Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

XVII Janowicki Rajd Rowerowy

24. 06. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 262
Ostatni weekend był bardzo bogaty w wydarzenia, więc nie sposób było zamieścić informacje o nich zaraz w poniedziałek. Poniżej zamieszczam relację autorstwa Pani Jolanty Kuczyńskiej o Janowickim Rajdzie Rowerowym:
8 czerwca 2024 roku o godzinie 14.00 z terenów rekreacyjnych w Janowicach wyruszył XVII Janowicki Rajd Rowerowy. Imprezę po raz siedemnasty poprowadziła polonistka p. Jolanta Kuczyńska.
Za wydawanie koszulek i bloczków uczestnikom rajdu odpowiedzialne były panie: A. Leśniak, E. Nikiel, R. Martyniak, E. Żmij i J. Małojło, E. Moczek, B. Śleziak-Dranka.
Zdjęcia w czasie rajdu i części artystycznej wykonywała p. Dorota Kuminek, a dron obsługiwał  - Szymon Kuminek >>>TUTAJ
338 rowerzystów w doskonałych humorach pokonało 15,5 kilometra. Zanim jednak wyruszyli, błogosławieństwa udzielili im ksiądz proboszcz Robert Kurpios i ksiądz Józef Walusiak, który także brał udział w rajdzie, zatem pogoda i bezpieczeństwo gwarantowane było podwójnie.
W tym roku trasa była wymagająca, wiodła ulicami: Janowicką, Górską, Groszkową, Bestwińską, Podleską, Szkolną, Krakowską, Podzamczem, Leszczynową, Szkolną, Prusa, Konopnickiej, Janowicką, Pszczelarską, Targanicką i ponownie Janowicką. O bezpieczeństwo jadących zadbała Policja wraz z p. Dyrektor Agnieszką Czerwińską, Strażacy i Ratownicy. Peleton prowadziła p. Marta Nikiel oraz Radny p. Stanisław Nycz, dh OSP p. Grzegorz Damek, a zamykały p. Ewelina Nikiel i p. Anna Pycia.

Na uczestników rajdu czekał już na terenach rekreacyjnych Zastępca Wójta p. Mariusz Szlosarczyk, który wręczył następnie dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Bestwina: najmłodszemu uczestnikowi jadącemu samodzielnie, najmłodszemu uczestnikowi jadącemu w koszyku, najliczniejszej zgłoszonej grupie – w tym roku była to Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Janowicach (20 osób), najliczniejszej rodzinie i najstarszemu uczestnikowi. Wręczaniu towarzyszyły brawa uznania.
Zaraz potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli ZSP w Janowicach. Jako pierwsi wystąpili przedszkolacy pod opieką p. Faustyny Stanclik i Anny Beśki. Następnie wystąpiły cheerliderki przygotowane przez p. Natalię Pieczkę – absolwentkę ZSP w Janowicach, po dziewczynkach – wokaliści: Michalina Czana, Miłosz Durajczyk, Anna Ochman, czwartoklasiści w utworze instrumentalnym i tercet: Emilia Korczyk, Julia Bińkowska, Karolina Damek przygotowani przez p. Annę Makuchowską oraz uczniowie szkolnego koła teatralnego (Maria i Aleksandra Redosz, Joanna Bogusz, Zuzanna Kraus i czwartoklasiści-statyści) przygotowani przez p. Jolantę Kuczyńską. Część artystyczną zakończył Igor Jakubowski, grając na akordeonie wiązanki ludowe. Na zakończenie, co stało się już tradycją, odtańczono taniec belgijkę, w której wzięła udział Radna p. Wiesława Szeliga. Funkcję fotoreportera przejął Radny p. Jerzy Borutka. Zabawa bardzo się podobała.
Wszystkie dzieci biorące udział w występach artystycznych otrzymały słodki poczęstunek.
Wśród licznych dodatkowych atrakcji dla najmłodszych znalazły się bańki mydlane, które powstawały pod okiem p. Justyny Małojło i p. Marty Nikiel, tatuaże i malowanie twarzy, w wykonaniu p. Barbary Nycz, p. Danuty Łaciak, p. Angeliny Bubak-Pucka i Aleksandry Niemczyk – absolwentki szkoły oraz dziewczynek z klasy 5 i 7, były też dmuchańce.
Wśród osób, które czekały na przyjazd rowerzystów, była także Prezes KGW w Janowicach – p. Krystyna Norymberczyk.
O godzinie 18.00 zakończyła się część rajdowo-szkolna i rozpoczął Piknik wraz z zabawą taneczną do białego rana. O dobrą zabawę zadbał zespół MAXIM.
W tym roku Rada Rodziców serwowała: przepyszną grochówkę, wspaniałe duszonki, grillowane kiełbasy, karczki i kaszanki oraz frytki, ciasta i oczywiście chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem.
Przewodnicza Rady Rodziców, p. Magdalena Grygier wraz z zespołem Rodziców uczniów i absolwentów czuwała na tym, by nikomu niczego nie zabrakło, wszystko działo się zgodnie z planem i by po imprezie zostały jak najlepsze wspomnienia. I tak będzie, bo słowa, które określają rajd i piknik to: współpraca, życzliwość, społeczność.
W przyszłym roku Janowicki Rajd Rowerowy osiągnie pełnoletność 😊
Dziękujemy Sponsorom za wsparcie i Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do tego, że impreza kolejny raz miała miejsce.
Tekst: Jolanta Kuczyńska

Do góry