Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Przegrana LKS Bestwina z rycerzami wiosny

23. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 117
Bialska Stal na wiosnę prezentuje się z wyśmienitej strony. Po raz kolejny piłkarze BKS-u udowodnili wysoką formę w starciu z LKS-em Bestwina.
- Wygrał zespół, który bardziej chciał i popełniał mniej błędów - ocenił szkoleniowiec LKS-u, Sebastian Gruszfeld.
Lepiej nie mogło się rozpocząć spotkanie dla zawodników bialskiej Stali. W 6. minucie Jakub Pilch mocnym uderzeniem z okolic pola karnego nie dał szans golkiperowi gospodarzy na skuteczną interwencję. Bestwinianie szukali swoich szans po oskrzydlających akcjach i dośrodkowaniach, lecz dobrze dysponowana obrona z Janem Sycem na czele nie dopuszczała do klarowniejszych okazji rywala. W 34. minucie natomiast bialska Stal podwyższyła prowadzenie, gdy celnie z dystansu przymierzył Mykola Markov, dla którego był to premierowy gol w barwach BKS-u. Chwilę później LKS umieścił piłkę w siatce, jednak po uderzeniu głową Jakuba Krawczyka arbiter odgwizdał "spalonego".
Po zmianie stron czerwono-żółto-zieloni poszli za ciosem. W 58. minucie - jak się później okazało - wynik meczu ustalił Kamil Dokudowiec, który przytomnie odnalazł się w podbramkowym chaosie. Nie oznacza to jednak, że do końca meczu nie brakowało okazji strzeleckich. Bramkarz LKS-u świetnie obronił strzał Dariusza Łosia z rzutu wolnego. Swoje okazje miał również Jacek Wojtyłko.
LKS Bestwina - BKS Bielsko-Biała 0:3
LKS Bestwina: Kudrys - Miroski (15’ Wilczek), Krawczyk (70’ Riva), Wentland, Kacprzak, Kosmaty, Kołodziej, Grabski, Patroń, Gacek, Gala (60’ Droździk)
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
Do góry