Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Sukcesy strażaków OSP Bestwina i OSP Kaniów

24. 06. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 167
OSP Bestwina BarczOSP Kaniw Hecz 1OSP Kaniw Heczn 2Wiele działo się w naszej gminie w ostatni weekend, wiele również poza gminą, ale z udziałem naszych mieszkańców. Warto poświęcić chwilę i poczytać o ich sukcesach, a tych jest niemało.
Nasi strażacy przyzwyczaili już nas, że są profesjonalnie wyszkoleni i ciągle podnoszą swoje umiejętności i osiągają coraz lepsze wyniki na poziomie całego kraju. I tak druhowie: Dariusz Orłowski, Michał Olek, Mateusz Kubik, Adrian Wala z OSP Bestwina uczestniczyli w dniach 7-9 czerwca w Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Barczewie.
Wśród 33 zespołów reprezentujących jednostki PSP, OSP, policji, WOPR, GOPR i innych jednostek zajmujących się poszukiwaniami nasi strażacy zajęli w klasyfikacji generalnej 3 miejsce i jednocześnie okazali się najlepszymi reprezentantami ochotniczych straży pożarnych. Wielki słowa uznania i gratulacje. Możemy być dumni z naszych druhów.
Z kolei drużyna OSP Kaniów: kierowca Kamil Owczarz, dowódca Wojciech Janeczko, ratownicy: Daniel Zużałek, Dawid Adamaszek, Łukasz Kóska, Jarosław Bieroński uczestniczyła w VIII edycji Manewrów Ratowniczych w Hecznarowicach. Drużyna zmierzyła się z 10 zadaniami takimi jak: alarm bombowy w szkole, wypadek masowy, wypadek kajakarza na rzece, ratownictwo wysokościowe, a także udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym z różnymi urazami. W dwóch zadaniach nasza jednostka otrzymała najwyższa ilość punktów 40 na 40, nasz zespół zajął 5 miejsce na 19 drużyn biorących udział. Również ogromne gratulacje!
W Manewrach uczestniczyła również OSP Janowice.
Zdjęcia: Facebook OSP Bestwina i OSP Kaniów
Do góry