Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

II Memoriał Lekkoatletyczny im. Józefa Żołnierskiego

24. 06. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 254
W czwartek, 6 czerwca na stadionie w Bestwinie odbył się z udziałem reprezentacji szkół podstawowych z Bestwiny, Janowic, Kaniowa i SP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach II Memoriał Lekkoatletyczny im. Józefa Żołnierskiego pod patronatem gminy Bestwina i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Rolę gospodarzy pełnili nauczyciele WF-u ww. szkół oraz Dariusz Janko – nauczyciel SP 2 oraz przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Gminę Bestwina reprezentował Piotr Kine – kierownik Referatu Sportu i Promocji. Zdjęcia TUTAJ
Lata treningów nie poszły na marne, dziewczęta i chłopcy dawali z siebie wszystko i osiągali bardzo dobre wyniki, tym bardziej, że niektórzy po raz pierwszy biegli po czterotorowej bieżni i musieli pilnować swoich torów. Wszystkie zasady z cierpliwością tłumaczyli młodym zawodnikom nauczyciele WF-u, oni też przygotowywali miejsca startu i mety, wyznaczali rozbieg dla skoku w dal. Były prawdziwe bloki startowe, każdy musiał, jednakże indywidualnie dopasować je dla siebie, prawdziwe pałeczki do sztafet no i na koniec prawdziwe medale wręczane na pomysłowym, zaimprowizowanym podium oraz pamiątkowe upominki od Urzędu Gminy i czekolady dla wszystkich uczestników.
Należy podkreślić, że atmosfera podczas Memoriału była pełna pasji, zaangażowania i wsparcia dla siebie nawzajem. Dało się odczuć obecność sportowego ducha.
W rozwinięciu informacja przygotowana przez panią Agnieszkę Dutka z wynikami w poszczególnych konkurencjach. Ciekawostką jest, że w biegu na 800 metrów chłopców całe podium zajęli zawodnicy SP Kaniów:

DZIEWCZĘTA - 60 m
I m. Wróblewska Karolina- Kaniów
II m. Kudzia Maja- Bestwina
III m. Kramarczyk Monika – Bestwina
100 m
I m. Ślosarczyk Agnieszka- Kaniów
II m.Kotas Aleksandra- SP2 Czechowice- Dziedzice
III m. Rączkowska Julianna- Kaniów
400 m
I m. Lewandowska Lena- Bestwina
II m. Adadyńska Lena- SP2 Czechowice- Dziedzice
III m. Kulka Lena- Kaniów
SKOK W DAL
I m. Sobik Natalia – Bestwina
II m. Ziobro Milena- Janowice
III m, Stawicka Maja – SP2 Czechowice- Dziedzice
SZTAFETA 4x100 m
I m- SP2 Czechowice- Dziedzice
II m- Kaniów
III m.- Bestwina

CHŁOPCY - 60 m
I m Król Antoni- Janowice
II m. Krasutsky Dima- Kaniów
III m Nikita Cherei- SP2 Czechowice- Dziedzice
100 m
I m. Wilczek Jakub- SP2 Czechowice- Dziedzice
II m. Pietrzyk Olaf- Kaniów
III m. Okulus Henryk- Kaniów
SKOK W DAL
I m. Góra Przemysław- Kaniów
II m- Kupczak Tymoteusz- SP2 Czechowice- Dziedzice
III m. Kowalczyk Filip- Janowice
800 m
I m Kubiczek Szymon- Kaniów
II m. Miczek Stanisław- Kaniów
III m. Jaromin Nikodem- Kaniów
SZTAFETA 4X100 m
I m. SP Kaniów
II m- SP2 Czechowice- Dziedzice
III m- SP Bestwina

 

Do góry