Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Dzieci o spotkaniu z Lutczynem

08. 11. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4480
 26 listopada 2008 roku w Czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie odbyło się ciekawe spotkanie ze znanym rysownikiem graficznym Edwardem Lutczynem. Z humorem opowiadał swój życiorys, z którego m. in. można się było dowiedzieć, że rysuje od trzeciego roku życia i trwa to już 58 lat. Pochodzi z rodziny artystycznej (jego matka jest nadal aktywną malarką). Pasjonuje się wykonywaniem ilustracji do książek dla dzieci, natomiast nie zajmuje się rysowaniem karykatur. Prawie nikt nie wiedział, że jest autorem grupy muzycznej „Perfect”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan Edward swoje opowieści przeplatał oczywiście satyrycznymi rysunkami, które można obejrzeć w GBP w Bestwinie. Na zakończenie wszystkim zainteresowanym złożył autograf z dedykacją oraz obiecał, że przyjedzie do Bestwiny  na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

Uczniowie klasy 3 b z wychowawczynią, panią Anną Rezik , www.zspbestwina.inf.edu.pl
Do góry