Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wiedza, praktyka i opanowanie strażaków OSP Kaniów - podsumowanie startu w VII Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych

23. 09. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1009
Podb 1Podb 2Podb 3Poddb 4Podb 5Bardzo dobre wieści przekazali z Lachowic, gdzie odbyły się VII Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo-Gaśnicze, członkowie OSP Kaniów. Więcej zdjęć TUTAJ
Ktoś może powiedzieć, że 9 miejsce to słabe osiągnięcie, ale jeśli wziąć pod uwagę, że przed rokiem było 14 to jest to przecież progres. A jeśli do tego dodać, że do udziału w tych dwudniowych zmaganiach zgłosiły się 42 zastępy OSP reprezentujące 10 powiatów to na pewno drużyna OSP Kaniów w składzie: Grzegorz Owczarz (kierowca), Kamil Owczarz (ratownik i pomocnik 2 roty), Wojciech Janeczko (dowódca), Dawid Adamaszek (przodownik 1 roty), Daniel Zużałek (pomocnik 1 roty) i Łukasz Kóska (przodownik 2 roty) zasłużyła na słowa szacunku i uznania, tym bardziej, że była to jedyna drużyna z naszej gminy, a zważywszy na wiek młodych ratowników – 21 lat, przed nimi jeszcze sporo do osiągnięcia, na razie w towarzystwie starszych druhów nabierają niezbędnego doświadczenia, które zaprocentuje nie tylko w zawodach sportowo – pożarniczych, ale przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych, kiedy znaczenie będzie miał czas reakcji i umiejętność podejmowania właściwych decyzji, które mogą decydować o czyimś życiu.
Puchar za zajęcie 1 miejsca odebrała OSP Stryszawa, 2 miejsca przypadło OSP Kobiernice, a trzecie OSP Czaniec.
Były również wyróżnienia indywidualne i należy zaznaczyć, że w kategorii Najlepszy Ratownik zwyciężył Oskar Sobczyński z Igołomni – 33 punkty, a tuż za nim z 32 punktami uplasował się Kamil Owczarz. Z kolei w kategorii Najlepszy Dowódca zwyciężył Grzegorz Ponikiewski ze Stryszawy – 35 punktów, a na 6 miejscu znalazł się Wojciech Janeczko – 29 punktów.
W dniach 8-9 września odbyła się kolejna edycja Podbabiogórskich Zawodów Ratowniczo-Gaśniczych Lachowice 2023.
Celem zawodów ratowniczo-gaśniczych było doskonalenie umiejętności ochrony przeciwpożarowej, obsługi sprzętu, a także ocena stanu zagrożenia życia. Jest to doskonalenie formy fizycznej, umiejętności i sprytu.
Zespoły musiały się zmierzyć z 4 zadaniami nocnymi oraz 5 zadaniami dziennymi:
Noc – zadania trwały od godz. 20 do 4 w nocy:
Wypadek komunikacyjny – samochód w pionie oparty o drzewo, dwie osoby poszkodowane;
Pożar zbiornika LPG – jedna osoba poszkodowana;
Zawalenie się namiotu weselnego – 3 osoby poszkodowane;
Pożar pustostanu – jedna osoba poszkodowana.
Dzień – zadania trwały od godz. 9 do 16:
Wypadek z udziałem pilarza na wysokości;
Wypadek podczas prac rolnych – osoba poszkodowana pod maszyną rolniczą;
Piknik ratowniczy – osoba poszkodowana nabita na drążek drewniany;
Próba samobójcza w garażu – dwie osoby poszkodowane (w tym dziecko);
Wieża widokowa – zadanie sprawnościowe, wbiegnięcie na szczyt z wężami W110, W75 oraz W52 i rozwiązanie 5 zadań.
Do góry