Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3479
MISTRZOWIE AGRO Wielki plebiscyt sołecki i rolniczy trwa! Zagłosuj na swoich kandydatów do nagród.
Po raz kolejny zostaną przyznane prestiżowe nagrody w największym plebiscycie wiejskim i rolniczym, który w naszym województwie prowadzi "Dziennik Zachodni", a w całej Polsce inne dzienniki regionalne oraz serwis i magazyn "Strefa Agro". Na laureatów czekają zaszczytne tytuły i nagrody finansowe. Plebiscyt, który jest prowadzony pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zakończy ogólnopolski finał i gala Mistrzów Agro, na której zostaną wręczone główne nagrody.
Link do głosowania na Marka Pękalę – sołtysa Kaniowa: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/marek-pekala%2C3484893/ lub sms KTS.377 na numer 7303
- na Marię Maroszek – sołtyskę Bestwiny: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/maria-maroszek%2C3484899/ lub sms KTS.376 na numer 7303
- na Stanisława Nycza - sołtysa Janowic: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/stanislaw-nycz%2C3484907/ lub sms KTS.388 na numer 7303

W kategorii lider samorządności można zagłosować na wójta Artura Beniowskiego – link: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/artur-beniowski%2C3585119/ lub sms KTL.4 na numer 7303
 
Można również głosować na Koła Gospodyń Wiejskich. Aby zagłosować na „Bestwinianki" - https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/kgw-bestwinianki%2C3566071/ lub sms KTK.19 na numer 7303
KGW w Janowicach - https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/kgw-w-janowicach%2C3566091/ lub sms KTK.28 na numer 7303
Są jeszcze inne kategorie, jak np. Sołectwo, Agroturystyka, Rolnik – wybór kategorii pod linkiem: https://dziennikzachodni.pl/mistrzowie-agro-wielki-plebiscyt-solecki-i-rolniczy-trwa-zaglosuj-na-swoich-kandydatow-do-nagrod/ar/c15-17299309

 

23. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3322
23. 05. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3498

DSCN1448 DSCN1471DSCN1461W weekend, 6 – 7 maja, odbył się pierwszy w tym sezonie Międzynarodowy Turniej Kajak Polo, a zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów, aby wziąć w nim udział udali się do dalekiego Szczecina. Klub wystawił trzy drużyny: seniorów w I Dywizji, młodziutką drużynę mieszaną w II Dywizji i również mieszaną w III Dywizji. Zdjęcia z turnieju TUTAJ
Najlepiej zaprezentowali się seniorzy w dość eksperymentalnym składzie: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Miklos Timar (Węgier), Jerry Mansner (Fin) i Jakub Maślak (gościnnie). Mimo innej narodowości Miklos i Jerry mają licencje UKS Set Kaniów, ale ze względu na miejsce zamieszkania nie mają okazji trenowania z drużyną, ale jak widać doskonale potrafią się odnaleźć i zrozumieć na boisku.
Drużyna seniorów dotarła do finału, gdzie walkę o złoto przegrała z KS Powiśle Warszawa 2:5.
Maja Pyjas, Roksana Głombek (przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszych urodzin), Amelia Ewiak, Wojciech Szafarczyk, Maksymilian Borlicki Przemysław Gruszka grający w II Dywizji zajęli 4 miejsce, a nasi najmłodsi w składzie: Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk, Adam Sołdra, Robert Sołdra i Mateusz Borlicki zajęli 3 miejsce w III Dywizji.
Gratulacje!

23. 05. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3816
Do 72 minuty zawodnicy KS Bestwinka opierali się wyżej notowanej drużynie, KS Bystra, w wyjazdowej potyczce. Wtedy to gospodarze po raz pierwszy pokonali Dominika Chmielniaka. Druga bramka dla bystrzan padła w 80 minucie, ale bestwinczanie nie zamierzali łatwo oddać pola i w 89 minucie zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Bartosz Prymula. Niestety, w doliczonym już czasie, w 93 minucie, padła jeszcze bramka samobójcza i mecz zakończył się porażką 3:1.
KS Bystra – KS Bestwinka 3:1
KS Bestwinka: Dominik Chmielniak (B), Patryk Fluder (77' Vadym Matvieienko), Dawid Francuz, Kacper Kołodziej, Michał Kujawa, Konrad Łuszczak (55' Klaudiusz Willmann), Bartosz Prymula (C), Tomasz Sajdak, Maciek Skęczek (78' Mateusz Pietraszko), Przemysław Stasica, Grzegorz Sztorc
W Kaniowie było momentami bardzo gorąco. Goście, LKS Żar Międzybrodzie, mieli za sobą przez cały mecz głośny doping swoich kibiców i prowadzili konsekwentnie grę „do przodu”. I to oni pierwsi trafili do bramki, ale padła ona z ewidentnego spalonego i nie została uznana. Zdjęcia z meczu TUTAJ
W 15 minucie, ku uciesze kaniowskich kibiców, bramkę zdobył Patryk Ciućka. Wspomniana konsekwentna prosta gra „do przodu, 11 minut później, przy błędzie obrony, doprowadziła do wyrównania 1:1.
Sposób prowadzenia meczu przez głównego sędziego nie za bardzo podobał się kibicom gospodarzy, co wywołało wiele emocji, złych emocji. Przykładem mogą być dwie żółte i w konsekwencji czerwona kartka da kierownika kaniowskiej drużyny, a w samej już końcówce meczu żółte kartki dla bramkarza, Dawida Grabskiego i kapitana, Wojciecha Kubiesa. Ale tuż przed żółtą kartką dla bramkarza, kaniowianie wyszli na prowadzenie, a była to 85 minuta. W protokole sędziowskim bramka została zapisana Patrykowi Ciućce, ale wszyscy przekonani byli, że w zamieszaniu podbramkowym (po jego uderzeniu) wpadła ona do bramki międzybrodzian jako samobójcze trafienie.Sędzia, chyba, na złość gospodarzom pokazał, że przedłuża mecz o 4 minuty, ale z tych czterech zrobiło się około 7 i w tym czasie z rzutu wolnego goście trafili do bramki zasłoniętego przez innych zawodników, Dawida Grabskiego. Wygrany mecz zakończył się remisem
LKS Kaniów – LKS Żar Międzybrodzie Bialskie 2:2
LKS Kaniów: Dawid Grabski (B), Filip Bogusz (71' Robert Jurczyga), Patryk Ciućka, Tomasz Drewniak, Norbert Foks (85' Nikodem Marcinkiewicz), Wojciech Kubies (C), Patryk Nazim (36' Kamil Góra), Dariusz Siwek, Tomasz Socha, Michał Szymański, Damian Woźniak
23. 05. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3402
Casting do Bielskiej Szkoły Aktorskiej, który odbył się zaraz po świętach wielkanocnych w Galerii CH "Stara kablownia" przyciągnął mnóstwo zdolnych młodych ludzi.
Do filii Szkoły w Czechowicach wybranych zostało 6 osób z Czechowic-Dziedzic oraz pobliskich miejscowości.
I od razu wielki sukces jednej z dziewczynek, która wygrała w Warszawie casting do międzynarodowej produkcji z Andrzejem Sewerynem w roli głównej.
To Ta dziewczynka z Bestwiny wygrała casting. Dostała tę rolę!
Natalia Koczy z Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej - filia Czechowice-Dziedzice.
G R A T U L A C J E!
* zdjęcie dzięki uprzejmości Bielskiej Szkoły Aktorskiej
23. 05. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3750
W Bojszowach porażki ponosiły w tym sezonie przewodzące ligowej stawce drużyny Rekordu II i KS Międzyrzecze. Toteż ekipa LKS-u Bestwina świadoma była niemałej skali trudności wyjazdowego meczu.
I aż dziw bierze, jak przywołane zespoły ze „szpicy” ligowej straciły w Bojszowach punkty, wszak bestwinianie z gospodarzami poradzili sobie bez szczególnych komplikacji. Już do przerwy zbudowali taką zaliczkę, o której odrobieniu przeciwnik mógł właściwie tylko pomarzyć. W 17. minucie Patryk Wentland zagrał przekątną piłkę do Damiana Gacka, ten wymienił podania w duecie z Krystianem Patroniem, po czym uderzył nie do obrony dla golkipera GTS-u. Kilka minut później zrobiło się 2:0. Lewą flanką do akcji podłączył się Maciej Kosmaty, dogranie nie dotarło do Wojciecha Wilczka, bo feralnie interweniujący obrońca gospodarzy uprzedził go notując „swojaka”. I wreszcie w minucie 41. Wentland dojrzał Wilczka, który po przyjęciu zgubił defensora GTS-u i celnie przymierzył lewą nogą. Przyjezdni nijak nie przejęli się tym, że w premierowym kwadransie meczu trafienie Wilczka nie zostało uznane z racji pozycji spalonej.
Czytaj więcej
23. 05. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2988
345271234 158526220518252 523163770386575046 nW najbliższą niedzielę, 7 maja 2023r. OSP Kaniów będą zbierać pieniądze do puszek przy kościele Parafialnym w Kaniowie.
Zebrane środki przekazane zostaną na zakup nowego umundurowania. Możliwość wsparcia kaniowskich druhów będzie przed każdą Mszą Świętą.
Z góry dziękujemy za wsparcie naszej jednostki 🚒🔥
OSP Kaniów
23. 05. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3932
Piątkowa, słoneczna pogoda sprzyjała kaniowskim strażakom, którzy właśnie 5 maja postanowili zorganizować Dzień otwarty OSP i zaprosić tych najmłodszych i całkiem dorosłych do odwiedzenia swojej remizy, zapoznania się ze sprzętem, zdobytymi trofeami, zobaczenia filmiku dotyczącego ich działalności, przymierzenia strażackiego hełmu, kamizelki ratunkowej, dotknięcia narzędzi ratujących życie i mienie, włączenia syreny, czy też innych sygnałów, poczucia się kierowcą jednego z pojazdów czy też łodzi oraz chociaż na moment przeobrażenia się w prawdziwego strażaka. Zdjęcia TUTAJ
Już od godziny 9.00 można było tego wszystkiego doświadczyć, co też wykorzystali uczniowie szkoły podstawowej, przedszkola i żłobka zlokalizowanych całkiem blisko OSP Kaniów.
Co chwilę zmieniały się odwiedzające strażaków klasy, a ci niestrudzenie opowiadali im do czego służą odpowiednie sprzęty, demonstrowali ich zastosowanie, zasady udzielania pierwszej pomocy, wielu z uczniów pozwalało na sobie demonstrować zasady ratowania ludzkiego życia, była okazja do robienia pamiątkowych zdjęć do rodzinnych czy też klasowych lub szkolnych albumów.
Czytaj więcej
23. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3070
Jeszcze nie zapomnieliśmy o meczach rozegranych w środę, 3 maja, i zapewne wielu z piłkarzy i kibiców długo ta kolejka śnić się będzie po nocach, a już w sobotę, 6 maja, i niedzielę kolejne mecze.
Mogłoby się wydawać, że najłatwiejsze zadanie czeka LKS Bestwina, który udaje się do Bojszów, by zmierzyć się z tamtejszym GTS, który zajmuje miejsce przedostanie, spadkowe i do tej pory wygrał tylko 4 mecze (LKS Bestwina wygrał 8). Co prawda do bezpiecznego miejsca brakuje bojszowianom 6 punktów, ale do końca sezonu jeszcze też trochę meczów pozostało i na pewno będą szukać każdej okazji, żeby podreperować swoje konto. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 15.00.
A klasa – tutaj i LKS Kaniów i KS Bestwinka zagrają w niedzielę i to z drużynami z absolutnej czołówki tabeli, co stawia je w bardzo trudnym położeniu.
LKS Kaniów podejmować będzie o godz. 17.00 LKS Żar Międzybrodzie Bialskie, który zajmuje 4 miejsce z tą samą ilością punktów co trzeci Sokół Zabrzeg i na pewno będzie chciał „wskoczyć na pudło”. W ostatnim meczu pokonał LKS Czaniec II 2:1.
KS Bestwinka również o godz. 17.00 zagra w Bystrej, a drużyna ta zajmuje obecnie 6 miejsce, premiowane walką w barażach o awans do ligi okręgowej i na pewno nie będzie chciała tego miejsca stracić, wręcz przeciwnie, jeszcze swoją pozycję poprawić. W ostatnim meczu KS Bystra zremisował 1:1 z Orłem w Kozach.
23. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3048
3 maja 2023 rudze 1593 maja w Rudzach, gmina Zator, odbył się XXV Bieg Konstytucji 3 Maja, którego organizatorem była Rada Sołecka Rudz, a patronat honorowy sprawowali: Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, burmistrz Zatora, Mariusz Makuch oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Stanisław Orlicki.
Na starcie biegu głównego na 10 km stanęło 91 zawodników. Bardzo dobrze spisała się w nim mieszkanka Kaniowa, Barbara Janusz, zajmując w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce z czasem 47:05.
Brawo, pani Barbaro!!! Gratulacje!!!