Dwa drugie miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski drużyn UKS Set Kaniów

24. 08. 19
Odsłony: 142
PP KaliszPPCztery drużyny wystawił UKS Set Kaniów w ostatniej edycji Pucharu Polski w Kajak Polo, jak odbyła się w dniach 17 – 18 września w Kaliszu wraz z Międzynarodowym Turniejem z udziałem drużyn z Litwy i Czech. Walka toczyła się w trzech dywizjach i w Panda Cup.
UKS Set w I Dywizji reprezentowały dwie drużyny, dwie zagrały również w II Dywizji.
Podopieczni trenera Dariusza Pilarza, Seta A w składzie: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Jerry Mansner, Miklos Timar, Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Karolis Latauskas zajęli drugie miejsce, ulegając w finale KS Powiśle Warszawa 3:4. Warto zaznaczyć, że w pierwszym meczu eliminacyjnym UKS Set wygrał z KS Powiśle Warszawa 4:3. W punktacji generalnej Pucharu Polski’2024 UKS Set zajął drugie miejsce właśnie za Powiślem.
Występujący również w I Dywizji Set B w składzie: Bartłomiej Ryba, Dawid Cebula, Kordian Kupczak, Mihaly Timar, Jakub Witkowski, Kamil Król zajął 11 miejsce, ulegając Team Poznań 2:3.
Set C w II Dywizji to drużyna dziewcząt: Hanna Sojka, Dominika Sojka, Paulina Jakubowska, Roksana Głombek, Joanna Szafarczyk, Martyna Podgórska. Mimo iż za przeciwników miały juniorów, dzielnie walczyły i zajęły III miejsce pokonując chłopaków z KTW Kalisz II 3:2.
Dziewczęta w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajęły II miejsce.

Set D również występował w Dywizji II i grali w tej drużynie: Sebastian Szafarczyk, Wojciech Szafarczyk, Maksymilian Borlicki, Szymon Machalica i Adam Sołdra. W meczu o 7 miejsce chłopaki wygrali z Kwisa Leśna Junior 6:5.
W I Dywizji wśród najlepszych strzelców na miejscach od 1 do 11 uplasowało się aż 6 zawodników UKS Set Kaniów, a najwyżej, na 2 miejscu znalazł się Arkadiusz Pilarz (8 bramek), na 3 Miklos Timar (7 bramek), na 4 Dawid Cebula (6).
W II Dywizji najlepiej trafiała do bramki Dominika Sojka (11), Hanna Sojka została sklasyfikowana na 3 pozycji (8 goli).
Ogółem rozegrano 107 meczów, wystąpiło 36 drużyn.