Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Z życia ZS-P w Bestwince

08. 12. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4427
 Podsumowanie akcji i zbiórek szkolnych
Apel szkolny, który odbył się 16 grudnia był dla wielu uczniów bardzo radosny. Oprócz nagród otrzymanych za zbiórkę nasion, za działalność w LOP, wręczono również nagrody za zbiórkę makulatury.
I miejsce zajęła Wiktoria Drobek z klasy III oraz Patryk Głąbek z przedszkola,
II miejsce zajęła Karolina Danielczyk z kl.II,
III miejsce zajął Daniel Drozdek z kl. I.
Gratulujemy!
Środki pozyskane dzięki zbiórce przesłano fundacji ARKA na akcję "RATUJMY BESKIDZKIE LASY".
Kolejna zbiórka makulatury odbędzie się w kwietniu.
Podsumowano również odbywającą się co roku akcję "Góra gorsza". Łącznie z wszystkich klas zebrano 269,80. Kwota ta w całości zostanie przekazana fundacji "Nasz dom".
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwince zorganizowali happening edukacyjny "Nie trujcie", którego celem było uświadomienie uczniom, a poprzez nich rodzicom i społeczności lokalnej, iż palenie śmieci w piecach domowych jest szkodliwe i nielegalne!! W ramach akcji uczniowie zdobyli informacje o dioksynach i furanach, wykonali ulotki, które zostały rozdane rodzicom i sąsiadom. Starali się zachęcić do korzystania z torb ekologicznych w czasie zakupów.
Chętni, wzięli udział w konkursach plastycznych pt.: "Czyste powietrze, zdrowy człowiek" oraz "Ratujmy beskidzkie lasy".
W kategorii klas IV-VI wyróżniono prace Kingi Skoczylas i Anny Prymuli, a w grupie dzieci młodszych najciekawsze prace wykonali Karolinka Pyś, Olga Ślosarczyk, Krzyś Kwiecień i Jakub Pawełko.Gratulujemy!

http://zszpbestwinka.edupage.org
Do góry