Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jak najkorzystniej zaplanować urlop w 2024 roku?

24. 01. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 670
Nowy Rok już za nami, natomiast 6 stycznia obchodzimy Trzech Króli. Oznacza to, że pracodawcy muszą wyznaczyć dodatkowy dzień wolny za sobotnie święto. Wybór może paść na przykład na 5. lub 8. dzień miesiąca.
Święta Wielkanocne to szansa na wypoczynek przy niskim nakładzie dni urlopowych. Wystarczy wykorzystać cztery dni urlopu – od 2 (wtorek) do 5 kwietnia (piątek) – aby cieszyć się nawet 9-dniowym odpoczynkiem od 30 marca do 7 kwietnia.
W tym roku maj rozpieszcza Polaków, którzy myślą o wypoczynku: dodatkowe trzy dni wolne od pracy – 1, 3 i 30 maja. Święto Pracy 1 maja (środa) i Święto Konstytucji 3 maja (piątek) można wykorzystać jako okazję, by kosztem jednego dnia urlopowego (2 maja) odpoczywać przez pięć dni. Gdy dodamy do tego jeszcze 29-30 kwietnia, to zagwarantujemy sobie dziewięciodniowy urlop. Następnie 30 maja (czwartek) obchodzimy Boże Ciało, a więc skorzystanie z urlopu w piątek na przełomie maja i czerwca pozwoli na czterodniowy odpoczynek.
Kolejna możliwość do zaplanowania odpoczynku z wykorzystaniem dni ustawowo wolnych od pracy nadarzy się ponad dwa miesiące później, a konkretnie 15 sierpnia z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny/ Dzień Wojska Polskiego, ustanowionego w rocznicę Bitwy Warszawskiej (czwartek). Można wówczas zarezerwować dłuższą podróż, zapewniając sobie dodatkową przerwę w dniach 12-14 sierpnia i 16 sierpnia.
Zaplanowanie odpoczynku w listopadzie i poświęcenie tego czasu na podróże będzie dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę Dzień Wszystkich Świętych 1 listopada (piątek) i Święto Niepodległości 11 listopada (poniedziałek).
W 2024 roku pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia obchodzimy w środę (25 grudnia) i czwartek (26 grudnia). Wystarczy więc, że zaplanujemy urlop 23-24 grudnia oraz 27 grudnia, aby na dziewięć dni w okresie 21-29 grudnia zapomnieć o pracy.
Do góry