfrontacji z KS-em Bestwinka przystąpił w roli faworyta i ze swojego statusu wywiązał się bardzo dobrze.
– Cel główny został osiągnięty. Było to zgarnięcie trzech punktów. Wygrana ta była trochę ekonomiczna, ale bierze to się z tego, że na mocniejszych rywali bardziej potrafimy się spiąć, no i to spotkanie nie do końca nam się kleiło, jakbym chciał – przyznał trener jaworzan, Krzysztof Dybczyński.
Czytaj więcej
21. 09. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5743
106 załóg zmierzy się w Rajdzie Śląska (10-11 września) – zawodach pod patronatem Jakuba Chełstowskiego, Marszałka województwa śląskiego.
Zróżnicowana stawka: najnowocześniejsze konstrukcje i rajdówki sprzed lat ruszą na trasę w piątek, 10 września, z placu Sławika i Antalla w Katowicach.
Walka o tytuły – Rajd Śląska to runda mistrzostw Polski (ProfiAuto RSMP i Motul HRSMP) oraz mistrzostw Śląska.
W doborowej obsadzie: Marczyk, Grzyb i Chuchała – trzech mistrzów Polski na liście zgłoszeń.
Widowiskowe ściganie w miastach: Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich w Chorzowie i odcinek specjalny w centrum Katowic.
Wymagające odcinki specjalne na południu województwa – w Wyrach, Bestwinie, Chybiu i Jastrzębiu-Zdroju.
Serwis, meta i ceremonia rozdania nagród na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Trzy mistrzowskie cykle, 106 załóg, trzech mistrzów Polski, dziewięć odcinków specjalnych i ponad 100 km ścigania – to najważniejsze liczby tegorocznego Rajdu Śląska. Największa motoryzacyjna impreza w regionie odbędzie się w dniach 10-11 września 2021 r. W zawodach, które po raz kolejny odbywają się pod patronatem Jakuba Chełstowskiego, Marszałka województwa śląskiego, będą rywalizować uczestnicy ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Wszystkie szczegóły dotyczące 5. edycji Rajdu Śląska poznaliśmy dziś, podczas plenerowej konferencji prasowej na Stadionie Śląskim.
Rywalizacja na mistrzowskim poziomie.
Czytaj więcej
21. 09. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5352
Przed nami pierwszy wrześniowy weekend, a wraz z nim 5 kolejka rozgrywek o mistrzostwo IV ligi i ligi okręgowej oraz 4 kolejka o mistrzostwo bielskiej klasy A.
Jutro bestwinianie w meczu wyjazdowym za przeciwnika będą mieć LKS "Drzewiarz" Jasienica. Podopieczni trenera, Pawła Łosia, w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisowali z Orłem Łękawica, a LKS Bestwina przegrał u siebie z rezerwami Piasta Gliwice 1:3. Bestwinianie po raz kolejny wybiegną na murawę z chęcią zdobycia pierwszych punktów na poziomie IV Ligi. Kibice i zawodnicy liczą na to, że przełamanie nastąpi właśnie w jutrzejszym meczu, a pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 16:00.
KS Bestwinka … również bez punktów, ale z nowym trenerem. Na facebookowym profilu możemy znaleźć taką informację: „Walczymy dalej. Od bieżącego tygodnia za sterami kolejny już w tym sezonie "kapitan" naszego statku. Zarząd doszedł do porozumienia z Wojciechem Lisewskim. Z murawy lokalnej publice znany z występów w dankowickim Pasjonacie oraz LKS Bestwina, z ławką trenerską związany natomiast w drużynach młodzieżowych wspomnianego wyżej LKS-u. Nowemu trenerowi życzymy owocnej pracy w przyszłości, wypatrując stabilizacji, której drużyna bez wątpienia potrzebuje.”
Jakub Ogiegło, snajper LKS Pasjonat Dankowice, tak obstawia mecz KS Bestwinka z Czarnymi Jaworze:
– Czarni to fajny, poukładany zespół, mądrze prowadzony i dysponujący świetnymi zawodnikami ofensywnymi. KS Bestwinka po ciężkim początku, zawirowaniach z trenerem będzie na pewno walczyć o punkty. Wydaje mi się jednak, że w tym spotkaniu jeszcze będzie o to ciężko, więc typuję zwycięstwo jaworzan.” Mecz odbędzie się w Jaworzu w sobotę, początek o godz. 16:00.
Klasa A - Kamil Zoń, opiekun Soły Kobiernice, tak awizuje mecz LKS Przełom Kaniów: „Zdecydowanym faworytem, jak dla mnie, jest drużyna z Kaniowa. Nowy trener, nowe wzmocnienia, mecz na swoim obiekcie. Oczywiście nie skreślam drużyny z Wilamowic, ponieważ mają w swojej drużynie zawodników, którzy w pojedynkę potrafią przesądzić o losach meczu, ale obstawiam wygraną Przełomu".
LKS Kaniów – LKS Wilamowice, niedziela, 05.09.2021, godz. 16:00.
21. 09. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5783
Szanowni Państwo,dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Bestwinka ulica Sportowa nr 41, 52, 52A, 52B, Floriana od nr 60A do 112A i od nr 63 do 99, Ślosarczyka nr 3,9,
Rozpoczęcie: 2021-09-06 09:00
Zakończenie: 2021-09-06 15:00
21. 08. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5305
Na finiszu transferowego okienka do sporych przetasowań kadrowych doszło w szeregach bestwińskiego IV-ligowca.
Obecny sezon nie jest do tej pory dla LKS-u Bestwina udany. Podopieczni Sławomira Szymali przegrali wszystkie ligowe mecze, choć praktycznie w każdym otarli się o punktowy łup. Bolesną była porażka 1:3 z „dwójką” gliwickiego Piasta z minionej soboty, wszak po bramce Artura Sawickiego beniaminek w stawce tuż po pauzie prowadził. – Nie musieliśmy tego spotkania przegrać. Na pewno nie mamy się czego wstydzić po takim występie, bo dobrze na tle silnego Piasta wyglądaliśmy. Rywal swoje szanse wykorzystał, my tak skuteczni niestety nie byliśmy, a poza tym znów nasze błędy okazały się na tym poziomie bardzo kosztowne – przyznaje szkoleniowiec bestwinian.
Nie tylko rezultaty poniżej oczekiwań stały się jednak w ostatnim czasie istotnym problemem. W pucharowej konfrontacji z Czarnymi Jaworze naderwania więzadeł krzyżowych nabawił się boczny obrońca Kornel Liszka. To skomplikowało sytuację drużyny w koniecznej obsadzie młodzieżowca w meczowej kadrze. Do dyspozycji trenera zostali w tym gronie tylko Kacper Mielnikiewicz i Mateusz Wójtowicz. Klub poczynił zatem starania o pozyskanie nowych zawodników i zabiegi owe zakończyły się pomyślnie.
Do Bestwiny przeniósł się duet młodzieżowców bielskiego Rekordu. Zarówno Antoni Olek, jak i Kamil Kamionka to piłkarze wprawdzie uniwersalni, lecz obu nakreślane będą przede wszystkim zadania defensywne. – Nie mogliśmy sobie pozwolić na to, żeby zostać z wąskim składem i niewielkim polem manewru względem młodzieżowców. To więc konieczne wzmocnienia drużyny – uważa Szymala.
Dodać należy, że to nie koniec transferowych manewrów w Bestwinie. Z czechowickiego MRKS-u na wypożyczenie trafił do LKS-u 25-letni pomocnik Jakub Raszka, który ma już doświadczenie gry na obecnym szczeblu rozgrywek. Są i jednak również ubytki. Szymon Skęczek bieżącą rundę spędzi w Rotuzie Bronów, gdzie grę łączył będzie z obowiązkami szkoleniowca b-klasowych rezerw. Wypożyczony do KS Bestwinka został z kolei M. Wójtowicz, zyskując dzięki temu szansę regularnych występów na poziomie „okręgówki”.
21. 08. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5811
Uczniowski Klub Sportowy SET Kaniów ogłasza nabór chętnych do sekcji kajak polo niezależnie od wieku.
Trenerki – wielokrotne mistrzynie Polski i czołowe zawodniczki na świecie zapraszają na zajęcia wstępne i czekają na przystani kajakowej w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie w dniach 01 września, 02 września i 03 września (środa, czwartek, piątek) w godzinach od 16:00 do  18:00.
UKS Set Kaniów zapewnia wysoko wykwalifikowaną kadrę do prowadzenia treningów w kajak polo, treningi prowadzone są w okresie letnim na wodzie w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, a w pozostałym okresie w hali sportowej, na siłowni i na basenie krytym. Możliwość nauki pływania oraz uczestnictwa w obozie sportowym i turniejach kajak polo w kraju i za granicą.
Kontakt z trenerką Katarzyną: 509 715 673.
21. 08. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6056
W sobotę, 28 sierpnia, w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie przy sprzyjającej pogodzie odbył się zorganizowany przez Referat Sportu i Promocji Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Bestwina.
Chociaż chętnych par było więcej, według regulaminowej zasady „kto pierwszy ten lepszy” wzięło w nim udział osiem drużyn, w tym jedna mieszana i jedna kobieca. Jeśli pogoda dopisze końcem września odbędzie się kolejny turniej, tym razem o Puchar Radnych Powiatowych: Łukasza Pasierbka i Grzegorza Gawędy.
Nad całością Turnieju czuwał Piotr Kine, kierownik Referatu Sportu i Promocji i wręczał najlepszym drużynom puchary i nagrody. A ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Lamusy - Dawid Karaś; Marcel Herok
2. Bad Boys – Tomasz Cibor; Paweł Chrustek
3. Kalwin i Wiewiórka – Gabriela Jabłońska; Dawid Brzeźniak
4. Best Brothers – Amadeusz Maciocha; Bogusław Maciocha
5. Gladiatorzy – Wojciech Sawkiewicz; Damian Kopaczka
6. Ekipa – Martyna Olejak; Krystyna Gajecka
7. Trentino – Mateusz Błasiak; Damian Gregorczyk
8. Szwagry – Maciej Gac; Dariusz Lis
21. 08. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5828
240978721 1088461845027430 3023109963188111294 n240711073 4949275158421411 3355715043713053063 nW Pabianicach, w Parku Wolności, na idealnie równej i płaskiej pętli asfaltowej o długości 1535,16 m odbył się Supermaraton - 13. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA 100 KM.
Wystartował w nich mieszkaniec Janowic, nasz super mistrz w biegach długodystansowych, Tomasz Jędrzejko. Pan Tomasz osiągnął wynik 07:51:09 i tak podsumował swój występ: „jestem bardzo szczęśliwy, to był dobry bieg”. Taki wynik dał Panu Tomaszowi drugie miejsce i wicemistrzostwo Polski w biegu na 100 km. BRAWO!!!
21. 08. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5139
240347586 6134117616630741 8274246841160186037 n240815011 6134121983296971 8498108577994317584 n240823605 6134122606630242 611550871855815664 n240827452 6134121246630378 130565761765681262 n240747561 6134123123296857 5248577922819650737 nCo nie udało się piłkarzom zaliczyli młodzi kajak poliści.
Na zalewie Biszcza w Żarkach odbyły się w sobotę, 28 sierpnia, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo. Wystartowało w nich 8 drużyn młodzików i 6 drużyn młodziczek.
UKS Set Kaniów reprezentowali: Szymon Machalica, Sebastian Szafarczyk, Adam Mirecki i Krzysztof Sikora w drużynie młodzików oraz Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka, Maja Pyjas, Klaudia Mikołajczyk i Roksana Głombek w kategorii młodziczek. Obie drużyny stanęły na podium, młodzicy stanęli na najwyższym stopniu (druga drużyna zajęła V miejsce), dziewczęta przegrały mecz finałowy i zdobyły srebrny medal.
Było także indywidulane wyróżnienie - najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano Sebastiana Szafarczyka.
 
21. 08. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5377
O przegranej LKS Bestwina w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi już pisałem, teraz dodam, że niepowodzenie spotkało również KS Bestwinka w lidze okręgowej i LKS Kaniów w meczu o mistrzostwo bielskiej A-klasy.
Kaniowska drużyna w dwóch wcześniejszych meczach odnosiła zwycięstwa i była liderem po dwóch kolejkach, tym razem, w sobotę, przyszło jej przełknąć gorycz porażki w starciu z jedną z drużyn typowanych do awansu do ligi okręgowej, Rotuzem Bronów.
Rotuz Bronów - LKS Kaniów 2:0
Po trzech kolejkach na czele znajduje się KS Międzyrzecze - 7 punktów, drugie są Hecznarowice, również 7 punktów, trzecie zajmuje Rotuz Bronów - 6 pkt., LKS Kaniów jest czwarty - 6 pkt.
Nie udało się dotychczas zdobyć punktów KS Bestwinka. Na boisku w Łące miejscowy LKS wypunktował bestwinczan i pewnie wygrał 4:0. Bramki padały w 28, 43, 51 i 77 minucie.
LKS Łąka - KS Bestwinka 4:0
KS Bestwinka wraz z BKS Stal Bielsko-Biała i Piastem Bieruń Nowy pozostaje bez punktu i zajmuje jedno z trzech ostatnich miejsc. Prowadzi Rekord II Bielsko-Biała, drugie są Wilkowice, trzecie Czarni Jaworze.