Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Akrobatka i tenisistka - Julita Gawęda

23. 11. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 921
JulitaJulita AmeliaJulita 2Julita 4Julita 3Bywało dużo o piłce nożnej, kajak polo i tenisie stołowym, bywa o rajdach samochodowych, a teraz przedstawiam informację o kolejnej młodej osobie, której pasją jest sport i uprawia akrobatykę sportową – Julita Gawęda.
W lutym 2022 roku zaczęła trenować akrobatykę sportową dwa razy w tygodniu w Janowicach w klubie UKS Akro-Best pod okiem trenerki Magdaleny Rusin. Swój pierwszy złoty medal zdobyła w czerwcu tego samego roku w turnieju organizowanym przez klub z okazji Dnia Dziecka, brała również w pokazie charytatywnym w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej, jak i w pokazie podczas Rajdu Rowerowego w Janowicach.
W grudniu 2022 klub dostał zaproszenie do uczestnictwa w zawodach mikołajkowych organizowanych przez KS "Start" z Bielska-Białej, tam w dwójce w klasie młodzieżowej zdobyła czwarte miejsce.
W czerwcu 2023 klub został zaproszony na występ podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Radę Rodziców w Bestwince, gdzie dziewczynki wykonały przepiękny pokaz akrobatyczny. Julitka jest bardzo ambitna i ciągle ćwiczy, sprawia jej to ogromną radość. Od września b.r. trenuje w klubie KS "Start" w Bielsku-Białej trzy razy w tygodniu pod okiem trenerów Pauliny Roman i Mateusza Kruka i tak już 23 września była na II Ogólnopolskim Turnieju im. Magdaleny Śliwy w Akrobatyce Sportowej w Chorzowie, gdzie w dwójkach w klasie młodzieżowej wywalczyła srebrny medal. 7 października brała udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Wyrach. Parę dni temu 25 listopada zdobyła kolejny srebrny medal w dwójkach (z Amelią Kwaśniak) w klasie młodzieżowej, gdzie konkurowały aż 34 zespoły oraz IV miejsce w trójkach w klasie młodzieżowej podczas Ogólnopolskiego Turnieju "Gibki Bajtel" w Akrobatyce w Piekarach Śląskich.Obecnie szykuje się na kolejne zawody mikołajkowe, które odbędą się 2 grudnia w Bielsku-Białej, mamy nadzieję na kolejne sukcesy.
Jej drugą równie ważną pasją jest tenis stołowy, gdzie również z tym samym zapałem trenuje dwa razy w tygodniu od 6 roku życia pod okiem Dagmary Sikory. 3 grudnia bierze udział w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Skrzatów i Skrzatek w Łaziskach Górnych, gdzie uprzednio zdobyła srebro. Drużynowo również reprezentuje Szkołę Podstawową w Bestwince podczas szkolnych zawodów, na szczeblu powiatowym i rejonowym uzyskały drugą lokatę.
Do góry