Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Na brzegu "Żwirowni" stanęła sauna i strefa spoczynku

23. 11. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1020
saunasauna 1lezakinamiotzwirowniaOd kilku lat w zbiorniku wodnym zwanym popularnie „Żwirownią”, przez wędkarzy „akwenem nr 5” albo po prostu „piątką”, zajętym częściowo przez Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych oraz UKS Set Kaniów zimowe kąpiele uprawiają morsy. Jedni robią to na dziko od ulicy Czechowickiej, inni spotykają się właśnie w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych. Ale i tutaj przebieranie odbywało się głównie na ławeczkach, ewentualnie w szatni UKS Set.
W listopadzie br. powstało więc miejsce dla morsów stworzone przez morsów.
Znając problemy związane z samym morsowaniem, przebieranie na mrozie, nieraz taplanie w błocie postanowili temu zaradzić tworząc strefę spoczynku w namiocie z przebieralnią i leżakami oraz budując i stawiając na brzegu akwenu saunę. Nazwano je „CIEPŁO FEST SAUNA Z MORSOWISKIEM” i jego otwarcie nastąpiło w niedzielę, 26 listopada.
Tomasz Indeka, ratownik i jeden z pomysłodawców oraz wykonawców tak mówi: miejsce to można też wykorzystać po sesji w saunie wcale nie musząc wchodzić do wody, jeżeli ktoś nie chce, nie lubi morsować, ale lubi samo saunowanie.
Urząd Gminy udostępnił toalety co jest wielkim udogodnieniem. Na sesję w saunie zapisujemy grupy do 10 osób, po pierwsze, aby nie wychładzać sauny ciągłym wchodzeniem i wychodzeniem, po drugie, aby zapewnić morsującym maksymalne bezpieczeństwo. Strefa do morsowania jest oświetlona reflektorem i za pomocą lampek basenowych. Posiadamy regulamin, który każdy musi poznać przed rozpoczęciem:).
Profil na Facebooku: CIEPŁO FEST SAUNA Z MORSOWISKIEM
Kontakt: 531 358 834 / 533 609 339
CIEPŁO FEST SAUNA Z MORSOWISKIEM powstało jako projekt Safe Water - Indywidualna Nauka Plywania
Pomysłodawcy i wykonawcy składają serdeczne podziękowania kierownikowi i pracownikom Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy w Bestwinie za udzieloną pomoc oraz wójtowi gminy Bestwina za zaakceptowanie pomysłu i wyrażenie zgody na jego realizację w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych.
Do góry