Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Policjanci podsumowali rok. Które rejony są najbardziej niebezpieczne?

23. 03. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1377
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej podsumowała 2022 rok. Statystyki poszczególnych komisariatów, w tym jednostki w Czechowicach-Dziedzicach, możemy poznać dzięki projektowi jednej z uchwał bielskiej Rady Miejskiej.
Podczas najbliższej sesji bielskiej Rady Miejskiej bielscy radni rozpatrzą uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego w 2022 roku. W raporcie możemy odnaleźć statystyki dotyczące czechowickiego Komisariatu Policji, który swoim zasięgiem obejmuje gminy Czechowice-Dziedzice oraz Bestwina.
Jak możemy przeczytać w raporcie, w 2022 roku w terenie działania Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach stwierdzono 693 przestępstwa. - Ilość zagrożeń na terenie Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego przestępstwami oraz wykroczeniami szczególnie uciążliwymi nie uległo zasadniczej zmianie. Taki wynik spowodowany jest przede wszystkim charakterem istniejącej zabudowy i znajdujących się obiektów oraz stylem życia i liczebnością osób naruszających prawo, które zamieszkują w danym rejonie - czytamy w sprawozdaniu.
Które rejony gminy Bestwina z terenu działania Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach należą do najbardziej niebezpiecznych? Według raportu na terenie gminy Bestwina w szczególności należy wskazać tereny rekreacyjne w miejscowościach Bestwina (ul. Krakowska) Janowice (ul. Janowicka), Kaniów ul. Batalionów Chłopskich) - uszkodzenie mienia (place zabaw oraz elementów wyposażenia infrastruktur parków), naruszanie przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Do góry