Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Travis - Grzegorz Szafran zagrał na PGE Narodowym

22. 10. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2079
Swego czasu można już było o nim poczytać na tym portalu. Wówczas mieszkaniec Bestwinki, Grzegorz Travis Szafran, przed 10 latu założył zespół Free Trip, który można było posłuchać na scenach naszej gminy. Od 8 lat jest mieszkańcem Czechowic-Dziedzic i 10 września wystąpił na PGE Narodowym! Jednak nie był to "zwykły" koncert – wraz z innym mieszkańcem Czechowic-Dziedzic, Sebastianem Wolnym, wystąpili w ramach akcji "Wielkie Granie", która była zorganizowana w ramach dziesięciolecia Stadionu Narodowego.
10 września na PGE Narodowym po raz pierwszy w historii polskiej sceny zagrało Wielkie Granie siłą tysiąca instrumentalistów i wokalistów - amatorów i profesjonalistów zebranych z całej Polski. Wydarzenie to było okazją do hucznego świętowania 10. urodzin PGE Narodowego, największej areny sportowej, wizytówki nie tylko Warszawy, ale i całej Polski.
Wielki, zjednoczony muzyczny band zagrał przed tysiącami widzów na trybunach, razem, na żywo, osiemnaście największych mega hitów wszech czasów z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd muzyki, między innymi Bajmu, Lady Pank, Urszuli czy Rolling Stones, Guns N’Roses, The Clash i AC/DC.
Grzegorz Szafran, znany jako Travis, przez 10 lat, do czerwca tego roku, grał w znanym zespole FreeTrip, którego był założycielem. - Niestety zespół zakończył działalność raczej bezpowrotnie z przyczyn osobistych. Na pewno niebawem założę swój nowy projekt, ale to wymaga czasu i odpowiednich ludzi. Obecnie dołączyłem do grupy perkusyjnej "Walimy w kocioł" z Kóz. Okazało się, że szef grupy Tomek Kiniecki również zagra na PGE Narodowym, a poznaliśmy się w dniu wyjazdu do Warszawy. Zgadaliśmy się na wspólny transport i tak zapakowaliśmy dwa zestawy perkusyjne do auta i ruszyliśmy razem - mówi czechowiczanin.
- O Wielkim Graniu dowiedziałem się z mediów społecznościowych, ale jeszcze wtedy się nie zgłosiłem. Dopiero jak właśnie Sebastian podzielił się ze mną informacją, że zagra, to udało mi się jeszcze dostać do grona 1000 muzyków. Jeszcze wtedy nie zdawałem sobie sprawy w jak wielkim i niebywałym wydarzeniu wezmę udział. Taki stan towarzyszył mi do momentu wjechania na Stadion Narodowy - dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że to naprawdę coś wielkiego - podkreśla Szafran.
- Z każdą chwilą było coraz piękniej. W piątek rano, gdy wszyscy muzycy byli na płycie PGE Narodowego, rozpoczęły się próby i to było niesamowite. Koncert finałowy w sobotę to było coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Wspaniali ludzie, wspaniała organizacja i wspaniała obsługa techniczna. Wszystko na najwyższym poziomie. Cudowna integracja muzyków, udało mi się zdobyć bardzo dużo nowych kontaktów. Cieszę się, że wziąłem udział w pierwszej edycji, ponieważ pierwsza zawsze będzie pierwszą oczywiście nie wyobrażam sobie, żebyśmy się nie spotkali za rok. Polecam to każdemu! Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas 2000! 10 września przeszedł do historii, ale na pewno żaden uczestnik nie zapomni tego do końca życia - dodaje Travis.
Warto dodać, że mieszkańcy Czechowic-Dziedzic zagrali nie tylko z muzykami z całej Polski, ale także z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Wśród nich były takie legendy, jak Urszula, Lady Pank, Andrzej Krzywy, Doda czy Michał Wiśniewski.
Źródło: https://www.czecho.pl
Do góry