Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

"Wojownicy Maryi" powalczą w hali sportowej w Kaniowie

23. 03. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 848
W najbliższą sobotę, 18 marca, w hali sportowej w Kaniowie odbędzie się turniej halowej piłki nożnej jakiego jeszcze u nas nie było. Jego organizatorem będzie Stowarzyszenie mężczyzn “Wojowników Maryi” i weźmie w nim udział 10 drużyn: z Krakowa, z Wisły, z Harmęż, z OSP Dankowice, z Osieka i ze Starej Wsi. Warto zaznaczyć, że jedna z uczestniczących drużyn - „Wojownicy Maryi” z Harmęż to aktualni mistrzowie Polski w piłce nożnej, zwycięzcy II ogólnopolskiego finału Turnieju Piłki Nożnej Wspólnot „Wojowników Maryi”, a w jej składzie występuje były zawodnik LKS Kaniów, Mateusz Antos.
Zgodnie z regulaminem turniej rozgrywany będzie systemem „każdy z każdym”, ale ze względu na ilość drużyn mecze trwać będą tylko 10 minut, zespoły będą liczyć po 4 zawodników w polu plus bramkarz.
W czasie trwania turnieju na terenach rekreacyjnych będzie można zjeść potrawy z grilla, wypić herbatę lub kawę a do tego jeszcze posilić się czymś słodkim. Organizatorzy serdecznie zapraszają do kibicowania mieszkańców naszej gminy. Wcześniej, bo o godzinie 8.00 w kaniowskim kościele odbędzie się Msza święta z udziałem zawodników i każdego chętnego.
„Wojownicy Maryi” to maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn w Lądzie. By stać się „Wojownikiem Maryi”, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań oraz po uprzednio zdanym egzaminie, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.
Do góry