Derby dla Bestwinki

24. 10. 20
Odsłony: 208
Piękna, słoneczna pogoda no i derby, spowodowały, że na boisku KS Bestwinka zapełniły się trybuny, a piłkarze stworzyli ładne widowisko, mecz naprawdę mógł się podobać, pod każdą z bramek stworzono sporo okazji strzeleckich, cztery z nich zostały wykorzystane, wszystkie przez KS Bestwinka.
Trener Marcin Sztorc: Uważam, że dopóki zawodnicy Przełomu mogli liczyć, że uda im wywieźć jakieś punkty z Bestwinki walczyli ambitnie. Po stracie drugiej bramki ich gra całkowicie się posypała. Cieszę się, że nie zlekceważyliśmy rywala. W pierwszych 45 minutach za szybko chcieliśmy się przedostać pod pole karne rywala, stąd gra była rwana i w naszych poczynaniach było dużo niedokładności. Druga połowa w naszym wykonaniu była dużo lepsza. Potrafiliśmy sobie wykreować kilka sytuacji. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być bardziej bolesny dla Kaniowa.
Trener LKS Kaniów Sebastian Komraus: Zagraliśmy dobre spotkanie, każdy zawodnik włożył swoje serducho do walki na boisku. Derby dla Bestwinki, walczymy dalej o ligowe punkty.
Relację z tego spotkania przedstawiam w telegraficznym skrócie: – pierwszy gwizdek i piłka ląduje pod bramką kaniowian.
W 2’ dalekim wybiegiem ratuje sytuację pod swoją bramką Dominik Chmielniak, piłka trafia na środek boiska, stąd następuje długie podanie na lewe skrzydło do niepilnowanego Grzegorza Sztorca, który w sytuacji sam na sam pokonuje Daniela Zuzałka – 1:0.

7’ – główkuje Wojciech Kubies obok bramki Dominika.
14’ – kotłuje się pod kaniowską bramką, ostatecznie groźnie uderza Vadym Matvienko, broni Daniel Zużałek.
16’ – z rzutu wolnego Vadym minimalnie obok bramki.
17’ – dalekim wybiegiem Daniel Zużałek ubiega Grzegorza Sztorca.
18’ – piłka przelatuje nad kaniowską poprzeczką.
22’ - Kaplita obok bramki KSB.
26’ – Grzegorz Sztorc główką trafia w poprzeczkę, jednak sędzia pokazuje spalonego.
31’ – Maciej Skęczek trafia w słupek.
33’ – Dominik Chmielniak dalekim wybiegiem przerywa atak Arkadiusza Laszczaka.
34’ – Dominik Chmielniak ponownie dalekim wybiegiem przerywa akcję kaniowian.
37’ – uderzenie z rzutu wolnego Przemysława Stasicy kapitalnie broni Daniel Zużałek.
40’ – na bramkę Dominika Chmielniaka strzela Daniel Mirowski, Dominik broni.
43’ – główkę Macieja Skęczka broni kaniowski bramkarz.
45+’ – po rzucie rożnym Kamil Kaplita główkuje obok słupka.
Pierwsza połowa – KSB – LKS Kaniów 1:0.
47’ – Daniel Zużałek przerywa dośrodkowanie Macieja Skęczka, kontratak i strzał kaniowian nad bramką Dominika Chmielniaka.
55’ – zza pola karnego ostro uderza Vadym Matvienko, kaniowski obrońca zmienia lot piłki, myląc bramkarza i jest 2:0.
58’ – Wojciech Lisewski przymierzył w okienko, broni Daniel Zuzałek.
62’ – strzał na bramkę kaniowian, Daniel Zużałek wybija piłkę, zamieszanie pod kaniowską bramką, do piłki dopada Dawid Francuz i jest 3:0.
64’ – rzut wolny dla gospodarzy, Maciej Kosmaty podaje idealnie na głowę Kamila Kucharczyka i ten pokonuje kaniowskiego bramkarza – 4:0.
66’ – sam na sam z Konradem Łuszczakiem, bramkarz kaniowian broni.
67’ – strzał Tomasza Sajdaka broni Daniel Zużałek.
70’ – Konrad Łuszczak obok słupka.
71’ – Maciej Kosmaty obok słupka.
74’ – rzut karny – Grzegorz Sztorc – strzał obok słupka.
77’ – Maciej Kosmaty obok słupka.
80’ – wolny dla KSB przed polem karnym
82’ – uderzenie kaniowian na bramkę KSB.
84’ – Grzegorz Sztorc na spalonym.
88’ - kolejny zawodnik KSB na spalonym.
91’ – strzał Rafała Beniowskiego broni Dominik Chmielniak
92’ – groźna akcja Macieja Kosmatego z Grzegorzem Sztorcem.
94’ – Arkadiusz Laszczak strzela nad poprzeczką bestwinczan.
95’ – Patryk Ciućka również strzela nad poprzeczką.
Koniec drugiej połowy – KS Bestwinka – LKS Kaniów 4:0
KS Bestwinka: Chmielniak, Kucharczyk (Bazin), Fluder, Francuz, Stasica, Lisewski (Kujawa), Kosmaty, Matvieienko (Sajdak), Łuszczak, Skęczek (Prymula), Sztorc
LKS Kaniów: Daniel Zużałek, Wojciech Kubies, Patryk Ciućka, Wojciech Czulak, Daniel Mirowski, Szymon Rączkowski, Arkadiusz Laszczak, Damian Woźniak, Patryk Nazim, Paweł Wilczak, Kamil Kaplita oraz Kamil Góra, Łukasz Bernaś, Kamil Pawłuszkiewicz, Rafał Beniowski.