Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Starosta bielski uhonorował twórców kultury

24. 01. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 842
ZbioroweZbiorowe 2Zbiorowe 1OrkiestraMakiniaChroszczW dniu 26 stycznia 2024 na dziedzińcu Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, odbyło się Noworoczne Spotkanie z Twórcami i Animatorami Kultury Powiatu Bielskiego: pisarzami, malarzami, rzeźbiarzami, członkami zespołów teatralnych, tanecznych, chórów, orkiestr i zespołów regionalnych.
Spotkanie rozpoczęło się od wyróżnień ministerialnych.
Podczas uroczystości uhonorowano także bibliotekarki „Książnicy Beskidzkiej”, nie zapomniano o osobach, które wspierały pracowników bielskiego starostwa w organizowaniu wydarzeń, takich jak Święto Powiatu Bielskiego w Porąbce, czy współorganizację Przeglądu Potraw Regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo”.
Z gminy Bestwina wyróżnieni zostali:
1. Maria Maroszek - za całokształt aktywnej działalności społeczno-kulturalnej na rzecz mieszkańców gminy Bestwina,
2. Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie - za działalność artystyczną oraz promowanie powiatu bielskiego na wielu scenach w kraju i zagranicą.
Książnica Beskidzka wyróżniła Izabelę Mąkinię – za wyjątkowy wkład w rozwój czytelnictwa, edukację ekologiczną dzieci i młodzieży oraz podejmowanie innowacyjnych inicjatyw w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie.
Wyróżnienie odebrała również mieszkanka Kaniowa pracująca w Czechowicach-Dziedzicach, Ewa Chrószcz, za wyjątkowe zaangażowanie w pracę bibliotekarską i kreatywność animacyjną podczas licznych spotkań czytelniczych, rozwój działu audiowizualnego oraz podejmowanie szeregu inicjatyw rozwijających Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach.
Gratulacje!
Do góry