Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

7 Manewry Ratownicze OSP - 20.05.2023 r. z udziałem OSP Kaniów, OSP Bestwina i OSP Janowice

23. 05. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1097
Best HecznBest Heczn 2Kan HecznKan Heczn 2Hecz JanHecz Jan 120 maja 2023 r. odbyły się w Hecznarowicach 7 Manewry Ratownicze OSP pod partonatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki oraz Burmistrza Wilamowic Mariana Treli. W manewrach wzięło udział 20 jednostek OSP z województw śląskiego i małopolskiego. 

Każda drużyna miała do wykonania 10 zadań przygotowanych przez OSP Hecznarowice, Komisariat Policji w Kobiernicach, JRG 1 PSP w Bielsku-Białej,  W scenariuszu zadań znalazły się m.in. pożar fotowoltaiki, uprowadzenie kobiety z dzieckiem, wypadki samochodu i quada, pożar samochodu elektrycznego, zdarzenie w wykopie, wypadek w studni, poszukiwanie zaginionej osoby.

Bardzo dobrze spisały się w nich nasze jednostki OSP. Kaniów w składzie: Grzegorz Owczarz - kierowca, Wojciech Janeczko - dowódca, Kamil Owczarz - ratownik, Łukasz Kóska - ratownik, Daniel Zużałek - ratownik, Dawid Adamaszek - ratownik zajęła 4 miejsce, do miejsca na podium zabrakło tylko 4 punktów, OSP Bestwina zajęła 6 miejsce,a OSP Janowice 13 (Grzegorz Damek- kierowca, Jarosław Nalewajek - dowódca, Piotr Niemczyk - ratownik, Wojciech Radomski - ratownik, Małgorzata Kubik - ratownik, Damian Kopaczka - ratownik). Wszystkie drużyny zgodnie twierdzą, że najważniejsze jednak są wiedza i doświadczenie wyniesione z zawodów.
Zdjęcia: Facebook - Marta Gandor - Golik, OSP Kaniów,OSP Janowice
Do góry