Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaproszenie do Muzeum na wernisaż malarstwa Andrzeja Surowiaka

23. 10. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 575
a surowiakMuzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka zaprasza na wernisaż malarstwa Andrzeja Surowiaka, który odbędzie się 14 października o godz. 14:00. Wstęp wolny.
Andrzej Surowiak - artysta wszechstronny. To właśnie z jego inicjatywy powstało Koło Plastyczne  Jaskółka. Brał udział w wielu wystawach malarskich promując rodzimą twórczość. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął od inspiracji postimpresjonistycznych, by obecnie skupić się głównie na realizmie. Reprezentuje typ malarstwa sztalugowego, olejowego. Stara się również promować gminną architekturę, zapomniane miejsca i piękno tutejszego krajobrazu. Jest wsparciem dla młodzieży poszukującej pomocy w rozwoju uzdolnień plastycznych. W 2022 roku za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury został nagrodzony Nagrodą Wójta Gminy Bestwina.
Do góry