Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 11. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3848
Na samym początku listopada trener LKS Kaniów, Zbigniew Wierzgoń, tak wypowiedział się dla portalu www.sportowebeskidy.pl: „Obraliśmy wspólny azymut, wiemy co chcemy robić. Tworzy się dobry monolit i to widać w ostatnich wynikach. Szkoda dla nas, że ta runda się kończy. Zespół jest cały czas w budowie, mamy sporo młodzieży, która dopiero się ogrywa, ale coraz lepiej zaczynamy funkcjonować. Na tyle, że potrafimy punktować z ekipami z czuba tabeli.”
Warto zwrócić uwagę na zdanie: „Szkoda dla nas, że ta runda się kończy.” Trener Zbigniew wiedział, co mówi i potwierdziły się te słowa w zaległym meczu rozegranym w niedzielę, 19 listopada, z KS Bystra. Mimo iż KS Bystra był gospodarzem tego meczu rozegrany on został na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach.
Faworytem spotkania bez wątpienia byli bystrzanie, którzy przed tym meczem mieli na swoim koncie 5 zwycięstw i 19 punktów, LKS Kaniów tylko 2 zwycięstwa i 9 punktów.
A co pokazało boisko? Zawodnicy LKS Przełom Kaniów trafili do bramki przeciwników 4 razy, a ich autorami byli: Patryk Ciućka, Kamil Góra (rzut karny), Patryk Wójtowicz i Mateusz Włoszek. Bystrzanie odpowiedzieli tylko jednym golem i kaniowianie dopisali do swojego konta bardzo potrzebne 3 punkty. Brawa za ambicję i wolę walki, aby oddalić się od strefy spadkowej, ale w dalszym ciągu nie jest to bezpieczna pozycja. Aaaa, byłbym zapomniał, do przerwy KS Bystra prowadził 1:0.
KS Bystra – LKS Kaniów 1:4
23. 11. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3666
Litwa 2023W weekend 18 – 19 listopada w Alytus na Litwie odbył się Międzynarodowy Turniej Kajak Polo "Dzukija Cup 2023", w którym udział wzięła męska drużyna UKS Set Kaniów oraz kilkoro zawodników, którzy zasilali inne drużyny.
Seniorzy występowali w składzie: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Krystian Dudzik, Miklos Timar, Jerry Mansner i Mihaly Timar.
Oprócz nich, mający licencję UKS Set, Karolis Latauskas, grał w Alytus i został królem strzelców, Wojciech Szafarczyk w drużynie Finlandii, Przemysław Gruszka w Kanu Katowice, ponadto w Finlandii U17 grali Wojciech Szafarczyk, Przemysław Gruszka i Maja Pyjas.
Nasi zawodnicy: Łukasz Pilarz, Wojciech Szafarczyk i Jerry Mansner w drużynie seniorów Finlandii zajęli 3 miejsce.
Seniorzy UKS Set Kaniów zaczęli od zwycięstwa nad KTW Kalisz 7:2, a bramki zdobywali: Łukasz -2, Miklos – 2, Mihaly, Jerry, Krystian po jednej.
Czytaj więcej
23. 11. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4053
Na podstawie wyników badań próbek wody pobranych w dniach 15 i 16 listopada 2023 r., w dalszym ciągu stwierdza się liczbę mikroorganizmów przekraczającą 300 jtk/ml w 22ºC (parametr wskaźnikowy ogólna liczba mikroorganizmów w 22ºC) jak również podwyższoną wartość parametrów określonych jako mętność i barwa wody.
Woda ta w dalszym ciągu uznana jest za warunkowo przydatną do spożycia, tzn. wymaga przegotowania (minimum przez 2 min. i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania) przed jej użyciem, do  celów takich jak:
- spożywanie,
- kąpiel noworodków i osób z osłabioną odpornością,
- mycie zębów,
- mycie owoców i warzyw spożywanych na surowo,
- mycie naczyń.
Następny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu kolejnych wyników badań laboratoryjnych.

 

23. 11. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3924
Do hali sportowej w Kaniowie, w niedzielę, 19 listopada br., organizator Jubileuszowego X Memoriału Andrzeja Cichowskiego, Zarząd KS Bestwinka, zaprosił drużyny żaków i trampkarzy LKS Bestwina i LKS Pasjonat Dankowice. Zdjęcia TUTAJ
Uroczystego otwarcia Turnieju w obu kategoriach wiekowych dokonali: prezes KS Bestwinka, Tadeusz Wróbel i żona śp. Andrzeja Cichowskiego, Anna Cichowska, której towarzyszyły i kibicowały drużynom córki: Renata Cichowska – Gaździak – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwince i Lucyna z mężem Janem Musurem.
Na trybunach mogliśmy zauważyć długoletnich i zasłużonych dla KS Bestwinka działaczy: Romana Kozaka i Franciszka Stawowczyka.
Prowadzący imprezę, Jerzy Zużałek, przywitał w imieniu organizatorów prezesów, zarządy, działaczy i sympatyków klubów biorących udział w Memoriale oraz tych wszystkich, którzy swoją obecnością zechcieli uczcić pamięć zmarłego Andrzeja Cichowskiego. Przypomniał sylwetkę śp. Andrzeja Cichowskiego i jego działalność na rzecz KS Bestwinka oraz krótką historię Memoriału.
W pierwszym meczu, który sędziował (tak jak i wszystkie pozostałe) Patryk Fluder zmierzyły się drużyny żaków LKS Pasjonat Dankowice (trener: Wojciech Sadlok, kierownik drużyny: Kamil Szewczyk) i LKS Bestwina (trener Wojciech Rogala). Goście zza Łękawki zagrali super meczów i pokonali bestwinian 8:1, a pierwszego gola X Memoriału zdobył Igor Wojcieszyk z Pasjonata.
Czytaj więcej
23. 11. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3816
Nieszczególnie satysfakcjonujące wyniki sportowe w obecnym sezonie nie są jedynym powodem zaistniałej właśnie trenerskiej roszady w Bestwinie.
Trenerowi Sebastianowi Gruszfeldowi przypadła w udziale trudna misja wraz z przejęciem zespołu opuszczającego po krótkiej przygodzie szczebel IV ligi śląskiej. To, że będzie ona odgrywać istotną rolę już w stawce „okręgówki” wcale nie jawiło się w barwach optymistycznych. Ostatecznie bestwinianie finiszowali po degradacji na 7. miejscu, na dodatek z niewielką stratą punktową, aby być jeszcze wyżej.
– Po tym pierwszym sezonie liczyłem, że będziemy się rozwijać nie tylko jako drużyna, ale i klub – przyznaje szkoleniowiec LKS-u Bestwina. – Mieliśmy latem zawodników, którzy z nami trenowali, ale nie udało się z nimi porozumieć. Co więcej, kilku ważnych piłkarzy nas opuściło. Z tego względu przystąpiliśmy do ligi mocno osłabieni, do tego organizacyjnie i finansowo nie wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. Radości z gry próżno było więc tak naprawdę szukać. Dalszej swojej egzystencji w klubie w takich warunkach nie widzę – dodaje Gruszfeld, tłumacząc tym samym powody swojej rezygnacji z dalszej pracy w Bestwinie.
Drużynę LKS-u jej dotychczasowy trener pozostawia na półmetku zmagań w lidze okręgowej na 11. miejscu z dorobkiem 15 punktów. Co by nie mówić, to skromny dorobek, biorąc pod uwagę fakt rozstrzygnięcia na swoją korzyść raptem 4 meczów spośród 15 rozegranych.
23. 11. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3143
23. 11. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3291
19  listopada 2023 roku (niedziela) w hali sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kaniowie odbędzie się  X MEMORIAŁ ANDRZEJA CICHOWSKIEGO. Zarząd Klubu Sportowego Bestwinka pragnie w ten sposób uczcić pamięć wieloletniego działacza  i prezesa klubu. W ramach Memoriału rozegrane zostaną halowe  turnieje  piłki nożnej żaków (rocznik 2013  i młodsi) oraz trampkarzy  (rocznik 2009 i młodsi). W tym roku turniej jest organizowany w ramach realizacji zadania: „Upowszechnianie piłki nożnej w sołectwie Bestwinka”  przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. W obu turniejach wystąpią drużyny: LKS Pasjonat Dankowice, LKS  Bestwina i KS Bestwinka. Początek imprezy o godzinie 11:00.  
                        ZAPRASZAMY!!!
23. 11. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3267
23. 11. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3356
SwierkotSwierkot 1Swierkot 2Swierkot 3Swierkot 4Kajakarstwo klasyczne ma w gminie Bestwina wspaniałe tradycje. Działająca przy LKS Kaniów sekcja kajakowa odnosiła wiele sukcesów na mistrzostwach Polski, była wiodącą sekcją w kraju, Najbardziej znane nazwiska to Bogdan Bularz i Emil Sieracki, kolekcjonerzy tytułów mistrzów Polski, brali udział dwukrotnie w Mistrzostwach Świata w kategorii seniorów – w Meksyku i Belgradzie.
Ostanie sukcesy, jakie odnosili wychowankowie sekcji kajakowej LKS Przełom Kaniów to Mistrzostwo Świata juniorek w maratonie – w Stocton - Wielka Brytania w 2001 oraz wicemistrzowski tytuł w kategorii juniorek w Mistrzostwach Europy w Maratonie (Gdańsk) - 2003 oraz w Mistrzostwach Świata w Valladaolid (Hiszpania) - 2003 Diany Jarczok w parze z Moniką Pająk.
Czy w ich ślady pójdzie mieszkaniec Bestwiny, Artur Świerkot?
Nie było jeszcze o nim na łamach www.gminabestwina.info żadnych informacji, a trochę sukcesów na swoim koncie już ma.
Artur to zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice i uczeń klasy 6a Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bestwinie. Oprócz tego, że jest pilnym uczniem, dał się poznać jako wybitny sportowiec. Kilka lat temu odkrył w sobie wielki talent i od tego czasu systematycznie go rozwija.
Czytaj więcej
23. 11. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3279
PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W BIELSKU-BIAŁEJ
informuje, że w próbkach wody pobranych w dniach 09.11.2023 r. oraz 10.11.2023 r. (data uzyskania wyników badań 12.11.2023 r. oraz 13.11.2023 r.) z sieci wodociągowej na terenie gminy Bestwina,  (miejscowości Bestwina, Bestwinka, Janowice i Kaniów), ponownie stwierdzono liczbę mikroorganizmów przekraczającą 300 jtk/ml w 22ºC (parametr wskaźnikowy ogólna liczba mikroorganizmów w 22ºC); stwierdzono również znaczny wzrost wartości parametrów określających mętność oraz barwę wody.
Woda ta w dalszym ciągu uznana jest za warunkowo przydatną do spożycia, tzn. wymaga przegotowania (minimum przez 2 min. i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania) przed jej użyciem, do  celów takich jak:
- spożywanie,
- kąpiel noworodków i osób z osłabioną odpornością,
- mycie zębów,
- mycie owoców i warzyw spożywanych na surowo,
- mycie naczyń.
Następny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu kolejnych wyników badań laboratoryjnych.