Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Edward Lutczyn zagości w Bestwinie

08. 11. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4264
 Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza w środę 26 listopada o godz. 15.30. na kolejne spotkanie w ramach projektu pt. "Od pisarza do bibliotekarza", tym razem Gościem Biblioteki będzie Edward Lutczyn, człowiek, któremu zawdzięczamy uśmiech, refleksję i milsze spojrzenie na życie, zilustrował 130 książek, wydał siedem zbiorów własnych rysunków satyrycznych. Współpracuje z wydawnictwami polskimi i niemieckimi, z czasopismami od "Playboy'a" do "Świerszczyka" bawiąc dzieci i rozweselając rubasznie  tych - nieco starszych. W jego dorobku znajdziemy i serię pocztówek, i serię plakatów, projekty scenograficzne dla teatrów, seriali animowanych, projekty okładek i "...wielkie duże mnóstwo" dobrego, inteligentnego humoru. Edward Lutczyn miał ponad 60 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 120 wystawach zbiorowych.
Do góry