Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ciągle aktywni

09. 02. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4043
 Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów Górników przy KWK Silesia – filia w Kaniowie skupia w swych szeregach przeszło 150 członków. Mimo, że z nazwy mogłoby wynikać, iż członkami Koła są tylko byli pracownicy kopalni Silesia to jednakże prężna działalność Koła spowodowała, że chęć zasilenia jego szeregów wyrażało wielu innych emerytów z terenu Kaniowa i zarząd Koła dostosował się do tych społecznych potrzeb i przyjmuje w poczet członków również emerytów z innych branż, pozostając jednakże przy historycznej nazwie, bowiem byli pracownicy górnictwa stanowią trzon tej organizacji.
Jak co roku swoją działalność rozpoczynają od zebrania sprawozdawczego. Ale czyż warto spotykać się tylko po to, żeby wysłuchać sprawozdania prezesa z rocznej działalności? Kilka lat temu uznano, że przecież takie spotkanie odbywa się w karnawale, więc można połączyć obowiązek z przyjemnościami i od tego czasu każde takie zebranie kończy się Biesiadą ze wspólnym śpiewem i tańcami.
Nie mogło więc być inaczej i tym razem.
 31 stycznia br w Domu Strażaka w Kaniowie zebrała się prawie setka członków Koła. Najpierw prezes Marian Góra złożył sprawozdanie z działalności Koła, przedstawił plany na 2009 rok a potem zaczęły się tańce, hulanki, swawole…. i ja tam byłem, jadłem, tańczyłem i ….kilka fotek zrobiłem.
W 2008 roku Koło zorganizowało dwie Biesiady w Domu Strażaka oraz wycieczki: 17 maja do Kalwarii i Dobczyc, 5 lipca do Oświęcimia, Browaru Żywieckiego i Korbielowa, 25 – 26 sierpnia do Krynicy, 24 września do Podlesic połączoną z grzybobraniem. Były to bardzo udane wyjazdy, a wspaniałą atmosferę zapewniali zawsze akordeoniści – Władysław i Antoni Olek oraz perkusista Czesław Gąsiorek. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w wycieczkach uczestniczy przewodnik – Włodzimierz Polok.
 W 2009 roku planowane są: wyjazd do Szczyrku i Sanktuarium Na Górce z przejazdem do Wisły, być może zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, dwudniowa wycieczka do Karpacza, wyjazd na grzybobranie i Biesiada Barbórkowa.
Członkowie Koła chwalili sobie obsługę gastronomiczną, którą od dwóch lat zapewnia im Firma Szarotka pana Tadeusza Pudełki z Bielska – Białej. Pan Tadeusz, oprócz wspaniałej kuchni i wystroju sali, zawsze do swej usługi dołącza jakąś niespodziankę. Nie inaczej było i teraz, około godz. 23 na sali pojawiła się Kapela „Brynioki” i jeszcze bardziej rozruszała i tak doskonale bawiących się przy muzyce zespołu „Andrzej i Bożena” (z Wapienicy) biesiadników.

Do góry