Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Drugie miejsce w Pradze zawodniczek UKS Set Kaniów

24. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 423
Praga 2024Praga 2024 1Praga 2024 2Praga 2024 3Po nieudanej wyprawie do Essen, gdzie odbywał się 52nd International Deutschland-Cup, trzy drużyny UKS Set Kaniów wybrały się na weekend 25 – 26 maja do Pragi, aby wziąć udział w 22. Prague International Canoepolo Tournament.
Trener Dariusz Pilarz wystawił drużynę męską w Men Elite, kobiecą w Ladies i młodzieżową w U15.
W Turnieju wystąpiły 42 zespoły z Czech, Polski, Niemiec, Węgier, rozegrano 161 meczów.
Najlepiej spisały się dziewczyny występujące w Ladies: Hanna Sojka, Dominika Sojka, Roksana Głombek, Maja Pyjas i gościnnie Martyna Podgórska (Olimpijczyk Kliniska) zajmując drugie miejsce. W finale uległy mieszanej drużynie czesko-niemieckiej Czech/German Women 2:4.
Seniorzy w meczu o piąte miejsce pokonali KSVH Men 5:4, a wcześniej w meczach decydujących o walce o medale ulegli reprezentacjom Polski Poland U21 i Poland Men, która została zwycięzcą tego Turnieju.
W drużynie wystąpili: Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Bartłomiej Ryba, Kamil Król, Wojciech Szafarczyk, Jerry Mansner, Przemysław Gruszka i Mihály Timár.
Mieliśmy swojego reprezentanta również wśród zwycięzców, ponieważ zawodnik UKS Set Kaniów, Miklos Timár grał w reprezentacji Polski seniorów.


Młodzicy, drużyna U15, w składzie: Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Robert Sołdra, Adam Sołdra i Kacper Gandor zajęła 6 miejsce ulegając w ostatnim meczu reprezentacji Czech U15 3:4.
Ciekawostką praskiego turnieju jest, że zawsze medale i „puchary” wykonane są z piernika… po wysiłku na wodzie już na podium można się posilić, co zresztą widać na załączonym zdjęciu 😊
Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodniczek i zawodników oraz trenera za godne reprezentowanie UKS Set Kaniów oraz gminy Bestwina.

Do góry