Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Portal społeczno-kulturalny

08. 12. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4477
 Portal www.bestwina.eu stał się portalem społeczno-kulturalnym. Współpracuje głównie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Bestwińskiej, Gminną Biblioteką Publiczną oraz Centrum Kultury,Sportu i Rekreacji. Mam nadzieję, że nasze portale będą się wzajemnie uzupełniać a współpraca przynosić będzie same pozytywne skutki z korzyścią dla wszystkich odwiedzających nasze witryny. Poniżej dwie informacje zaczerpnięte właśnie ze strony www.bestwina.eu:
W ostatnim czasie literatura dla dzieci przeżywa swoisty rozkwit. Wszystko za sprawą grupy względnie młodych, obiecujących twórców, takich jak Grzegorz Kasdepke, Wiesław Drabik, Kazimierz Szymeczko... Przełamując obowiązujący w latach dziewięćdziesiątych „disnejowski” styl pisania i ilustrowania książek, sprawili, że nawiązano do najlepszych tradycji łącząc wysoki poziom z dużą dawką dobrego humoru.
Łukasz Dębski, 33 – latek z Krakowa również wybija się na tym tle, głównie dzięki oryginalnym pomysłom na zabawne przewodniki po krajach Europy i nie tylko.
We wtorek, 2 grudnia Łukasz Dębski miał okazję gościć w czytelni filii GBP w Kaniowie.Z przebiegiem jego wizyty można zapoznać się w artykule "Bliskie i dalekie podróże z Łukaszem Dębskim."


 Problem wiary w Świętego Mikołaja powraca co roku w okolicach szóstego grudnia i wciąż rodzice muszą rozstrzygać odwieczny dylemat: „Powiedzieć, czy nie?” Dla wielu dzieci wiadomość, że oczekiwane upominki podkłada jednak mama lub tata może okazać się szokująca... Ale gdyby zastanowić się głębiej, to przecież każdy prezent wręczony z sympatii lub miłości jest najprawdziwszą kontynuacją dzieła dobrego biskupa Mikołaja, postaci jak najbardziej historycznej i realnej. Rzecz jasna, z podarunków szczególnie cieszą się najmłodsi, lecz nie jest to regułą. Niepełnosprawni z Środowiskowego Domu Samopomocy „Centrum”, mimo różnego wieku i stopnia upośledzenia również z wielką niecierpliwością wypatrują wyjątkowego Gościa. Z nadzieją na jego spotkanie przybyli 3 grudnia do bestwińskiej Biblioteki...O tym, jak niepełnosprawni przeżywali wizytę św. Mikołaja przeczytamy w artykule "Uśmiech dla każdego-integracyjne mikołajki"
Do góry