Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 03. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4803
Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota i Postęp. Aby zobaczyć powiększenie, kliknij wybrane zdjęcie:Grzegorz Bobon
1Malgorzata Lukos2Lukasz Zdeb3Jerzy Stanclik4Marcin Gac5Ireneusz Stanclik6Radoslaw Mroz7Slawomir Walczak8Magda Wizner9Stanislaw Nycz10Jerzy Borutka11Marek Szymanski12Grzegorz Kolodziejczyk13Roman Pacyga14Grzegorz Owczarz15Jerzy Zuzalek
24. 03. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2879
NA3A8779NA3A8781NA3A8783NA3A8785NA3A8786NA3A8788NA3A8790Boże Groby i zwyczaj ich budowania zawdzięczamy biskupowi Augsburga, Ulrykowi, który w drugiej połowie X wieku przenosił w Wielki Piątek konsekrowaną hostię do miejscowego kościoła św. Ambrożego, tam składał ją na ołtarzu i przykrywał kamieniem. W niedzielę Wielkiej Nocy zanosił ją w procesji z powrotem do parafialnego kościoła św. Jana.
Od XI wieku zwyczaj budowania Bożego Grobu pojawił się także we Francji, Włoszech, Austrii i w Czechach. W Polsce od XV wieku przenoszono do Bożego Grobu Najświętszy Sakrament i krzyż.
Sto lat później utrwalił się obowiązujący do dziś zwyczaj przechowywania w Bożym Grobie monstrancji zasłoniętej welonem – symbolem płótna, w które owinięto ciało zmarłego Chrystusa. Wtedy utrwalił się też zwyczaj modlitewnego czuwania przy Bożym Grobie i zaciągania przy nim symbolicznych wart przez różne grupy społeczne i zawodowe. W parafiach w naszej gminie w Wielką Sobotę takie honorowe warty zaciągają co roku młodzieżowi członkowie drużyn pożarniczych działających przy OSP.
Modlitwa przy Bożym Grobie będzie trwać aż do liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę wieczorem.
24. 03. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2755
24. 03. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3210
Julita GPatryk GJanusz BUbiegły weekend dla kibiców interesujących się szerzej sportem był dosyć bogaty w wydarzenia. Zacznę od najmłodszych sportowców:
Patryk Gawęda brał udział w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Tenisie Stołowym Zrzeszenia LZS w Żywcu - Oczkowie i zajął 5 – 6 miejsce.
Julita Gawęda z kolei walczyła w Śląskiej Superlidze w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce i wywalczyła dwa złote medale, zajmując I miejsca w kategorii 2 – ki dziewcząt i 3 – ki dziewcząt w klasie młodzieżowej. Zawody odbyły się w Wyrach.
Barbara Janusz wzięła udział w 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim. Jest to największy półmaraton w historii Polski, wystartowało w nim 13,5 tys. uczestników.
LKS Bestwina rozgrywał swój mecz na boisku ze sztuczną trawą w Czechowicach-Dziedzica, jego przeciwnikiem był Rotuz Bronów. Mecz zakończył się porażką bestwinian 1:3, bramkę zdobył Wojciech Wilczek.
Czytaj więcej
24. 03. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3107
Przedsiębiorstwo komunalne KOMBEST Sp. z o.o. w Kaniowie informuje, że w dniu 27.03.2024 r. (środa) w celu wykonania niezbędnych prac na sieci wodociągowej przez firmę AQUA S.A. Bielsko-Biała nastąpi wyłączenie dostawy wody przy Komorze Redukcyjnej na ulicy Janowickiej od godz.09:00 do godz.12:00.

Przerwa w dostawie wody dotyczy odbiorców miejscowości JANOWICE i Podlesie Bestwina.

Za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami przepraszamy.

 
24. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3537
MaciejnyW wyborach kandyduję do Rady Powiatu w Bielsku-Białej. Z naszą Gminą jestem związany od zawsze, pochodzę z Kaniowa, moja żona z Bestwiny, można powiedzieć lokalny patriota. Nie będę udawał wielkiego polityka czy działacza, jestem przedstawicielem nowego pokolenia, które chce, żeby samorząd był otwarty dla ludzi, żeby urzędnicy pomagali, a nie przeszkadzali. Radny nie powinien zniknąć po wyborach — powinien być cały czas w kontakcie z mieszkańcami i być ich głosem w Radzie Powiatu.
Doświadczenie i kompetencje zdobyte w pracy w międzynarodowej korporacji pomagają mi w rozwiązywaniu problemów, pracy zespołowej i konsekwencji w działaniu.
Nie obiecuję cudów, ale gwarantuję nowoczesne podejście do lokalnych spraw, zapraszam na mój profil (https://www.facebook.com/profile.php?id=61557237242899) i zapraszam do głosowania 7 kwietnia.
24. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3149
IMG 3198IMG 3199IMG 3200IMG 3201IMG 3197
 
 
 
 
 
Mówi się, że wyjątki potwierdzają regułę. Obserwując kluby sportowe, jak również inne stowarzyszenia działające w naszej gminie można odnieść jedno wrażenie – zupełny brak zainteresowania i chęci działania nowych osób. Wyjątkiem był LKS Bestwina, gdzie i prezes i wielu członków zarządu to „świeżaki”.
Pewnie zostanę posądzony o złośliwość, ale to tylko myśl, która świdruje moje zwoje mózgowe, kiedy obserwuję obecną kampanię wyborczą. Patrząc na bilbordy i czytając ulotki, można odnieść wrażenie, że praca społeczna dla wielu z kandydatów to przysłowiowa „bułka z masłem”.
Spośród mieszkańców Bestwinki do Rady Gminy w Bestwinie kandyduje w zbliżających się wyborach 5 osób, do Rady Powiatu 4 osoby. Na zebraniu sprawozdawczo – wyborczym KS Bestwinka pojawiły się w niedzielę, 24 marca, w sumie 2 (słownie: dwie). No tak… za bycie radnym otrzymuje się dietę, za pracę społeczną w stowarzyszeniach, organizacjach, itp., itd. NIC, a najczęściej samemu ponosi się koszty ich funkcjonowania. To tyle w ramach dygresji.
Przybyłych do klubowego budynku na Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze KS Bestwinka powitał ustępujący prezes, Tadeusz Wróbel. Spośród zaproszonych gości swoją obecność zaznaczyli: radny Rady Powiatu Grzegorz Gawęda, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, wójt Artur Beniowski, radna Magdalena Wizner, sołtys Teresa Paruch-Ryś, dyrektor GOK Grzegorz Boboń, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Renata Cichowska – Gaździak, Honorowi Członkowie KS Bestwinka: Marian Firganek i Roman Kozak oraz trenerzy: Marcin Sztorc, Waldemar Fluder i Dominik Chmielniak.
Czytaj więcej
24. 03. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3349
plakat wieczorek mini
24. 03. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3042
NW1NW
24. 03. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3236
Drodzy Wyborcy, mieszkańcy Kaniowa, Bestwiny, Bestwinki i Janowic!

Zdecydowałem się na kandydowanie do Rady Powiatu Bielskiego, ponieważ mieszkam w Kaniowie prawie 40 lat i chciałbym zrobić „coś” dobrego dla naszej społeczności gminy Bestwina również poprzez bezpośredni wpływ na samorząd powiatowy.. Posiadam duże doświadczenie życiowe i wiedzę. Byłem członkiem zarządu spółek prawa handlowego. Powoływano mnie wielokrotnie do rad nadzorczych spółek prawa handlowego oraz jako członka komisji rewizyjnych stowarzyszeń i klubów sportowych. Od 2010 roku jestem członkiem rady nadzorczej lokalnej instytucji finansowej. W 2018 roku podjąłem decyzję o rozpoczęciu własnej działalności.

Chcę wykorzystać swoją wiedzę i potencjał dla dobra mieszkańców.

Proszę o Wasz głos!