Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3542
OSP B naOSP B na 1OSP B na 2W miniony piątek, wieczorem, w jednostce OSP Bestwina miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Tłumnie witano ciężki samochód Ratowniczo - Gaśniczy GCBA Renault Kerax pozyskany z JRG-2 Ruda Śląska. Na swoim profilu na Facebooku strażacy tak wspominają ten dzień:
Było nam ogromnie miło widzieć Państwa tak licznie przybyłych na to wyjątkowe wydarzenie dla nas!
Serdecznie chcielibyśmy podziękować za przybycie zaproszonym gościom. Wojewodzie Śląskiemu Panu Janowi Chrzaszczowi, Posłowi na Sejm RP Panu Przemysławowi Drabkowi, Panu Komendantowi Miejskiemu PSP w Bielsku - Białej bryg. Romanowi Marekwicy, Wójtowi Gminy Bestwina Panu Arturowi Beniowskiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Jerzemu Stanclikowi, Radnym Gminy Bestwina, Pani Sołtys Marii Maroszek, Dyrektorowi GOKu Panu Grzegorzowi Boboniowi, Prezesowi Kombestu Panu Wacławowi Waliczek, Pani Urszuli Orłowskiej Prezes KGW Bestwinianki.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do delegacji wszystkich ościennych jednostek, które zaszczyciły nas swoją obecnością tego wieczoru.
Bardzo miło było nam gościć mieszkańców gminy, którzy tak licznie świętowali z nami to wydarzenie. Były to dla nas ogromne emocje, wzruszenie i nieopisana radość!
Dziękujemy!
Źródło: https://www.facebook.com/OSPBestwina
23. 10. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4894
Lukowicz BeataNa początek, Pani Beato, proszę powiedzieć kilka słów o sobie.
Od dziecka mieszkam w Kaniowie. Chwilowo, przez kilka lat, przebywałam na stałe wraz z rodziną w Chybiu, w powiecie cieszyńskim. To w Kaniowie jednak rozpoczęłam swoją edukację od przedszkola i Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki. Bardzo mile wspominam moich nauczycieli i jestem im ogromnie wdzięczna za ukształtowanie mnie jako świadomej obywatelki i Europejki. Kolejne edukacyjne kroki stawiałam w Liceum Ekonomicznym w Czechowicach-Dziedzicach (ZSTiL im. Stanisława Staszica) oraz na Akademii Techniczno-Humanistycznej (dziś Uniwersytet Bielsko-Bialski), na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Studia podyplomowe ukończyłam na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (menedżer, business coaching). Pracuję na etacie jako księgowa w międzynarodowej korporacji księgowo-kadrowej w Bielsku-Białej. W czasie wolnym od pracy zawodowej zajmuję się działalnością społeczną i polityczną. Wymagam dużo od siebie i innych, ale tylko takie podejście gwarantuje skuteczność w działaniu.

Prowadzi Pani działalność społeczną oraz polityczną. Która z nich jest Pani bliższa?
Działalność społeczną zawsze stawiam na pierwszym miejscu. Moim zdaniem dobry polityk to taki, dla którego najważniejszy jest człowiek. Nie wyobrażam sobie aktywności politycznej bez prowadzenia działalności charytatywnej czy pomocowej.
Przez kilka ostatnich lat, wspólnie z mieszkańcami powiatu bielskiego, udało mi się zrobić wiele dobrego. Tylko drużynowe działanie pozwala osiągać cele.
Moim marzeniem zawsze było niesienie pomocy innym. Gdy trąba powietrzna nawiedziła Kaniów, siejąc spustoszenie, podjęłam działanie już w pierwszych godzinach po kataklizmie. Byłam pełna obaw, lecz to nie powstrzymało mnie od natychmiastowego działania. Kilka miesięcy ciężkiej pracy, przy promowaniu i rozpowszechnianiu zbiórki funduszy, pozwoliło mi poznać wielu ludzi, których serca – tak jak moje – są otwarte i chętne do pomocy innym. Udało mi się zainteresować zrzutką instytucje gminne, gazety, krajowe stacje telewizjne i radiowe. To była nasza wspólna, wielka pomoc sąsiedzka.

Czytaj więcej
23. 10. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3608
Piłkarskie zmagania naszych drużyn rozpoczęły się w sobotę meczami LKS Bestwina z BKS Stal Bielsko-Biała i LKS Kaniów z Sokołem Hecznarowice.
Od pierwszego gwizdka arbitra BKS postawił wysoko poprzeczkę ekipie z Bestwiny. Zapowiedź tego, iż gospodarze zamierzają grać ofensywnie w tym starciu dał w 1. minucie Jakub Pilch, który postraszył defensywę LKS-u. Bialska Stal szybko dopięła swego, bo w 10. minucie. Wówczas to Matvei Yevtyschenko potwierdził dobrą formę strzelecką, wykorzystując dogranie od Dariusza Łosia.
Zespół z Bestwiny pierwszą (i jedyną w pierwszej połowie) groźniejszą próbę odnotował w 30. minucie. Patryk Wentland otrzymawszy wycofaną piłkę na 16. metr przeniósł ją nad bramką Stali. W końcówce premierowej odsłony spotkania instynktem strzeleckim wykazał się popularny “Pilchu”. Napastnik wpierw pokarał LKS za fatalny błąd w defensywie, a następnie z bliskiej odległości sfinalizował składną akcję swej drużyny. Do przerwy bialska Stal prowadziła 3:0.
Po zmianie stron zespół z Bestwiny pokazał więcej odwagi w ofensywnych poczynaniach, jednak długo nie potrafił sobie stworzyć okazji z gatunku 100-procentowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że BKS w drugiej połowie włączył “tryb ekonomiczny” i niespecjalnie forsował tempo, bo i nie musiał tego robić. W 84. minucie faulowany w polu karnym LKS-u był Janik. Sam poszkodowany podszedł do “wapna” i pewnie zamienił go na bramkę. To trafienie ustaliło wynik spotkania.
Czytaj więcej
23. 10. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3492
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Kaniów ulica Mirowska od nr 36 i 41, Łabędzia nr 44 i 46, 37C, 39, 39A, Bażancia,
Rozpoczęcie: 12.10.2023 09:00
Zakończenie: 12.10.2023 13:00
23. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3836
Dzisiaj (sobota, 07.10.2023) zostały zapisane wspaniałe karty w historii OSP Bestwinka, OSP Kaniów i gminnych dziejach jednostek OSP. Druhny OSP Bestwinka i druhowie OSP Kaniów stanęli po raz pierwszy w swojej historii na najwyższym stopniu w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych, do tego druhowie OSP Bestwinka zajęli drugie miejsce. Tego w historii naszych OSP jeszcze nie było. Brawa i słowa uznania. Jest to również doskonałe świadectwo, jak wielką wagę przywiązuje się w gminie Bestwina do bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców, zresztą nie tylko pożarowego, ponieważ strażacy wzywani są do różnych zagrożeń, np. powodziowych, komunikacyjnych, czy chociażby w celu usunięcia gniazd szerszeni czy ściągnięcia kotka z dachu lub drzewa. W każdym z tych wezwań muszą wykazać się pełnym profesjonalizmem. Zdjęcia z zawodów TUTAJ
Zapytany przeze mnie jeden z druhów czy jest jakaś tajemnica ich sukcesu odpowiedział: „nie ma żadnej tajemnicy. Liczy się pasja, ciągłe ćwiczenie i doskonale swoich umiejętności, dyscyplina, wzajemne zrozumienie, świetna atmosfera, poprzez ćwiczenia i treningi znakomita integracja. Jeśli ktoś oglądał serial Chicago Fire to wie o czym mówię. Wierzę, że naszą remizę będą porównywać, a nawet mówić na nią remiza 51, a naczelnika Wojtka porównywać do komendanta Wallace’a Bodena (śmiech). Ale taka jest prawda, wszystkim nam zależy na doskonaleniu swoich umiejętności, wzajemnie się wspieramy i podnosimy na duchu, stosujemy zasadę jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.” Nic dodać nic ująć.
Klasyfikacja kobiet: 1 miejsce: OSP Bestwinka z wynikiem 131, 2 OSP Bujaków - 132, 3 OSP Pisarzowice - 133, 4 OSP Łazy - 136, 5 OSP Kaniów - 153, 6 OSP Buczkowice - 155, 7 OSP Bystra - 162, 8 OSP Świętoszówka - 164, 9 OSP Lipowiec - 75.
Klasyfikacja mężczyzn: 1 miejsce: OSP Kaniów z wynikiem 108, 2 OSP Bestwinka – 110, 3 OSP Świętoszówka – 111, 4 OSP Stara Wieś - 113,25, 5 OSP Wilkowice - 113,68, 6 OSP Ligota – 114, 7 OSP Bronów – 115, 8 OSP Bujaków – 116, 9 OSP Buczkowice – 117, 10 OSP Międzyrzecze Górne – 123, 11 OSP Kozy – 129, 12 OSP Rybarzowice – 130, 13 OSP Bystra – 138, 14 OSP Jaworze – 139, 15 OSP Kobiernice i OSP Hecznarowice - dyskwalifikacja.
Czytaj więcej
23. 10. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3741
Biedron DBiedron D 1Sala konferencyjna Stadionu Śląskiego stała się wczoraj areną niezwykłego wydarzenia. „Kocioł czarownic”, na którym reprezentacja Polski rozgrywała najpiękniejsze mecze w historii polskiej piłki, gościł bowiem kandydatów na gwiazdy.
Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula razem z Dyrektorem Stadionu Śląskiego Adamem Strzyżewskim w towarzystwie Wiceprezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosława Brysia wręczył oficjalne nominacje do Śląskiej Akademii Piłkarskiej.
Wśród zawodników nominowanych znalazł się zawodnik LKS Bestwina - Dawid Biedroń! Dawid reprezentuje Śląską Akademię Piłkarską występującą w I lidze wojewódzkiej młodzików już od sierpnia, na swoim koncie ma też już pierwsze bramki w meczach ligowych!
Ogromne gratulacje Dawid, trzymamy za ciebie kciuki i bacznie będziemy śledzić Twój rozwój!
FOTOGALERIA: https://tiny.pl/c1pfb
A wszystko tak się zaczęło: https://tiny.pl/c1p5b
Źródło: https://www.facebook.com/lksbestwina
23. 10. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3317
a surowiakMuzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka zaprasza na wernisaż malarstwa Andrzeja Surowiaka, który odbędzie się 14 października o godz. 14:00. Wstęp wolny.
Andrzej Surowiak - artysta wszechstronny. To właśnie z jego inicjatywy powstało Koło Plastyczne  Jaskółka. Brał udział w wielu wystawach malarskich promując rodzimą twórczość. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął od inspiracji postimpresjonistycznych, by obecnie skupić się głównie na realizmie. Reprezentuje typ malarstwa sztalugowego, olejowego. Stara się również promować gminną architekturę, zapomniane miejsca i piękno tutejszego krajobrazu. Jest wsparciem dla młodzieży poszukującej pomocy w rozwoju uzdolnień plastycznych. W 2022 roku za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury został nagrodzony Nagrodą Wójta Gminy Bestwina.
23. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2993
Klasa B – 7 kolejka – spotka się druga drużyna w tabeli z trzecią. KS Bestwinka w niedzielę o godzinie 15.00 podejmować będzie na własnym boisku LKS Beskid Godziszka. LKS Beskid do tej pory wygrał 5 meczów, jeden przegrał, KS Bestwinka rozegrał pięć meczów i wszystkie wygrał.
Klasa A – 9 kolejka – trudny mecz czeka LKS Kaniów, ponieważ wyjeżdża do Hecznarowic, by zmierzyć się z Sokołem, który w tej rundzie spisuje się bardzo dobrze i z dorobkiem 16 punktów zajmuje 3 miejsce. LKS Kaniów ma punktów 6 i zajmuje miejsce 11. Sokół wygrał 5 meczów, 1 zremisował i 2 przegrał. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 15.00.
Liga okręgowa – 10 kolejka – LKS Bestwina – 8 miejsce, 14 punktów – w sobotę, 7 października zagra na popularnej "Górce" o godz. 15.00 w Bielsku z BKS Stal Bielsko-Biała. Stal zajmuje obecnie 5 miejsce i ma na swoim koncie 18 punktów.
IV liga śląska kobiet - LKS Bestwina Dziewczyny – aktualnie po 4 meczach zajmuje 3 miejsce z 7 punktami za 2 zwycięstwa i 1 remis.
W niedzielę, 8 października, o godzinie 13.00 dojdzie do arcyciekawego pojedynku, ponieważ do Bestwiny przyjadą liderki - GKS GIEKSA II KATOWICE, które w rozegranych przez siebie do tej pory trzech meczach zdobyły komplet punktów i mają imponujący stosunek bramek – 23:0! Czy zawodniczki LKS Bestwina Dziewczyny odczarują bramkę Gieksy? Warto sprawdzić!
23. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3043
23. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3267
Brno1Brno 1Brno 2Brno 326 sierpnia zapowiadałem, że finisz motocyklowej rywalizacji Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski z udziałem Wojciecha Wróbla, który broni tytułu mistrza Polski odbędzie się w dniach 29 września – 1 października na torze w Brnie. I tak się stało.
Mieszkaniec Bestwinki wystartował w tych wyścigach. Brat Wojciecha, Daniel, tak informuje o jego starcie: „w sobotnim wyścigu pierwszy był Ireneusz Sikora, drugi Marek Szkopek a trzeci Wojtek. Wyścig był krótki, bo tylko 7 okrążeń. W niedziele wyścig trwał 12 okrążeń i po świetnym starcie Wojtka, niestety w połowie pierwszego okrążenia miał uślizg tylnego koła, co spowodowało jego upadek i wymieszanie się jadących za nim zawodników. Wojtek skończył sezon z opatrunkiem na małym palcu i na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej superbike. Jednak wnioski po tym sezonie są optymistyczne i zamierzamy poprawić sprawność na motocyklu ridera oraz więcej trenować w okresie wczesnej wiosny. Na każdym torze w tym sezonie Wojtek poprawił swój najlepszy czas, więc ciągle jest progres.”