Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

W Kaniowie walczyły o prymat w powiecie bielskim siatkarskie drużyny MDP OSP

23. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1319
IMG 2970IMG 2980IMG 2986IMG 2999IMG 3000
 
 
 
 
 
 
18 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP powiatu bielskiego wzięło udział w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej MDP OSP w różnych kategoriach wiekowych. Najsilniej obsadzona była kategoria wiekowa od 14 do 18 lat chłopców, na parkiecie w dwóch grupach walczyło 8 drużyn, była jeszcze kategoria wiekowa od 9 do 13 lat.
Najlepszy wynik, jeśli chodzi o udział drużyn z naszej gminy, zanotowali chłopcy MDP OSP Kaniów, przepraszam, w drużynie występowały również dziewczyny, ale była to kategoria chłopców pewnie zwyciężając w kategorii wiekowej od 14 do 18 lat. Z miejsca „na pudle” cieszyły się również zawodniczki MDP OSP Janowice zajmując w kategorii wiekowej od 9 do 13 lat 3 miejsce. Również 3 miejsce zajęli chłopcy MDP OSP Janowice. Brawa i gratulacje!!!
Skład zwycięskiej drużyny MDP OSP Kaniów: Marta Błaszcz, Kinga Duda, Zuzanna Cupriak, Zuzanna Famułka, Martyna Wojciechowska, Patryk Wójtowicz, Szymon Janeczko, Nikodem Kłoda, Rafał Janeczko, Dominik Giziński, Marcin Paulisch.
Sam Turniej odbył się w sobotę, 25 marca, w hali sportowej w Kaniowie, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali: wójt, Artur Beniowski, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bestwinie, Zygmunt Łukoś i komendant gminny, Grzegorz Owczarz.
Zarówno Artur Beniowski, jak i Zygmunt Łukoś po wręczeniu ufundowanych przez Urząd Gminy Bestwina nagród gratulowali zwycięzcom, złożyli podziękowania pozostałym drużyn za przybycie, udział i walkę o uzyskanie jak najlepszego wyniku, wyrazili uznanie dla opiekunów drużyn za ich przygotowanie do Turnieju i w ogóle za opiekę nad MDP i udział w różnych innych turniejach czy też zawodach.
Końcowe wyniki:
Grupa od 9 do 13 lat, dziewczyny:
1. MDP OSP Stara Wieś
2. Gmina Wilkowice
3. MDP OSP Janowice
4. MDP OSP Wikowice
Chłopcy:
1. MDP OSP Stara Wieś
2. MDP OSP Porąbka
3. MDP OSP Janowice
4. MDP OSP Wikowice
Grupa od 14 do 18 lat, dziewczyny:
1. MDP OSP Porąbka
2. Gmina Wilkowice
Chłopcy:
1. MDP OSP Kaniów
2. MDP OSP Stara Wieś
3. MDP OSP Kobiernice
4. MDP OSP Janowice
W tej grupie występowały jeszcze: MDP OSP Dankowice, MDP OSP Bystra, MDP OSP Bestwinka, MDP OSP Bestwina.
Do góry