Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Konkurs plastyczny „Tydzień Kultury Beskidzkiej w oczach dzieci”

23. 02. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2520
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I–IV oraz V–VIII. Nadsyłane prace muszą tematycznie być związane z Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Format prac plastycznych – wyłącznie A4 oraz A3. Technika ich wykonania jest dowolna (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem, piórkiem, węglem itp.).
Celem konkursu jest kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat, a także upowszechnianie wiedzy o Tygodniu Kultury Beskidzkiej jako wielkiego święta folkloru i tradycji ludowej Beskidów. Przyświeca mu również idea wzmacniania poczucia tożsamości kulturowej wśród dzieci, co z kolei służy utrwaleniu dziedzictwa kulturowego subregionu południowego województwa śląskiego.
Na laureatów czekają nagrody rzeczowe, które wręczymy podczas wernisażu, który odbędzie się 14 lipca o godz. 16.00 w galerii Żywieckiej Biblioteki Samorządowej (ul. Tadeusza Kościuszki 5, 34-300 Żywiec). Zaproszenia dla laureatów zostaną wystosowane drogą pocztową. Życzymy wszystkim uczestnikom konkursu owocnej pracy!
Regulamin i szczegóły TUTAJ
 
Do góry