Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Grali i pieniążki dla Leonka zbierali ... Kaniowskie Turnieje z okazji Dni Babci i Dziadka

23. 02. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1037
Prawie 400 dzieciaków musiało się jakoś do Kaniowa dostać, więc zaparkować samochód w pobliżu kaniowskiej hali w weekend 11 – 12 lutego było bardzo trudno. A wszystko za sprawą organizowanych przez Mariusza Cupriaka i LKS Przełom Kaniów Turniejów z okazji Dni Babci i Dziadka, które w tym roku miały charytatywny charakter, odbywały się bowiem pod hasłem „Gramy dla Leonka Cebuli”. Dzieciaki grały, a wolontariusze Stowarzyszenia „Z Sercem na Dłoni”, Hania i Łukasz, kwestowali z puszkami Stowarzyszenia. Od razu podam, że uzbierano 4 003,63 zł i 1 euro, w tym 800 zł przekazał LKS Kaniów. Leonek wraz z rodzicami i babcią odwiedzili halę w niedzielę i przekazali dzieciakom pączki. Tato Leonka uczestniczył w dekoracji drużyn. Swoją obecność zaznaczyli również prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek i sołtys Kaniowa, Marek Pękala. W trakcie rozgrywek zauważyć można było również zawodników z najwyższego ligowego szczebla – w dalszym ciągu grającego w Ruchu Chorzów Macieja Sadloka i Daniela Ferugę, który został niedawno asystentem trenera Dariusza Żurawia w TS Podbeskidzie. Swoim maluchom kibicował również Andrzej Sadlok, chyba najdłużej piastujący funkcję prezesa w polskiej piłce nożnej w LKS Pasjonat Dankowice. Zdjęcia z soboty TUTAJ, z niedzieli TUTAJ
W sobotę swój Turniej rozpoczęły Smerfiki z roczników 2016/2017. Aż 8 zespołów walczyło w dwóch grupach. Komplet punktów zdobyli zawodnicy Sadi Soccer School z Dankowic, drugie miejsce przypadło LKS Kaniów, a trzecie LKS Zamek Grodziec. Wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale i czekolady, w tej grupie wiekowej najważniejsza jest zabawa.
Po Smerfikach na parkiet wybiegły Skrzaty, czyli dzieci urodzone w latach 2015/2016 i młodsi. Tutaj również było 8 drużyn. Pierwsze miejsce zajął LKS Zamek Grodziec, drugie Football4PRO, trzecie Strefa Football Bronów prowadzona przez wymienionego wcześniej Daniela Ferugę.
O 15.00 rywalizację rozpoczęli starsi zawodnicy – rocznik 2011 i młodsi. Tutaj było 6 drużyn i grali systemem „każdy z każdym”. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli sąsiedzi zza miedzy, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice. Bramkarz UMKS 3, Szczepan Zwardoń, został uznany najlepszym bramkarzem. Drugie miejsce zajęła Zapora Wapienica, trzecie UKS Dwójka Kozy, a jej zawodnik z 9 trafieniami, Borys Jagosz, został królem strzelców. Wyróżnienie odebrał również bramkarz LKS Kaniów, Nikodem Piesiur, który dopiero niedawno stanął pomiędzy słupkami, ale dzielnie sobie radził i swoją postawą zasłużył na to wyróżnienie.
W niedzielę jako pierwsze zagrały Żaki – rocznik 2013/2014. Tutaj rywalizowało ze sobą również 8 drużyn podzielonych na dwie grupy, w których każdy zespół grał z każdym. Drużyny, które zajęły czwarte miejsca grały następnie o miejsca 7 – 8, z trzecich pozycji o miejsca 5-6, itd. W meczu o trzecie miejsce spotkały się Football4PRO i LKS Sokół Hecznarowice. 2:1 wygrał Football4PRO. Aby wyłonić zwycięzców trzeba było poczekać na ostatni gwizdek sędziego. Mateusz Wojsław sędziował mecze starszych zawodników, a w tym ostatnim meczów grupy Żaków naprzeciwko stanęły drużyny UKS Dwójka Kozy i LKS Kaniów. Lepsi okazali się gospodarze zwyciężając 2:1 i zdobyli złote medale. Na dodatek zawodnicy tej drużyny otrzymali indywidualne wyróżnienia. Najlepszym strzelcem został Miłosz Zając, a najlepszym bramkarzem Mateusz Wróbel. Wyróżnienie otrzymał również bramkarz UKS Dwójka Kozy, Jakub Drewniak.
W niedzielne popołudnie do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn Młodzików z rocznika 2011 i młodsi. Rywalizowano w jednej grupie. Po komplet zwycięstw sięgnął LKS Zamek Grodziec i pewnie zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Football4PRO, trzecie wywalczył LKS Sokół Zabrzeg pokonując w ostatnim meczu gospodarzy, LKS Kaniów, który po tej porażce zajął czwarte miejsce. Na osłodę pozostało wyróżnienie dla Bartosza Mitko, który został najlepszym strzelcem wśród Młodzików. Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Wojciech Nowy z LKS Sokół Zabrzeg.
Przez cały czas trwania Turniejów można było zakupić ciasta upieczone przez mamy zawodników oraz z Cukierni Asteria, z Asterii były również drożdżówki dla zawodników, a kawę przekazała Palarnia Kawy WeCoffee, zawodnicy otrzymali również światełka, które można zakładać na rękę lub nogę w czasie spacerów wieczorową porą, a ich sponsorem była firma Nemak. Finansowego wsparcia udzielił Urząd Gminy w Bestwinie, dzięki czemu zakupiono puchary, medale, słodycze i nagrody rzeczowe dla najlepszych bramkarzy i strzelców.
Do góry