Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Porażka z liderem na starcie ligi okręgowej

23. 03. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1204
Prowadzący w rozgrywkach Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej Rekord II Bielsko-Biała podejmował LKS Bestwina.
Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę już od początku spotkania. Wszystko, co najważniejsze w pierwszej połowie wydarzyło się między 20. a 22. minutą, kiedy to lider zdobył kluczowe dziś gole. Najpierw rezerwy Rekordu bezbłędnie rozegrały szybki kontratak, dobrze rozprowadzony za sprawą Łukasza Szczurka, którego zagranie umożliwiło Hubertowi Żyrkowi znalezienie się w polu rywala, gdzie minął zawodnika gości i posłał piłkę obok interweniującego Adriana Sładczyka. Chwilę później na 2:0 podwyższył Jakub Kempny. Akcję rozgrywaną w ataku pozycyjnym wykończył strzałem z 16. metra, uderzając piłkę zagrywaną wzdłuż pola karnego. LKS zagrażał gospodarzom po stałych fragmentach, szczególnie rzutach rożnych, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystał m.in. Szymon Kacprzak.
Druga odsłona to również duża przewaga "rezerwistów". Zawodnicy Dariusza Ruckiego stworzyli sobie wiele okazji, których nie zdołali zamienić na gole, m.in. Marek Profic, Szczurek czy Seweryn Caputa. Ten ostatni zrehabilitował się w 82. minucie. Kempny przytomnie zagrał prostopadle w "uliczkę", a Caputa w sytuacji sam na sam pewnie podwyższył na 3:0, ustalając tym samym wynik spotkania. Goście odpowiedzieli strzałem z 30. metra Patryka Wentlanda, ale wspaniałą paradą popisał się Krzysztof Żerdka.
Rekord II Bielsko-Biała - LKS Bestwina 3:0
LKS Bestwina: Sładczyk – Miroski, Krawczyk (81' Riva), M. Wójtowicz, Kasprzak, Wentland, D. Gacek, Kosmaty, Gala (67' Budkiewicz), Adamowicz (57' Wilczek), Patroń
Do góry