Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 12. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3846
Zakończył się pierwszy etap Plebiscytu Sportowego prowadzonego przez Dziennik Zachodni. Obejmował on wybór najlepszych sportowców, drużyn, trenerów na szczeblu miast i powiatów.
W powiecie bielskim spośród sportowców z naszej gminy zgłoszeni byli:
- kategoria: trener roku:
- Wojciech Rogala – piłka nożna, LKS Bestwina,
- Zbigniew Wierzgoń – piłka nożna, LKS Kaniów,
- Dariusz Pilarz – kajak polo, UKS Set Kaniów.
- kategoria: drużyna roku:
- kajak polo - Drużyna Seniorek UKS Set Kaniów,
- piłka nożna - LKS Bestwina,
- piłka nożna – LKS Kaniów
Miło mi poinformować, że w kategorii Trener Roku zwyciężył Wojciech Rogala uzyskując 105 głosów.
Zbigniew Wierzgoń zajął 4 miejsce, a Dariusz Pilarz 6.
Również pierwsze miejsce zdobyła Drużyna Seniorek UKS Set Kaniów. Oddano nie 81 głosów, LKS Bestwina zajął 4 miejsce.
Zwycięzcy w kategoriach plebiscytu Sportowiec Roku, Trener Roku, Drużyna Roku z każdego miasta i powiatu otrzymają:
Czytaj więcej
23. 12. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3726
moto 1 wrobW trzecią sobotę grudnia, tj. 16.12.2024r., w Centrum Olimpijskim we Wrocławiu miało miejsce oficjalne podsumowanie sezonu sportów motocyklowych w Polsce. Organizator tego wydarzenia – Polski Związek Motorowy zaprosił wszystkich najlepszych zawodników oraz przedstawicieli klubów na uroczyste Zakończenie Sezonu 2023 w sporcie motocyklowym.
W tym prestiżowym wydarzeniu wziął udział mieszkaniec Bestwinki, Wojciech Wróbel (na zdjęciu pierwszy z prawej), który reprezentował w trakcie sezonu 2023 Auto Moto Klub Wrocławski i tak został przedstawiony: „Wojciech Wróbel – w tej chwili nasz jedyny zawodnik, który ściga się w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, sezon 2023 ukończył na trzecim miejscu w klasie Superbike i tym samym stając się drugim WiceMistrzem Polski w tej samej kategorii. Przypomnijmy tylko, że to jest jego drugi tytuł, który zdobył jako zawodnik Auto Moto Klubu Wrocławskiego!”
Gratulacje!
23. 12. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4024
IMG20231218153551W związku ze wzrostem kosztów utrzymania i inflacją tym bardziej mieszkańcy Kaniowa poczuli ogromną potrzebę pomocy rodzinom czy też samotnym osobom, aby ich Święta Bożego Narodzenia były niemniej radosne niż w rodzinach, gdzie na co dzień niczego nie brakuje.
W dniach 15 – 16 grudnia w sklepie Supermarket MAX w Kaniowie, ul. Krzywolaków 3 prowadzona była z inicjatywy Stowarzyszenia „Z Sercem na Dłoni” Świąteczna Zbiorka Żywności. Do pomocy przystąpił sołtys wraz członkami Rady Sołeckiej, Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK, Koło Gospodyń Wiejskich OSP Kaniów oraz kaniowska młodzież. Dyżury przy wózku pełnione były po dwie godziny, łącznie uczestniczyło w nich 24 wolontariuszy.
Dzięki wspaniałym sercom klientów Supermarketu MAX udało się odwiedzić prawie 20 rodzin z pięknymi darami, za które prezes Stowarzyszenia „Z Sercem na Dłoni”, Jerzy Zużałek i sołtys, Marek Pękala składają w imieniu obdarowanych ogromne podziękowania. Podziękowania skierowane są również do właścicieli sklepu, Państwa Gawędów, za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki.
Drodzy Darczyńcy, jest taka sentencja: „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”. Nie pozostaje nic innego, jak tylko napisać: NIECH SIĘ SPEŁNIA!
Wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok!
23. 12. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6121
Firma EKO – PLUS prowadzi odbiór odpadów w roku 2024 zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie gminy. Wersja papierowa będzie dostarczona do każdej nieruchomości w najbliższym czasie.

Harmonogram odbioru odpadów 2024

Dane kontaktowe:
EKO – PLUS Zakład Usługowo – Handlowy Spółka Cywilna Sylwia Wala, Edward Grygierczyk
ul. Ślepa 10
43 – 502 Czechowice – Dziedzice
tel. 667 862 208
ekoplusczechowice.pl

23. 12. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4947
cke 1702894619 Karta PSZOKOd 1 lutego 2024 roku Urząd Gminy w Bestwinie wprowadza dla mieszkańców Gminy Bestwina Karty Użytkownika służące elektronicznej  ewidencji odpadów oddawanych do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK). Karty te zastąpią dotychczasowe numery ewidencyjne oraz papierową ewidencję.
Nowy system z kartami identyfikacyjnymi pozwoli usprawnić działanie PSZOK-u, a także pomoże w dokładniejszym sprawdzaniu tego, kto oddaje odpady oraz weryfikowaniu obowiązujących limitów.
Karty PSZOK można będzie odbierać osobiście w Urzędzie Gminy Bestwina od 18 grudnia 2023r.
Wprowadzając karty użytkownika PSZOK,  Urząd Gminy przewiduje okres przejściowy od 18 grudnia 2023r. do 31 stycznia 2024r. W tym czasie pierwsza wizyta mieszkańca danej nieruchomości w PSZOK-u po wprowadzeniu kart odbędzie się na dotychczasowych zasadach. Mieszkaniec zostanie zobligowany do udania się do siedziby Urzędu Gminy w celu otrzymania Karty Użytkownika. Podczas każdej kolejnej wizyty będzie musiał posługiwać się już swoją kartą.
Po zakończeniu okresu przejściowego tj. z dniem 01 lutego 2024r. bez okazania Karty Użytkownika odpady dostarczone na PSZOK nie będą przyjmowane.
Co zawiera karta?
Czytaj więcej
23. 12. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3880
K K GalaK K G 1B J ZubrT J zubrL G 2023L G 2023 1
 
 
 
 
 

W sobotę, 16 grudnia, stoczył swój pierwszy pojedynek na gali Fist Universe w formule bokserskiej +100 kg Jakub Krystyan (Jazzy).
Kuba ma 30 lat, 183 cm wzrostu i waży 94,5 kg, jest zawodnikiem Black Devils Czechowice-Dziedzice.
Jego przeciwnikiem był Michał Czarnecki – 30 lat, 193 cm wzrostu i waga 125 kg.
Walka zakończyła się zwycięstwem Kuby przez nokaut w pierwszej rundzie (krótki filmik w rozwinięciu informacji, kliknąć w okienko a następnie tryb pełnoekranowy).
Również w sobotę odbył się VI Bieg „Śladami Żubra”. Bardzo dobrze wypadł w nim Tomasz Janusz zajmując w biegu na 6 km drugie miejsce ulegając tylko Florianowi Lepallec z Paryża. Bieg ten był jednocześnie Mistrzostwami Województwa Śląskiego w Crossie.
Mama Tomasza, Barbara, zajęła w kategorii K16 – 99 miejsce dwunaste.
Polski Związek Motorowy dokonał podsumowania sezonu 2023. W klasie Rally N3 PZM Rally N/RxN w Rajdowych Mistrzostwach Południa oraz Rajdowych Mistrzostwach Śląska Łukasz Godula z pilotem, Danielem Nowakiem sklasyfikowani zostali na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Czytaj więcej
23. 12. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3531
Zespół Rastafajrant z mieszkańcem Kaniowa, Grzegorzem Koziołem w składzie, ma przyjemność zaprezentować Państwu nowy klip, promujący płytę, która ukaże się już końcem stycznia. Został on zrealizowany w czeskiej Karwinie. Premiera odbyła się dzisiaj (16 grudnia) o godz. 12.00.
Rastafajrant powstał w 2015 roku w Cieszynie z inicjatywy Grzegorza Kozioła. Grupa ma na swoim koncie ponad 300 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce i Republice Czeskiej, m.in. na Reggaenwalde Festiwal, Orange Warsaw Marathon, Regałowisku Bielawa, Rock Reggae Festiwal w Brzeszczach, Reggae nad Jeziorem, Festiwal Error, Dni Polskie w Karwinie, otwarciu UEFA Euro U-21, wielu dniach miast, gmin, juwenaliach i koncertach WOŚP.
Zespół wielokrotnie gościł jako support zespołu KULT na Pomarańczowej Trasie w 2018, 2019 i 2022 roku grając m.in. w katowickim Spodku, warszawskiej Stodole, łódzkiej Wytwórni czy Arenie Gdynia. W marcu 2018 Rastafajrant wystąpił na zaproszenie Farben Lehre jako jeden z gości trasy "Punky Reggae Live" koncertując wspólnie z Farben Lehre, Gutkiem (Indios Bravos), The Analogs i Big Cyc.
Czytaj więcej
23. 12. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3723
410126019 7287267457963886 2026312934494965300 nPochodzący z Bestwiny Kuba Krystyan większości znany jest jako uczestnik i finalista programu „Idol”.
Na tych łamach pisałem także o nim jako autorze kilku singli. Na YouTube możemy znaleźć również piosenkę „Spadłaś jak Anioł z nieba”, którą stworzył wraz z mieszkańcem Kaniowa, Łukaszem Jonkiszem.
Łukasz Jonkisz jest wykonawcą i autorem tekstu piosenki a Jakub autorem aranżacji, gra na instrumentach klawiszowych, gitarze i jego głos słychać w chórkach. Jest on również producentem i realizatorem nagrania. Powstało ono w Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie.
Kuba Krystyan wraz z Bartkiem Łuczyńskim stworzył formację Konfraternia i z powodzeniem występowali w „Must be the music”.
W ostatnim okresie próbował również swoich sił na planach filmowych (m.in. serial Zaginieni, Detektywi), ale cały czas dbał o swoją kondycję, nie tylko z racji wykonywania zawodu trenera personalnego, ale również z zamiarem wystąpienia na ringu. I ta chwila nadeszła. W najbliższą sobotę, 16 grudnia, stoczy swój pojedynek na gali Fist Universe w formule bokserskiej +100 kg z Czarneckim.
Niestety, aby zobaczyć Kubę na ringu należy wydać trochę grosza. Na swoim fanpage’u Kuba Krystyan tak pisze: Nie może Was zabraknąć przed odbiornikami. Wklejam link do kupienia PPV a to tylko 29 zł. Sobota 19:00.Widzimy się, kochani. Nie zmarnuję tej szansy, obiecuję!
23. 12. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3797
We wtorek, 12 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej gościli laureaci XX edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Człowiek a środowisko” 2023.
W konkursie wzięło udział ponad 200 dzieci i młodzieży ze szkół z terenu powiatu bielskiego, z czego jury zdecydowało się nagrodzić 28 najlepszych prac w czterech kategoriach: prac plastycznych, prac literackich, prac multimedialnych i prac fotograficznych.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie szkół z naszej gminy:
W kategorii prace plastyczne:
Klasy 7 - 8
II miejsce Amelia Pycia ZSP w Janowicach kl. 7
W kategorii prace literackie:
Wyróżnienie Jan Foksiński SP w Bestwinie  klasa 5
W kategorii prace multimedialne:
III miejsce Zofia Moczek SP w Bestwinie kl. 7
Nagrody wręczali: członek Zarządu Powiatu, Barbara Adamska, radny Rady Powiatu, Grzegorz Gawęda, radny Rady Powiatu Adam Caputa, naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru, Beata Jura oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Edyta Szkorupa.
Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych uczniów oraz ich wychowawców!
23. 12. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3991
404113718 1048769019737817 1878922482836154009 n404162694 310095445328040 5151515445251583139 n404190196 719641896744006 8733915967775593802 nW dniach 8-9 grudnia miała miejsce wspaniała inicjatywa wolontariuszy Szkolnego Koła PCK - uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwinie, którego opiekunką jest Oliwia Sobieska.  
Pani Oliwia tak podsumowuje przeprowadzoną zbiórkę żywności: jak co roku włączyliśmy się w akcję pomagania najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej gminy.
20 wolontariuszy podjęło to wyzwanie i sprostali nie tylko moim oczekiwaniom. Ich determinacja i uśmiech sprawiły, że pobiliśmy rekord sprzed pandemii. Uzbieraliśmy 7 koszy pełnych dobroci.
Dziękujemy z całego serca wszystkim wspierającym naszą akcję.
Zbiórka żywności prowadzona była w sklepie Roll.
Jako wieloletni członek i wolontariusz PCK przyłączam się do tych podziękowań i kieruję je w stronę uczniów, wszystkich darczyńców oraz Pani Oliwii. Dedykuję Wam wszystkim takie sentencje:
Człowiek jest szczęśliwy proporcjonalnie do tego, co daje. Czasami myślę, że nie ma znaczenia, co się daje: wystarczy dawać. Liczy się to, co dajemy z nas samych. (L. Bromfield) oraz
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi - Św. Jan Paweł II.