Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ptaki w wielu odsłonach - wystawa w GBP w Bestwinie

22. 10. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1433
W piątek, 14 października, w galerii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie gościli Panowie Darek Czernek i Stanisław Gacek, którzy zaprezentowali swoje prace i ciekawie opowiedzieli o swojej pasji przyrodniczej, jaką są ptaki.
Panowie zajmują się nie tylko fotografią (Darek Czernek) czy malarstwem (Stanisław Gacek), ale czynnie działają w OTOP - Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków.
Organizują wycieczki i spacery ornitologiczne dla dzieci, młodzieży i każdego kto zgłosi chęć uczestnictwa w takim przedsięwzięciu.
Autorzy wystawy są zapraszani bardzo często na pogadanki do szkół, gdzie w sposób kreatywny i nowatorski przekazują wiedzę na temat ptactwa w Polsce, jak również na świecie.
Podczas wernisażu, goście podejmowali bardzo ważne tematy, m. in. zwrócili uwagę na pogarszającą się sytuację ptaków na całym świecie, wycinanie lasów, osuszanie terenów podmokłych i na rozbudowę aglomeracji miejskich, co skutkuje zmniejszaniem się populacji wielu gatunków ptaków, a nawet ich wyginięciem. Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna także dla człowieka. Raport o stanie ptaków na świecie
Prace obu Panów można zobaczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie, a nawet obejrzeć krótki film edukacyjny o różnych gatunkach ptaków żyjących w swoim ekosystemie.  Zapraszamy do 30 listopada.

Źródło: http://www.gbpbestwina.eu

Do góry