Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 03. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3400
Szanowni Państwo,

już wkrótce rusza zgłaszanie zadań w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Autorem zadania może być każdy mieszkaniec województwa. Pomysły z największą ilością głosów zostaną zrealizowane w 2024 r.

Zachęcamy do śledzenia strony bo.slaskie.pl,  skorzystania z newslettera MBO oraz zgłaszania pomysłów.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych

tel. 32 77 40 559, 32 77 40 801, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

23. 03. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3824
Wójt Gminy Bestwina

zaprasza zainteresowane pary małżeńskie, zameldowane na terenie naszej gminy,  które w bieżącym roku obchodzą Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego do złożenia wniosku/zgody w Urzędzie Stanu Cywilnego w terminie do 15 kwietnia 2023r. Złożenie wniosku umożliwi wystąpienie za pośrednictwem Wojewody do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 
23. 03. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3295
W sobotę, 25 marca, w sali OSP Zabrzeg, z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg, odbyły się 24. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.
W odbywających się po rocznej przerwie rozgrywkach, wzięło udział 48 zawodników z Republiki Czeskiej i Polski. Pierwsze miejsce zajął mieszkaniec Petrvaldu Tomas Chrobak, drugie Wiesław Buczek z Ligoty. Bardzo dobrze spisał się Piotr Kine (na zdjęciu pierwszy z prawej), kierownik Referatu Sportu i Promocji w Urzędzie Gminy Bestwina, mieszkaniec Kóz, zajmując trzecie miejsce i mający tą samą ilość punktów, co wicemistrz. Brawo!
Pan Piotr Kine jest założycielem Szkoły Taroczkarzy w Bestwinie.
W imieniu Burmistrza Mariana Błachuta puchary zwycięzcom turnieju wręczył radny miejski Krzysztof Jarczok - Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.
Źródło: www.czecho.pl
23. 03. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3601
To była dobra sobota dla naszych piłkarskich drużyn walczących o ligowe punkty.
LKS Bestwina podejmował na własnym boisku w derbowym pojedynku LKS Pasjonat Dankowice. W 13 minucie z rzutu karnego niezawodny Patryk Wentland dał prowadzenie bestwinianom. Pasjonaci z Dankowic nie zamierzali, jednakże tanio sprzedać skóry i doprowadzili do wyrównania w 58. minucie. Dominik Kopeć rozprowadził akcję w bocznej strefie, zagrał do Wojciecha Sadloka, który w swoim stylu uderzył nie do obrony. W tenże sposób ekipy z Bestwiny i Dankowic podzieliły się punktami...
Jak można przeczytać na www.sportowebeskidy.pl: Gdyby wzorem bokserskich pojedynków przyznawać jakiekolwiek wskazanie przy remisie, to w górę powędrowałyby ręce piłkarzy Pasjonata. W 26. minucie uderzenie Sadloka odbiło się od poprzeczki. W 29. minucie „oko w oko” z Adrianem Sładczykiem stanął Marcin Herman, ale to golkiper był górą. Jeszcze przed nadejściem pauzy Daniel Mańdok w zamieszaniu umożliwił wykazanie się kunsztem bramkarzowi gospodarzy. Z kolei w odsłonie rewanżowej głową wprost w ręce Sładczyka piłkę posłał Marcin Bęben, a próba Hermana z okolic 15. metra poszybowała nad poprzeczką.
Czytaj więcej
23. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3304
336846202 894360688324711 2146550870180257222 n330261922 765085618529025 7303925305013490697 n329728994 773274703964755 2681531131320458878 n328637701 136629369150264 4047272518543601956 n
 
 
 
 
 
Dla wszystkich członków Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy sobota, 25 marca br., stała pod znakiem rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o prymat w powiecie bielskim w siatkówce oraz o pierwszeństwo w tenisie stołowym, w tym przypadku bez względu na wiek.
O siatkówce można poczytać we wcześniejszej informacji, ta dotyczyć będzie rywalizacji o mistrzostwo przy ping – pongowych stołach.
Gminne mistrzostwa o tytuł najlepszego tenisisty stołowego jednostek OSP toczyły się w Janowicach, każda jednostka mogła wystawić swoją drużynę, a same rozgrywki odbywały się w godzinach popołudniowych.
Dla OSP Kaniów ten dzień zapisze się zapewne w strażackiej kronice złotymi zgłoskami, ponieważ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza okazała się najlepsza w Powiatowym Turnieju w Siatkówkę, a członek OSP Kaniów, Sławomir Bieroński, zwyciężył w Gminnych Zawodach w Tenisa Stołowego pokonując w finałowym pojedynku Damiana Kopaczkę z OSP Janowice. Na dodatek trzecie i czwarte miejsca zajęli również strażacy – tenisiści stołowi - OSP Kaniów, odpowiednio, Jarosław Bieroński i Wojciech Janeczko. Dla przypomnienia – od kilku już lat te nazwiska powtarzają się w rankingu zwycięzców strażackich turniejów w tenisa stołowego, bywało, że finał był bratobójczy – Jarosław kontra Sławomir, tym większe więc gratulacje za trzymanie formy dla całej czołówki.
Gratulacje i brawa dla wszystkich zawodników!!!
23. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3525
IMG 2970IMG 2980IMG 2986IMG 2999IMG 3000
 
 
 
 
 
 
18 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP powiatu bielskiego wzięło udział w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej MDP OSP w różnych kategoriach wiekowych. Najsilniej obsadzona była kategoria wiekowa od 14 do 18 lat chłopców, na parkiecie w dwóch grupach walczyło 8 drużyn, była jeszcze kategoria wiekowa od 9 do 13 lat.
Najlepszy wynik, jeśli chodzi o udział drużyn z naszej gminy, zanotowali chłopcy MDP OSP Kaniów, przepraszam, w drużynie występowały również dziewczyny, ale była to kategoria chłopców pewnie zwyciężając w kategorii wiekowej od 14 do 18 lat. Z miejsca „na pudle” cieszyły się również zawodniczki MDP OSP Janowice zajmując w kategorii wiekowej od 9 do 13 lat 3 miejsce. Również 3 miejsce zajęli chłopcy MDP OSP Janowice. Brawa i gratulacje!!!
Skład zwycięskiej drużyny MDP OSP Kaniów: Marta Błaszcz, Kinga Duda, Zuzanna Cupriak, Zuzanna Famułka, Martyna Wojciechowska, Patryk Wójtowicz, Szymon Janeczko, Nikodem Kłoda, Rafał Janeczko, Dominik Giziński, Marcin Paulisch.
Sam Turniej odbył się w sobotę, 25 marca, w hali sportowej w Kaniowie, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali: wójt, Artur Beniowski, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bestwinie, Zygmunt Łukoś i komendant gminny, Grzegorz Owczarz.
Zarówno Artur Beniowski, jak i Zygmunt Łukoś po wręczeniu ufundowanych przez Urząd Gminy Bestwina nagród gratulowali zwycięzcom, złożyli podziękowania pozostałym drużyn za przybycie, udział i walkę o uzyskanie jak najlepszego wyniku, wyrazili uznanie dla opiekunów drużyn za ich przygotowanie do Turnieju i w ogóle za opiekę nad MDP i udział w różnych innych turniejach czy też zawodach.
Końcowe wyniki:
Czytaj więcej
23. 03. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3516
LKS Bestwina w najbliższą sobotę, 25 marca, przystąpi na własnym boisku do drugiego meczu rundy wiosennej rozgrywek o mistrzostwo ligi okręgowej, natomiast KS Bestwinka i LKS Kaniów rozegrają pierwszą kolejkę meczów o mistrzostwo bielsko – tyskiej klasy A. Oba mecze również w sobotę.
Sobota, 25 marca, godz. 15.30 – LKS Bestwina – LKS Pasjonat Dankowice
Sobota, 25 marca, godz. 15.30 – LKS Kaniów – Zamek Grodziec
Sobota, 25 marca, godz. 15.30 – LKS Sokół Hecznarowice – KS Bestwinka
W okresie przerwy zimowek treningi zawodników KS Bestwinka odbywały się 3 razy w tygodniu – w hali sportowej, na Orliku i na boisku trawiastym.
Odbyło się 8 sparingów na boisku sztucznym w Czechowicach Dziedzicach.
Czytaj więcej
23. 03. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3136

Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Eweliny Szmajduch, który odbędzie się 31 marca (piątek) o godz. 17:00.

Ewelina Szmajduch urodziła się 8 stycznia 1975 r. w Pszczynie. Ukończyła studia magisterskie w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach oraz podyplomowe studia na kierunku administracja w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.
Związana z klubem zrzeszających artystów - „Zdrzadełko” przy Miejskim Domu Kultury w Pszczynie. Brała czynny udział w wernisażach grupy artystycznej m.in. w Pszczynie, Kobiórze, Brzeszczach, Bestwinie, Goczałkowicach-Zdroju, Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej oraz Tychach. Wernisaże autorskie Eweliny Szmajduch odbyły się: w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego na Dworcu PKP w Goczałkowicach-Zdroju, Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie, Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Pszczynie, Centrum Przesiadkowym w Pszczynie oraz w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie. Ewelina Szmajduch najchętniej maluje farbami akrylowymi i olejnymi na płótnie. Tematyka prac jest różnorodna, najchętniej maluje pejzaże, ludzi i zwierzęta.

23. 03. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3973
Terminarz imprez plenerowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie w roku 2023:
 
17 czerwca - Święto Gminy Bestwina, tereny rekreacyjne w Bestwinie
 
1 lipca - Janowickie Sianokosy, tereny rekreacyjne w Janowicach
 
19 sierpnia - Święto Karpia Polskiego, tereny rekreacyjne w Kaniowie
 
10 września - Dożynki Gminne, tereny Klubu Sportowego w Bestwince.
23. 03. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3436
Prowadzący w rozgrywkach Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej Rekord II Bielsko-Biała podejmował LKS Bestwina.
Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę już od początku spotkania. Wszystko, co najważniejsze w pierwszej połowie wydarzyło się między 20. a 22. minutą, kiedy to lider zdobył kluczowe dziś gole. Najpierw rezerwy Rekordu bezbłędnie rozegrały szybki kontratak, dobrze rozprowadzony za sprawą Łukasza Szczurka, którego zagranie umożliwiło Hubertowi Żyrkowi znalezienie się w polu rywala, gdzie minął zawodnika gości i posłał piłkę obok interweniującego Adriana Sładczyka. Chwilę później na 2:0 podwyższył Jakub Kempny. Akcję rozgrywaną w ataku pozycyjnym wykończył strzałem z 16. metra, uderzając piłkę zagrywaną wzdłuż pola karnego. LKS zagrażał gospodarzom po stałych fragmentach, szczególnie rzutach rożnych, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystał m.in. Szymon Kacprzak.
Druga odsłona to również duża przewaga "rezerwistów". Zawodnicy Dariusza Ruckiego stworzyli sobie wiele okazji, których nie zdołali zamienić na gole, m.in. Marek Profic, Szczurek czy Seweryn Caputa. Ten ostatni zrehabilitował się w 82. minucie. Kempny przytomnie zagrał prostopadle w "uliczkę", a Caputa w sytuacji sam na sam pewnie podwyższył na 3:0, ustalając tym samym wynik spotkania. Goście odpowiedzieli strzałem z 30. metra Patryka Wentlanda, ale wspaniałą paradą popisał się Krzysztof Żerdka.
Rekord II Bielsko-Biała - LKS Bestwina 3:0
LKS Bestwina: Sładczyk – Miroski, Krawczyk (81' Riva), M. Wójtowicz, Kasprzak, Wentland, D. Gacek, Kosmaty, Gala (67' Budkiewicz), Adamowicz (57' Wilczek), Patroń