Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 10. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2995
Bielska klasa B zakończyła już rundę jesienną, na czele tabeli jest KS Bestwinka z kompletem zwycięstw, ale w Komunikacie nr 50 BOZPN możemy przeczytać, że w spotkaniu w ramach rozgrywek B Klasy pomiędzy: LKS Zapora Wapienica II – KS Bestwinka przyznano obustronny walkower.
W zespole LKS Zapora Wapienica II cały mecz zagrał zawodnik nie wprowadzony do systemu extranet Omran Mohamed nr.1, natomiast w zespole KS Bestwinka w 46’ na boisku pojawił się Michał Kujawa, który nie był wpisany do sprawozdania meczowego.
W klasie A w 12 kolejce LKS Kaniów (12 miejsce, 8 punktów, zagra z Zamkiem Grodziec (5 miejsce, 18 punktów). Mecz odbędzie się w niedzielę, 29 października w Kaniowie o godz. 15.00.
W lidze okręgowej LKS Bestwina (10 miejsce, 14 punktów) zagra na wyjeździe w sobotę, 28 października, o godzinie 14.00. Przeciwnikiem będzie lider GLKS Sferanet Wilkowice, który w 12 meczach zgromadził 33 punkty. Trener LKS Sokół Zabrzeg, Marcin Balon, tak awizuje ten mecz: „Mieliśmy przyjemność grać z GLKS-em i z LKS-em Bestwina. Zdecydowanie lepsze wrażenie zrobili na mnie wilkowiczanie i to oni zwyciężą w tym meczu.”
LKS Bestwina Dziewczyny – IV liga śląska kobiet - zakończył w środę rundę jesienną wyjazdowym zwycięstwem 0:1 nad TS ROW II Rybnik, a zwycięskiego gola zdobyła w 72 minucie Marcela Jankowska. Dziewczyny plasują się na drugim miejscu w tabeli za GKS Gieksa II Katowice. W 7 meczach zdobyły 13 punktów – 4 wygrane, 1 remis, 2 porażki.
23. 10. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2869
PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W BIELSKU-BIAŁEJ

informuje, że na podstawie wyników badań próbek wody pobranych w dniu 24.10.2023 r. z sieci wodociągowej zaopatrywanej przez Stację Uzdatniania Wody w Kaniowie przy ul. Młyńskiej 20 (Gmina Bestwina, miejscowości Bestwina, Bestwinka, Janowice i Kaniów), ponownie stwierdzono wartości parametru wskaźnikowego ogólnej liczby mikroorganizmów przekraczające 300 jtk/ml w 22ºC.

Woda ta w dalszym ciągu uznana jest za warunkowo przydatną do spożycia, kąpieli noworodków i osób z osłabioną odpornością, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń, po uprzednim przegotowaniu (minimum przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.

Kolejny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych pobranych próbek w dniu dzisiejszym.

 
23. 10. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2864
PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W BIELSKU-BIAŁEJ

informuje, że na podstawie wyników badań próbek wody pobranych w dniu 23.10.2023 r. z sieci wodociągowej zaopatrywanej przez Stację Uzdatniania Wody w Kaniowie przy ul. Młyńskiej 20 (Gmina Bestwina, miejscowości Bestwina, Bestwinka, Janowice i Kaniów), ponownie stwierdzono wartości parametru wskaźnikowego ogólnej liczby mikroorganizmów przekraczające 300 jtk/ml w 22ºC.

Woda ta w dalszym ciągu uznana jest za warunkowo przydatną do spożycia, kąpieli noworodków osób z osłabioną odpornością, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po uprzednim przegotowaniu (minimum przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania. Trwają czynności mające na celu przywrócenie jakości wody do wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Kolejny komunikat zostanie wydany w dniu jutrzejszym.

 
23. 10. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3446
Rusza 2 edycja projektu BAZART! Już po raz drugi pragniemy stworzyć przestrzeń dla lokalnych artystów, twórców i pasjonatów małych i wielkich dzieł sztuki.
Zastanawiasz się czy BAZART jest dla Ciebie?
Oto kilka pomocniczych sformułowań:
*Czuję się gotowy, by pokazać co stworzyłem.
*Chciałbym sprzedać swoje produkty.
*Już od dawna myślę, by gdzieś zaprezentować swoją twórczość.
*Mam kolekcję swoich prac i uważam, że warto się nią pochwalić.
*Stworzyłem rzeczy, które nadają się na prezenty, pamiątki i mogą się komuś przydać.
*Chcę poznać innych twórców i nawiązać nowe kontakty.
*Chcę spróbować!
Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych zdań odpowiedź brzmi TAK– to wiesz już co zrobić.
CO TWORZYSZ? POKAŻ SIĘ!
Na zgłoszenia wystawców czekamy od 25 października do 25 listopada 2023.
WAŻNE!!! Jeśli macie w swojej rodzinie, otoczeniu, sąsiedztwie ludzi, którzy zajmują się wszelkiego rodzaju rękodziełem, malują, haftują lub robią inne niesamowite rzeczy- przekażcie im tą wiadomość.
KIERMASZ POŁĄCZONY Z WYSTAWĄ ODBĘDZIE SIĘ 8 GRUDNIA.
Regulamin, kartę zgłoszenia i relację z zeszłego roku znajdziesz na naszej stronie w linku: BazART zgłoszenia! – BAZA NA KRAKOWSKIEJ
23. 10. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3241
23. 10. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3614
OrkiestraOrkiestra 1Orkiestra 2Orkiestra 3Orkiestra 4Wtorkowy wieczór obfitował w niesamowite muzyczne wrażenia!
A wszystko to dzięki Orkiestrze Dętej Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie, która obchodzi 25-lecie działalności.
Na scenie pod batutą kapelmistrz Urszuli Szkucik-Jagiełki Orkiestra zaprezentowała największe hity muzyki filmowej, utwory polskie, zagraniczne, klasyczne i jazzowe. Były również mnóstwo wspomnień, na ekranie wyświetlano zdjęcia z miejsc, gdzie koncertowała Orkiestra, wspomniano muzyków, którzy już odeszli do „wiecznej orkiestry”.
Publiczność do ostatniego miejsca zapełniła Bielskie Centrum Kultury im. M. Koterbskiej w Bielsku-Białej.
Gratulacje, kwiaty, okolicznościowe statuetki, patery dla wszystkich muzyków, instruktorów, rodziców i działaczy zaangażowanych w życie orkiestry wręczali: starosta bielski Andrzej Płonka, radny Rady Powiatu Grzegorz Gawęda, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, posłowie na sejm RP Mirosława Nykiel i Przemysław Drabek, dyrektor GOK w Bestwinie Grzegorz Boboń oraz zaprzyjaźnione orkiestry, zespoły i instytucje.
Zdjęcia i tekst: Facebook Powiat Bielski
23. 10. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3102
KSB BujakowInformacje z weekendowych meczów seniorów rozpoczynam od spotkania KS Bestwinka z Groniem Bujaków - bielska klasa B, które było mi dane obserwować i spikerować.
To nie był najlepszy mecz w wykonaniu zawodników KS Bestwinka, ale zwycięzców się nie sądzi, jak mówi znane powiedzenie. KSB pokonał w sobotę Groń Bujaków 3:1.
Goście przed 9 kolejką mieli na swoim koncie 5 zwycięstw i 3 porażki i przypuszczałem, że nie będzie to łatwy mecz dla lidera bielskiej B-klasy. Co prawda pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w 8 minucie – do bramki trafił głową Kamil Kucharczyk po świetnie wykonanym przez Sebastiana Olka rzucie rożnym, następnie w 14 minucie Grzegorz Sztorc podwyższył na 2:0, ale mecz był bardzo wyrównany, co goście udowodnili w 35 minucie zdobywając bramkę kontaktową. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.
Po przerwie gospodarze atakowali bramkę przy budynku klubowym, co przeważnie kończyło się zdobyciem kilku goli, ale właśnie ta druga połowa (dodam, że moim zdaniem) nie należała do tych najlepszych. Tym razem skończyło się zdobyciem tylko jednej bramki, po książkowym zagraniu w uliczkę przez Wojciecha Lisewskiego do Bartosza Prymuli, który kapitalnie dośrodkował do Grzegorza Sztorca a ten po raz drugi pokonał bramkarza Gronia Bujaków.
Czytaj więcej
23. 10. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3326
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Kaniów ul. Wieczorka, Batalionów Chłopskich od nr 6 do nr 30 i od nr 3 do nr 9B,
Rozpoczęcie: 26.10.2023 09:00
Zakończenie: 26.10.2023 16:00
23. 10. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3424
Komunikat Urzędu Gminy z dnia 21.10.2023 r.:
W związku z pojawiającymi się informacjami odnośnie jakości wody na terenie gminy Bestwina, informujemy, że badania sanepidu miały miejsce 16 października a jego publikacja w dniu 19 października.
W międzyczasie problem został usunięty.
Na bieżąco będziemy informować o kolejnych wynikach kontroli.
23. 10. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3259
PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W BIELSKU-BIAŁEJ
informuje, że w próbkach wody, pobranych w dniu 16.10.2023 r. z sieci wodociągowej zaopatrywanej przez Stację Uzdatniania Wody w Kaniowie przy ul. Młyńskiej 20 (Gmina Bestwina, miejscowości Bestwina, Bestwinka, Janowice i Kaniów), stwierdzono wartości parametru wskaźnikowego ogólnej liczby mikroorganizmów przekraczające 300 jtk/ml w 22ºC.
Woda ta jest warunkowo przydatna do spożycia, kąpieli noworodków osób z osłabioną odpornością, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po uprzednim przegotowaniu (minimum przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania. Trwają czynności mające na celu przywrócenie jakości wody do wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Kolejny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu nowych wyników badań wody.
Do góry