Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Świątecznych ozdób czar w galerii "Na prowincji"

09. 01. 14
Wpis dodał: Andrzej Wojtyła
Odsłony: 3978

ImageW piątek 9 stycznia 2009 r. w galerii „Na prowincji” przy Muzeum Regionalnym im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Świątecznych ozdób czar” przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bestwinki. Na tą uroczystość przybyło wielu znakomitych gości: zastępca wójta gminy Bestwina Artur Beniowski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Teresa Lewczak, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Grzegorz Boboń, radna gminy Bestwina Danuta Kubik, artyści ludowi Maria i Czesław Kubikowie, prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Bestwinki Grażyna Ziobro oraz rodzina i przyjaciele bohaterek wieczoru.

ImageOkazją do zorganizowania wystawy stały się Święta Bożego Narodzenia, które w każdej rodzinie z pewnością nie mogą obejść się m.in. bez choinki i pięknych ozdób. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich: Aleksandra Jamroz, Eugenia Wilczek, Emilia Cofała, Zofia Komór oraz Halina Prymula troszcząc się losy miejscowego folkloru i zachowania ciągłości tradycji w naszej małej ojczyźnie postanowiły wykonać i przedstawić wspomniane już wcześniej ozdoby świąteczne wykonane tradycyjnymi metodami.

Na wystawie podziwiać można m.in. kompozycje wystroju stołu świątecznego, choinki ubrane gwiazdkami i aniołkami z kordonków, serwetki,  stroiki, bukieciki, kosze kwiatów z bibułki, obrazy oraz ozdoby z koralików.Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie i podczas otwarcia wystawy galeria wypełniona była po brzegi, w podobnym nurcie przebiegały poprzednie wystawy w bibliotece w Bestwince  oraz w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej.

Zachęcamy do odwiedzenia galerii „Na prowincji” przy Muzeum Regionalnym w Bestwinie – wystawa czynna do końca stycznia.

Do góry